Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата КИА


Recommended Posts

да ви прилича на нещо? ;)

 

На КИА. Няма как да правиш дори и бегло сравнение с Roomster,ако това намекваш. На мен ми е мноого далече не знам... въпрос на "око".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви прилича на нещо? ;)

 

На КИА. Няма как да правиш дори и бегло сравнение с Roomster,ако това намекваш. На мен ми е мноого далече не знам... въпрос на "око".

 

ами той и Сиид прилича малко на Ауди А3 , ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви прилича на нещо? ;)

 

На КИА. Няма как да правиш дори и бегло сравнение с Roomster,ако това намекваш. На мен ми е мноого далече не знам... въпрос на "око".

 

ами той и Сиид прилича малко на Ауди А3 , ама ...

 

ми че то си е такова ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ceed ??

нещо чух, че на 20к се сменя окачване, иначе нищо против марката :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tsanko, и на мен ми прилича на Киа :mrgreen: . Може би в колонките на предното стъкло и прехода на стъклото към покрива, прилича малко на Фабия и/или Сузуки Суифт, но иначе не мога да кажа, че има поразяваща прилика с някой познат за мен модел.

 

Ceed ??

нещо чух, че на 20к се сменя окачване, иначе нищо против марката :P

 

Сподели от къде си го чул(да не е от агенция ЕЧК - "Един човек ми каза" :P )? Защото аз пък, чувам точно обратното и то от не едно и две места, включитело от хора, които имат такива автомобили :mrgreen:. Не веднъж съм го писал в този форум, че е грешна представата на доста хора да отъждествяват Киа с първите им модели(Делта примерно). Киа вече правят автомобили, които по нищо не отстъпват на европейските, даже в някои отношения може би ги превъзхождат. Общо взето ситуацията е същата, като с тези, които като чуят за Шкода и се сещат за някоя изгнила 105/120 или в най-добрия случай Фаворит. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя че прилича на новата фабия - така си е.

И че е по-грозна - и това е така.

005916480-big.jpg

---

P.S.

Аз се изтипосах там като "неутрален" smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gogata - от агенция МХЗЯА - Много хора занимаващи се с джапански автомобили ми е инфото, Иначе - наистина корейските автомобили са доста здрави напоследък - няма спор. Все пак от здраво до здраво има разлика :P

 

За да потвърдя казаното - напоследък разглеждах вариант да си взема - Сузуки Балено - 98+ година - има много предимства за кола втора употреба - много добра статистика на авариите, много евтина цена, много екстри като оборудване, японска/дори не корейска/ , но след като глесах малко краш-тестове на youtube прецених, че все пак марката и традициите си имат значение..А - иначе е доста "гъзарска" тази Kia Ceed - такова впечатление ми прави.. но нищо не съм чел за нея, а пък и на един нов модел докато му се проявят кусурите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип след като се прежалих и започнах да оценявам достойствата на Хюндай, КИА останаха една от малкото марки, които да не харесвам изобщо. Но все пак напоследък ми прави впечатление, че Ceed/ProCeed изглеждат прилично и са на добра цена и НАЙ-ВЕЧЕ 7 години гаранция smile069 Не знам дали покрива всичко или е рекаламен трик, но 7 години е сериозна работа! А колкото до дизайна - кажете коя азиатска марка не копира на едро. Задницата на новия Лансър да не би да не е от 159, и пак колата е супер. Може ми само Субару не крадат дизайн от азиатците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип след като се прежалих и започнах да оценявам достойствата на Хюндай, КИА останаха една от малкото марки, които да не харесвам изобщо. Но все пак напоследък ми прави впечатление, че Ceed/ProCeed изглеждат прилично и са на добра цена и НАЙ-ВЕЧЕ 7 години гаранция smile069 Не знам дали покрива всичко или е рекаламен трик, но 7 години е сериозна работа! А колкото до дизайна - кажете коя азиатска марка не копира на едро. Задницата на новия Лансър да не би да не е от 159, и пак колата е супер. Може ми само Субару не крадат дизайн от азиатците.

 

гаранцията на Сиид е 5 години пълна + още 2 години на двигател и скоростна кутия.

Аз сериозно обмислям варианта да си купувам Сиид... просто Октавията струва много пари, а Фабията ми е тясна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранцията на Сиид е 5 години пълна + още 2 години на двигател и скоростна кутия.

