Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

не разбирам.?


n_ikito

Recommended Posts

Знам, че имаше много такива теми и не мога да се оплача от ЕТ, но днес сменях масло. Платих 4л. , върнаха ми 600мл, взеха ми парички и чао. Отивам на работа чакам 1,5ч. дърпам щеката и кво....... масло до козирката. Прибрах се в къщи отварям едно допълнително книжле с технически данни и виждам, че за 1,2НТР 12V по спецификация маслото е .......2,8л. :roll: Не съм за 20лв. и не искам да се карам с ЕТ, но не ми го побира главата или аз нещо бъркам. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази тема за какво е ?? да ти обясним защо става така ли? аз не мога да разбера тука помощ ли искаш или съвет :roll: Едвали не си се сетил за 3те варянта ама да ти ги напиша

 

1.Отиваш в първия сервз и им обясняваш това което го пишеш и ти източват някаква част от вече налятото масло.

2. отиваш в ЕТ и пак им казваш това което си писал и те ти решават проблема.

3. караш си и не ти дреме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. караш си и не ти дреме

 

Ще му задреме като му се прее*е катализатора заради високото ниво на маслото.;) В общи линии вариантите са първите 2, които си изброил ти - аз лично бих отишъл до ЕТ. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да се обърна към всички колеги,който ще ходят на смяна на масла и консумативи с един приятелки съвет!

Колеги-отидете подготвени.

Нищо не пречи да се прочетат 2,3 реда в книжката,не сте длъжни,нали уж е оторизиран сервиз и там работниците са за това,но все пак.За да не Ви изненадват с подобни неща,понеже това е Х тема за наднормено масло (ех че го казах)-е добре всеки да си знае колко му събира колата,все пак е някаква полезна информация и няма да Ви навреди.

Освен това ще помогне да не изпадате в ситуация като колегата,а именно загуба на време за източване на маслото(което е над нормата)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С право се оплаква човека-само че е трябвало на място там да го направи...

Точно в оторизиран сервиз това НЕБИВА да се случва! Повтарям Небива защото цената е като за образована и технически грамотна работа.

Не си трай а иди и им направи рекламация.

Като си траем още дълго ще се оплакваме тук и ще си съчувстваме един на друг.

 

И най-лошото е че единични необразовани хора съсипват имиджа,името и старанието на десетки грамотни и съвестни хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казах,че са оторизиран сервиз с "хора с познания и специалисти" който са за това-да ти обяснят.Не винаги това се получава и се случва разбира се.

Именно затова е добре,човек да отиде подготвен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На приемчика му казах, че хора се оплакват от наднорменото масло.... даже не ме удостои с поглед. Какво мога да направ в момента;

1, В сервиза нямам достът не виждам какво и колко сипват.

2, сметката ми я дават накрая - от там разбирам колко съм платил

3, рестото от маслото го виждам след като съм платил всичко

 

Какво повече мога да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че имаше много такива теми и не мога да се оплача от ЕТ, но днес сменях масло. Платих 4л. , върнаха ми 600мл, взеха ми парички и чао. Отивам на работа чакам 1,5ч. дърпам щеката и кво....... масло до козирката. Прибрах се в къщи отварям едно допълнително книжле с технически данни и виждам, че за 1,2НТР 12V по спецификация маслото е .......2,8л. :roll: Не съм за 20лв. и не искам да се карам с ЕТ, но не ми го побира главата или аз нещо бъркам. :oops:

абе момче, я си прочети по добре книжлето и влез като хората на 3- и нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви пречи като ходите за смяна на масло да им носите толкова масло,колкото искате да ви се сложи в двигателя!!! :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре отварям отново "книжлето" -Шкода фабия технически данни, издадено от Шкода ауто a.s.2005, което ми дадоха с колата. Отварям на стр.5 и 6, където пише с червени букви 1,2i/47kw, което мисля, че е моя двигател и в раздел "Обем на течности (в литри)" срещу моторно масло ----------2,8 8)

Грешката не е в моя телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да де ама като си я купя за какво да ходя в оторизиран сервиз

 

Просветли ме моля те каква е логическата връзка м/у ходене в оторизиран сервиз и притежаването на книжка (т.нар. user manual :mrgreen: )?И защо едното според теб изключва другото?

 

n_ikito , отиде ли до ЕТ? Вместо да ги бистрим за енти път тези литри(понеже наскоро пак имаше подобен спор), отиди да ти източат излишното масло(демек да си свършат работата, за която си платил) и се радвай на колицата ;). Докато си чешем езиците, маслото няма да само да се източи - мотора ти ще го изгаря и ще го лепи по питата на катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре отварям отново "книжлето" -Шкода фабия технически данни, издадено от Шкода ауто a.s.2005, което ми дадоха с колата. Отварям на стр.5 и 6, където пише с червени букви 1,2i/47kw, което мисля, че е моя двигател и в раздел "Обем на течности (в литри)" срещу моторно масло ----------2,8 8)

Грешката не е в моя телевизор.

да толкова събира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.