Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лампа на предпазните колани на Fabia


kostading

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Притежател съм на Fabia Combi 1.9 TDI - PD (74 KW) пройзведена 12.12.2007 година с оборудване Surprise.

Забелязах следния проблем, не знам дали е проблем все пак но мисля че не е редно да е така, при запалване на автомобила светва лампата за предпазните колани и след малко изгасва (3-4 секунди) въпреки че коланите не са сложени.

Според мен не е редно да е така, нали идеята на тази лампа е точно да те подсеща че коланите не са сложени и да свето докато не се сложат коланите на предните две седалки.

Пиша тук за да видя вашето мнение и дали трябва да ходя да се жалвам в Еура Тек за проблема, то не е проблем за умиране но все пак е нова кола и би трябвало всичко да е наред.

 

Искам да споделя и още един тъп проблем:

Понякога като затворя багажника(петата врата) лампата във багажника продължава да свети и не изгасва докато не отворя отново багажника и не го затворя малко по силно, за мен това си е чист проблем но нека да чуя и вашето мнение.

 

Благодаря за отговорите.

Рових из форума но не видях друг да се е жалвал за подобни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както е писал иконома преди мен по първия въпрос: по-късното загасване на индикатора за коланите не е проблем - това е част от теста на системите и е описано подробно в книжката. виж, второто нещо е наистина проблем, най-вероятно в бравата на задната врата, където би трябвало да се намира прекъсвача за осветлението на багажника. предполагам, че колата ти е гаранционна, така че отивай да сменят бравата - ремонтът никак не е лесен.

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светването и угасването в началото наистина е от самодиагностиката на автомобила. Алармата за незакопчан колан се активира при скорост над 20 км/ч , ако не се лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, ако си взел колата на старо, нищо чудно някой умен човек да е резнал зумера :mrgreen: . Мен много ме дразни въпросната пищялка. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... нищо чудно някой умен човек да е резнал зумера :mrgreen: . Мен много ме дразни въпросната пищялка. :D

 

Гога, има по-лесен начин за лъгане на зумера. Отиваш до близката автоморга и си купуваш накрайник за колан, за твоя модел кола ( всички след 2003 от VAG) за 3 лв , мушкаш го дето му е мястото и си свиркаш. Като излизаш извън града минаваш на истински колан. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Притежател съм на Fabia Combi 1.9 TDI - PD (74 KW) пройзведена 12.12.2007 година с оборудване Surprise.

Забелязах следния проблем, не знам дали е проблем все пак но мисля че не е редно да е така, при запалване на автомобила светва лампата за предпазните колани и след малко изгасва (3-4 секунди) въпреки че коланите не са сложени.

Според мен не е редно да е така, нали идеята на тази лампа е точно да те подсеща че коланите не са сложени и да свето докато не се сложат коланите на предните две седалки.

Пиша тук за да видя вашето мнение и дали трябва да ходя да се жалвам в Еура Тек за проблема, то не е проблем за умиране но все пак е нова кола и би трябвало всичко да е наред.

 

Искам да споделя и още един тъп проблем:

Понякога като затворя багажника(петата врата) лампата във багажника продължава да свети и не изгасва докато не отворя отново багажника и не го затворя малко по силно, за мен това си е чист проблем...

 

Относно лампата на коланите - точно така трябва да бъде.

По втория въпрос си мисля да не би да е нещо свързано с логиката на вътрешното осветление. Нали и плафоните светят продължително , ако колата е изгасена , а ако е запалена гаснат. Направи си още няколко опита - при отворена шофьорска врата отвори багажника , със запален , с изгасен мотор , на габарити и т.н. Може да има някаква логика.

Не е изключено обаче да е залепнало ключето в ключалката на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, ако си взел колата на старо, нищо чудно някой умен човек да е резнал зумера :mrgreen: . Мен много ме дразни въпросната пищялка. :D
Колата съм си я зимал нова от ЕТ!Няма никакви пищялки за не сложен колан,какно и няма никви кабели дето да се откачат при сваляне на седалките!

Пък и се чудя,още ли има хора дето карат без колан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, ако си взел колата на старо, нищо чудно някой умен човек да е резнал зумера :mrgreen: . Мен много ме дразни въпросната пищялка. :D
Колата съм си я зимал нова от ЕТ!Няма никакви пищялки за не сложен колан,какно и няма никви кабели дето да се откачат при сваляне на седалките!

Пък и се чудя,още ли има хора дето карат без колан?

 

Ако има възглавници в седалките трябва да има кабели бре. Да не караш без възглавници , но с подлакътници :mrgreen:

Има такива хора дето карат без колан - АЗ , не слагам колан в града защото е малък, както и не давам мигачи щото се знаем кой накъде отива :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да още малко и възглавници за колената има :mrgreen: Давай мигачу,щото ако та видя че ни даваш,че ти чупем мигачите со бухалката!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и се чудя,още ли има хора дето карат без колан?

Без колан карам единствено по черния път към вилата ми, както и във Варна по крайбрежната улица :lol: :mrgreen: . И като ми запищи онова нЯщо ми става зле. Димон е прав за закопчалката, мерси за идеята. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да пищи,нека да пищи!!!(Като онази реклама на M-tel,ама там беше "да вали") :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За VALDO:

NEW FABIA Ambiente 1,4MPI 63kW.

А що се отнася до слагането на коланите - случвало ми се е като седна в автобус,

несъзнателно да посягам към лявото си рамо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, ако си взел колата на старо, нищо чудно някой умен човек да е резнал зумера :mrgreen: . Мен много ме дразни въпросната пищялка. :D

 

Гога,

Тя е направена за това да те дразни! Като се научиш да си слагаш колана ще престане да те дразни :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога,

Тя е направена за това да те дразни! Като се научиш да си слагаш колана ще престане да те дразни :mrgreen:

 

smile191 А, моля, моля, обяснил съм къде и защо карам без колан :mrgreen:. Освен в двата посочени случаи, винаги си слагам колан ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skodasmile191.gif Гога, дори да слезна само да преместя колата пак слагам колан :mrgreen: Много хубаво ме научи тая пищялка smile145
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.