Аз сериозно обмислям варианта да си купувам Сиид... просто Октавията струва много пари, а Фабията ми е тясна

 

И няма да сбъркаш. Освен това допълнителните екстри на Кията значително по-евтини от тези на Октавията.

Днешната Киа не е това, което беше. С една дума - много добра кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гаранцията на Сиид е 5 години пълна + още 2 години на двигател и скоростна кутия.

Аз сериозно обмислям варианта да си купувам Сиид... просто Октавията струва много пари, а Фабията ми е тясна

 

И няма да сбъркаш. Освен това допълнителните екстри на Кията значително по-евтини от тези на Октавията.

Днешната Киа не е това, което беше. С една дума - много добра кола.

 

ами за 26000лв получавам кола с всички екстри, които ми трябват, с гуми 205/55/16 Мишелин, а и вътре е доста просторна. Единствения минус е багажника, но аз няма да мъкна щайги с домати в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал с Киа Сеед, дори да беше с 2-3000 евро по-ефтина от Окти, както е в Германия.

Не ми харесва, че набутват купувача с куп излишни екстри - отнема му се правото на избор.

2.0 CRDi е по-тромава от мойта (от подписа ми), харчи повече, има по-малка товароподемност, по-малък багажник (с буркани не я товаря, но с някоя голяма плазма, примерно :mrgreen: ) и т. н.

Предполагам, че след някоя и друга година, като поостарее киата, разликата в цените в mobile.de ще е още по-голяма, естествено в полза на Окти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен колата си ми прилича на Kia и не виждам никакви прилики с Шкода, освен може би правите предни и почти вертикалните седни колони в черно, каквито между другото се появиха за пръв път преди 5-6 години при концептуални разработки на Saab. Иначе за Cee`d и Pro Cee`d мога да кажа само добри неща - за парите си това е един от най-смислените модели на пазара със съвсем конкурентоспособни качества и добро оборудване, 7-годишната гаранция и наличието на един от най-модерните заводи за масово производство на автомобили в Европа са явен признак за очаквана добра надеждност. Това за смяната на окачването на 20 000 километра ми звучи малко като "абе мани ги ти тия шкоди, те доскоро бяха соц. возила, евтинджоси са" - лично познавам двама души със Cee`d, единият вече е на 30 000 км и освен консумативи и заден амортисьор (пре*ебан след минаване след невъзможност за заобикаляне на зверска дупка по междуградски път с над 80 км/ч), проблеми не е имало :roll:

Факт е че доскоро марки като Киа произвеждаха нискокачествени и посредствени автомобили, но така стояха нещата и с повечето японски модели преди 20 години. Корейците се учат поне толкова бързо колкото и японските си съседи, затова не виждам причини да ги подценяваме :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колицата си е симпатична! Но гаранции от рода на 5-7г ми звучат като TV - WATSON от METRO...Имаха 60 месеца гаранция ...Нещо не ми се връзва най-ниска цена с най-дълга гаранция. smile009

 

п.п. за някой от по-горните постове - по-евтина от Октавията , но по-голяма от Фабията ---- да , такава е . Междинка!!! PVC екстри.

п.п.п. Обещавам да направя тест-драйв в близките дни за да бъда достатъчно коректен относно оценката ЦЕНА-КАЧЕСТВО !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен колегата е уловил прилика между КИА и

Yeti02.jpg

мисля си, че това е по - скоро въпрос на нова мода в дизайна...

за новата fabia и suzuki swift не мисля така, но това е друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестрами си купи в четвъртък Киа Сиид още не съм я пробвал но утре ще я поразтъпча и ще пиша отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестрами си купи в четвъртък Киа Сиид още не съм я пробвал но утре ще я поразтъпча и ще пиша отзиви.

