Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Два дребни проблема - капаче резервоар и задна пръскалка


hamsia

Recommended Posts

Здравейте,

вчера забелязах, че капачката на резервоара не се затваря.

Има една метална пластина която се вижда, ми се струва, че има и един пластмасов палег, но него не го виждам

възможно ли е да е счупен или жило нещо....

И друго - от 4 дена гледам задната пръскалка нещо не хвърля вода.

Вчера се загледах - оооо тя се върти.

Нямам спомен да се е въртяла преди :)

Или преди не е работела нормално ли ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задната пръскалка-пусния и погледни след колко секунди ще хвърли вода и колко-ако не хвърли(а и да хвърли) наведи се и виж дали тече под колата.

100% под кората за чистачките се е изкъкнала,или запушила тръбичката-ако е така трябва да тече до предния калник,калобран(престилка)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обяснил правилно - сега видях ;)

Тя пръска ма се върти....

Преди не се въртеше, а пръскаше само по средата на стъклото примерно.

А сега се върти заедно с чистачката и пръска по цялата ширина на стъклото.

И не знам преди ли е било правилно или сега?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или се е откачил маркуча който отива назад. обикновенно се откача точно до компютъра.

Колегата е прав- погледни дали след като пуснеш задната пръскалка тече вода под колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако капачката се върти може да се е разхлабила.Махни капачето и я погледни-ако можеш затегни я???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кое викащ да се е разхлабило?

Аз махнах пластмасата дето покрива.

И гледам тва мунд6учето дето се втъква , дето е с дюзата и до се върти мамка му - аз мислех, че е с резба а то само се втъква.

Единственото за стягане е един болт на чистачката.

 

А някой може ли да снима на капачката на резервоара при отворена капачка какво има?

Защото ме съмнява, че пред металната пластина която играе роля на пружина има още нещо дето при мене май вече го няма - някакъв палец ще да е гледайки профила на капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимах капачката, но Ицо каза че няма да ти свърша работа, защото теб те интересува капака на резервоара а не самата капачка (вътрешната). При мен този капак се отваря като го дръпнеш а не от вътре с бутон. И след това капачката е с ключ

 

Все пак ако проявяваш интерес ще ги сложа снимките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капачката на резервоара я оправих аз.

Мерси все пак, че си снимал ;)

Оказа се отзад под кичето има една втулка дето влиза пружина, която се "свива" от жилото и натиска или отпуска палеца - та тя се беше разместила и съответно пружината изпуснала и палеца хлътнал.

Остава чистачката - пущината днеска пак я гледах - няма логика да се върти - ка изведнъж започна не ми се изяснява.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, чак сега видях темата и за това не се включих по-рано :oops: . При мен задната чистачка (т.е. пръскалка) не се върти имам впредвид, че си "църка" на средата на стъклото и толкова... Предполагам, че се е разхлабила някоя гайка и затова е започнала да се върти при теб. Дано с нещо да съм помогнал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.