Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Жираф в зоологическа градина в България?


Recommended Posts

Тука се бъзикат с мене - та на въпроса:

В момента има ли жираф в България да може да се види - за жив говоря?

Спомням си преди 20 години в Ловеч съм виждал, но никъде не открих инфо за да докажа това мое твърдение.

Остава само да се обадя до Зоологическата градина в Ловеч да питам :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашия (софийски) зоопарк е пълен с доста животни, като се има в предвид разбира се възможностите и кливата. Месечната издръжка на самия зоопарк струва сигурно колкото на 15 домове за сираци така че надали някой има изгода да прави чудеса. А и входа от левче мисля че беше си е направо смешен като цена.

Миналата години имах гости от Орегон-тамошния зоопарк е така направен че все едно се разхождаш в дивата природа и може и въобще да не видиш някое животно каквато е идеята. А тук бяха много щастливи че могат да се докоснат от много от близо до красотата на фауната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри за ОФФа-в Плевен Зооградината е разположена (едната страна) на скала-много е яко.А и тя се намира в парка(езерце и тн) Кайлъка ако не се лъжа.

Имаше преди мн години и една дискотечка там.......

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема като за смях в залата - карам подред :)

 

1. bobigrig - за сега и аз съм съгласен, че вероятността е малка да има.

Интересуваше ме някой ако пък се сети преди да е имало.

Но с коментара "Отглеждането на жираф е доста голям лукс" направо ме гътна - ще кажеш, че през ръцете ти са минали поне 50 жирафа :)

2. Предполагам, че в доста страни зоопарковете са на нивото на Орегонския, а за издръжката не знам, но...

Къде по дяволите са жирафите :)

3.BlackPearl - знам я в Плевен , но беше яка - предполагам вече не е толкова колкото преди.

А това със скалата най-ефектното беше мечките и езерцата- по другите имаше какво да се желае, а и нямаше жираф :)

В Ловеч също беше много добра за времето си и за България но пак казвам беше преди 20 години.

 

Не ми се нервете, просто много ме развеселихте и си позволих в този хумористичен тон да ви отговоря.

Темата сама по себе си е малоумно-развлекателна така, че въобще не го възприемам като спам и оффтопик;)

Просто много хора ме убеждават, че не било възможно да съм виждал жираф в България и почнах вече да се съмнявам със собствените си спомени и преживявания ;)

 

Поздрави и много жирафи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жираф е имало едно време в Ловеч, ама един гамен го е убил с бомбичка ( миниум и бронз). Това ми го е казал един познат от Ловеч , е може да ме е излъгал , но все пак това е било преди доста години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отглеждането е лукс! Ако не беше, щеше да има жирав в софийската зооградина. Самите жирафи са доста своенравни и капризни животни, топлолюбиви и т.н. За да се гледат им е нужно голямо пространство и помещение. Самото помещение трябва да е високо и удобно за животните, а през зимата трябва да се утоплява като изключим грижите за животните. Така, че отглеждането найстина е лукс. А в софийския зоопарк никога не е имало жираф. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри за ОФФа-в Плевен Зооградината е разположена (едната страна) на скала-много е яко.А и тя се намира в парка(езерце и тн) Кайлъка ако не се лъжа.

Имаше преди мн години и една дискотечка там.......

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ахам, много е добре там , сега е ресторантче там :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отглеждането е лукс! Ако не беше, щеше да има жирав в софийската зооградина. Самите жирафи са доста своенравни и капризни животни, топлолюбиви и т.н. За да се гледат им е нужно голямо пространство и помещение. Самото помещение трябва да е високо и удобно за животните, а през зимата трябва да се утоплява като изключим грижите за животните. Така, че отглеждането найстина е лукс. А в софийския зоопарк никога не е имало жираф. Поздрави.

 

Ако се доверя на твойте думи на 100% значи във всичките зоо-паркове в уса, в които съм бил се нарушават правата на жирафите ;) особенно в частта за голямото пространство! В Кения е готино обаче - живеят си в естественната среда, в национален парк и папкат от ръката ти тревички и мляскат!

И още малко в страни от темата /Дани - сори братче/...карам си из америката и елените и сърните не ми правят впечатление вече, застанали отстрани на пътя и гледайки тъповато колите, но за пъри път видях крокодил и мечка! Да бе - отстрани на пътя!!! За к'во да ода в зоо-парк? :mrgreen:

Иначе, зоо-тата са им страхотни тук - всякакви зверове и по мнооооооооо, ама мнооооооо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отглеждането е лукс! Ако не беше, щеше да има жирав в софийската зооградина. Самите жирафи са доста своенравни и капризни животни, топлолюбиви и т.н. За да се гледат им е нужно голямо пространство и помещение. Самото помещение трябва да е високо и удобно за животните, а през зимата трябва да се утоплява като изключим грижите за животните. Така, че отглеждането найстина е лукс. А в софийския зоопарк никога не е имало жираф. Поздрави.

 

Ако се доверя на твойте думи на 100% значи във всичките зоо-паркове в уса, в които съм бил се нарушават правата на жирафите ;) особенно в частта за голямото пространство! В Кения е готино обаче - живеят си в естественната среда, в национален парк и папкат от ръката ти тревички и мляскат!

И още малко в страни от темата /Дани - сори братче/...карам си из америката и елените и сърните не ми правят впечатление вече, застанали отстрани на пътя и гледайки тъповато колите, но за пъри път видях крокодил и мечка! Да бе - отстрани на пътя!!! За к'во да ода в зоо-парк? :mrgreen:

Иначе, зоо-тата са им страхотни тук - всякакви зверове и по мнооооооооо, ама мнооооооо...

smile188 Къде точво живееш в момента приятелю!?

Аз лично не съм виждал жирафи в България. Ходил съм във Варненския и Софийския зоопарк, но такова чудо не съм срещал.

Като стана въпрос за зоо кътове, някой знае ли как се е развила сагата във Варненския зоо? Миналата година имаше някакви скандали /за пари естествено/...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за България! За българските зоопаркове! И ние сме пътували по света и сме виждали. Тук става въпрос и за пари, които в България ги няма.

 

Верно ли сте пътували и вие? Егати - мислех, че съм единственния :mrgreen: Не става дума за ПАРИ, а писах относно твоето мнение за пространството, което споменаваш, че е нужно на жирафа! Ако смяташ, че в чуждестранните паркове в които има жирафи, мястото им е достатъчно - значи жирафите трябва да са мънички ;) Да оставим на страна това, че и други животни в тези хубави зоо-паркове, лично аз смятам, че нямат достатъчно място...

 

@ Tafkata - в момента - в щатите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.