Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със зумера за забравени светлини


warfather

Recommended Posts

Фабия 1.9 СДИ 2006г. Индикатора за забравени включени светлини при отваряне на вратата не работи и плафона който има междинно положение точно за този момент също. Имаше един момент при който беше валяло доста време и от влагата ли не знам от какво се оправи докато колата изсъхна. Някой ако знае къде се намира този датчик дето отчита кога вратата е отворена ще съм благодарен да сподели. Или ако е имал същия проблем как го е отстранил.

 

PRR: Оправих заглавието да е по-информативно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В самата брава на шофьорската врата е. До сега да чукна на дърво не съм се сблъсквал с него. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 1.9 СДИ 2006г. Индикатора за забравени включени светлини при отваряне на вратата не работи и плафона който има междинно положение точно за този момент също. Имаше един момент при който беше валяло доста време и от влагата ли не знам от какво се оправи докато колата изсъхна. Някой ако знае къде се намира този датчик дето отчита кога вратата е отворена ще съм благодарен да сподели. Или ако е имал същия проблем как го е отстранил.

 

PRR: Оправих заглавието да е по-информативно.

 

Всичко е много просто. Поради натрупан прах в комбинация с вода ти е клеясала бравата на шьофьорската врата. Просто не може да се върне в крайно положение при "ОТВОРЕНО".

Рецептата е такава: отваряш вратата на автомивката и да пръснат внимателно малко силна струя вода там . Излишното само ще се изкапе. После пръскаш с WD-40 за да изгони влагата .

Пробвано е на Румстер '2007 - без грешка !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много интересно се получава ако при съществуваш такъв проблем и фабрична аларма отключиш колата,отваряш само шофъорската врата слагаш ключа на волана и по някаква причина излизаш от колата,затваряш вратата и за това време са изминали 30 sec и колата се заключва сама,защото не е отчела че е отворена някоя врата!!!И така ако си някъде на път оставаш с заключена кола с ключа на волана!!! :|

Крайно време е да се вземе кардинално решение с тези фалшиви брави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази причина, имам ли излизане извън града - винаги с двата ключа, като и двата са по джобовете, за да има винаги поне един в мене :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно се получава ако при съществуваш такъв проблем и фабрична аларма отключиш колата,отваряш само шофъорската врата слагаш ключа на волана и по някаква причина излизаш от колата,затваряш вратата и за това време са изминали 30 sec и колата се заключва сама,защото не е отчела че е отворена някоя врата!!!И така ако си някъде на път оставаш с заключена кола с ключа на волана!!! :|

Крайно време е да се вземе кардинално решение с тези фалшиви брави!

 

Несъм се замислял но голяма минавка ще е...

Благодаря че го споделяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... Има решения бре! Аз взех друга кола, бегом до нас за другия ключ и така... Кофти случка, докато се опитвах да си изчистя колата от снега и си метнах всичко в нея, а тя взе, че се заключи и помръзнах малко на -15 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... Има решения бре! Аз взех друга кола, бегом до нас за другия ключ и така... Кофти случка, докато се опитвах да си изчистя колата от снега и си метнах всичко в нея, а тя взе, че се заключи и помръзнах малко на -15 :mrgreen:

 

Добро рещение, ама ако не си далеч от втория ключ :mrgreen:

 

На старата Шкода се изхитрих да заключа вратите с ключ на таблото на 350км от къщи (на Шипка). ](*,)

След около 30 мин търсене, успях да намеря тел и да си отворя колата. Добре че ми бяха показали как става. От тогава тази тел се вози в баба Шкода. Естествено на достъпно отвън място. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След около 30 мин търсене, успях да намеря тел и да си отворя колата. Добре че ми бяха показали как става. От тогава тази тел се вози в баба Шкода. Естествено на достъпно отвън място. :lol:

 

 

Трябва да направиш едно показно за да сме подготвени в такива извънредни ситуации :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно се получава ако при съществуваш такъв проблем и фабрична аларма отключиш колата,отваряш само шофъорската врата слагаш ключа на волана и по някаква причина излизаш от колата,затваряш вратата и за това време са изминали 30 sec и колата се заключва сама,защото не е отчела че е отворена някоя врата!!!И така ако си някъде на път оставаш с заключена кола с ключа на волана!!! :|

Крайно време е да се вземе кардинално решение с тези фалшиви брави!

 

Несъм се замислял но голяма минавка ще е...

Благодаря че го споделяш

На мен добре,че ми се случи пред къщи!!! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.