 

с какъв мотор и оборудване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма тези модели, за които говорите, но КИА определено предлага много изгодни съотношения цена/качество! Колите са им доста прилични, като са наблъскани с екстри /щото ако не са - никой няма да ги погледне/, дават 10 години гаранция, цените, сравнени с коли от същия клас са буквално смехотворни... "Джиповете" на КИА са с доста симпатична визия, а и проходимоста им е задоволителна като за градски джип. Мини вановете са приказка за семействата с деца - многото идейни решения в тях и завидната мултифункционалност, която предлагат ги поставиха на 1-во място миналата година при мненията на клиентите! КИА определено не цепят басма и настъпват доста сериозно всички конкуренти в класовете, в които имат представител! Мдааа - определено не са това, което бяха преди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Америка преди време имаше - купуваш една КИЯ, втората ти я подаравят, и двете разбира се с по 7 години гаранция. Честно казано, дори и при тази звучаща за нашите уши като невероятна оферта, колите просто не се купуваха. А и американските модели като цяло не са толкова добри... КИЯ сега настъпват здраво в Европа и сигурно тепърва ще ни изненадват. А и като се замислим... кое в днишно време е изцяло произведено в една страна... да ни би нашите Шкоди да са изцяло чешки... дори и Мерцедес половината им чарколяци се произвеждат в страни от целия свят. въпреки всичко ще измине още време преди да почна да се оглеждам сериозно в тези коли и да реша да си взема нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Америка преди време имаше - купуваш една КИЯ, втората ти я подаравят, и двете разбира се с по 7 години гаранция. Честно казано, дори и при тази звучаща за нашите уши като невероятна оферта, колите просто не се купуваха. А и американските модели като цяло не са толкова добри... КИЯ сега настъпват здраво в Европа и сигурно тепърва ще ни изненадват. А и като се замислим... кое в днишно време е изцяло произведено в една страна... да ни би нашите Шкоди да са изцяло чешки... дори и Мерцедес половината им чарколяци се произвеждат в страни от целия свят. въпреки всичко ще измине още време преди да почна да се оглеждам сериозно в тези коли и да реша да си взема нещо такова.

 

Относно КИА Сиид. Колата се произвежда в Европа, в Жилина. Хюндай са налели 1млрд. евро за завод.

 

Това е линк към филмче от завода:

http://www.vbox7.com/play:6251519e

 

Също така колата е с 5 звезди в EURONCAP, което си е голямо постижение.

Иначе мен поне ми харесва интериора и външното излъчване на автомобила. Отвътре си е просторно

А и за кола за 26хил. лв си е направо супер с какви екстри идва... има си почти всичко което ти трябва + гуми Мишелин ;)

 

Едно филмче как ускорява 1.4 бензиновия мотор от 0-100км/ч:

 

И едно филмче как ускорява същият мотор от 120-180км/ч:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та за Киата на сестрами:1,4/16 незнам с колко коня е ,но като цяло е една доста просторна кола за габаритите си ускорява малко бавничко ,но може би защото и трябва разработка все пак беше в неделя на 75 км.Всичко като екстри без кожа ,но с КЛИМАТИК,можеше едно климатрониче да й турят. та това е засега впечетлението ми от корейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Америка преди време имаше - купуваш една КИЯ, втората ти я подаравят, и двете разбира се с по 7 години гаранция. Честно казано, дори и при тази звучаща за нашите уши като невероятна оферта, колите просто не се купуваха. А и американските модели като цяло не са толкова добри... КИЯ сега настъпват здраво в Европа и сигурно тепърва ще ни изненадват. А и като се замислим... кое в днишно време е изцяло произведено в една страна... да ни би нашите Шкоди да са изцяло чешки... дори и Мерцедес половината им чарколяци се произвеждат в страни от целия свят. въпреки всичко ще измине още време преди да почна да се оглеждам сериозно в тези коли и да реша да си взема нещо такова.

за това че Шкода е една от макото фирми, на които политиката им и да се прави всичко на 1 място-ТЕ ЗА ТОВА СА И ТОЛКОВА ЗДРАВИ,съм съгласен,но Киа е доста атрактивна кола като цена - качество.Доста хора виждат това.ЩО СИ КУПУВАТЕ САМСУНГ А НЕ СОНИ???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брейй, много големи фенове станахте на Киа, вече усещам как се чувствате пре.бани, че сте си купили Шкоди, а не евтини набъкани с екстри (които според моя скромен опит се прецакват една след друга) КиИ, при това с гаранция от 7 ли бяха или 10год.

Продавайте Шкодите, купувайте евтини кии и минавайте в друг форум, ако има такъв, или пък го създайте КИАКЛУБ БЪЛГАРИЯ може би :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.