Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с вентилатора на отоплението на Фабия


trimata

Recommended Posts

Здравейте,

Вентилаторчето на Фабията (2000 г. , с климатик) зампочна много дразнещо да свисти при по-ниските скорости. Разглбих го и видях че втулката на ротора е заминала. Звъннах в няколко магазина и само на 1 място намерих за скромните 184 лв!

 

Някой има ли представа в някоя морга да има преебана фабия? Аз мога да му направя легло за лагер и да му сложа лагер, но нкяк си не ми се занимава с такава играчка сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мисля че мярнах една фабия в една морга на пещерско шосе в пловдив(задницата и я нямаше) мисля че беше 2-рата или 3-тата морга отдясно(посока Пещера). Но ще те излъжа за годината. Тая вечер мисля че ще мина от там и ще проверя. резултат ще имаш довечера !!! Пък ти ще почерпиш биричка smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те съветвам да правиш нова втулка. Ако го разглобиш, ще видиш че и вала вероятно се е изстънил при втулката. Веднъж си играх да правя втулка, не издържа и година. Плюс това е капсуловано и е голяма играчка. По отношение на цената, миналата година сменях моторчето за отоплението на Фелиция и цената гонеше 200 лв. Та и моторче от стара Фабия не е решение според мен, защото може да се окаже, че и то е заминало, а и понякога стигат цена 50% от тази като нов.

След като го смених, колега от форума ми каза, че по магазините се намирали китайски (или от друга част на Азия) моторчета, на 1/3 от цената, но и животът им бил 1/3 от този на оригиналното. Въпрос на финанси. Успех с търсенето и подмяната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вентилаторчето на Фабията (2000 г. , с климатик) зампочна много дразнещо да свисти при по-ниските скорости. Разглбих го и видях че втулката на ротора е заминала. Звъннах в няколко магазина и само на 1 място намерих за скромните 184 лв!

 

Някой има ли представа в някоя морга да има преебана фабия? Аз мога да му направя легло за лагер и да му сложа лагер, но нкяк си не ми се занимава с такава играчка сега :)

Купувай това което си намерил за 184,00лв , че да не ти казвам на каква цена са пристигнали сега . Китайски все още не са се появили на пазара.

За 2-а употреба , рискуваш , но избора си е твой.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извиняваи за закъснението! нещо много се онесох снощи... иначе ходих ама фабията беще 2002(ударена отзад) ама от предницата бяха останали само тенекетата! ония тип каза че 2-ра ръка комплекта цялото парно върви към 90-100 кинта ама ти да си го свалиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите.

Вчера бях при един стругар, срещу 8 лева ми направи легло за лагерчето. Самото лагерче купих от първия магазин, който имаше шублер (8мм ос на вентилаторчето). То е капсуловано, да, довечера ще играе флекса. Нямам какво да губя освен 8-те лева и 2-3 часа. ако не стане ще извядя парите и ще го купя ново или ще измисля нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите.

Вчера бях при един стругар, срещу 8 лева ми направи легло за лагерчето. Самото лагерче купих от първия магазин, който имаше шублер (8мм ос на вентилаторчето). То е капсуловано, да, довечера ще играе флекса. Нямам какво да губя освен 8-те лева и 2-3 часа. ако не стане ще извядя парите и ще го купя ново или ще измисля нещо друго.

 

Ако стане кажи да взема да си оправя и моето. Едва доловимо се чува, че не е наред, но мога да се хвана да го оправя. Лесно ли се сваля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от една автоморга вентилатор от Audi 80 ,същото е само има малка разлика в крачетата за закрепване.Моторчето и перката са същите като на фабията.Закрепва се в пластмасовия кожух на оргиналното моторче и се запояват двата кабела към буксата.Стана и си работи чудесно.Струваше ми 30 лева и 10 минути приспособяване.Който има проблем да пробва моя метод,гаранция работи. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако стане кажи да взема да си оправя и моето. Едва доловимо се чува, че не е наред, но мога да се хвана да го оправя. Лесно ли се сваля?

 

Стана. Реже се втулката, маха се. След това внимателно центроваш ротора спрямо статора с три пластинки с дебелина ~0.8мм, така ,че да е централно. Слагаш лагера със все леглото и пробиваш внимателно за захващане. Просто трябва да внимаваш. Мога да ти пратя снимки.

 

Колкото до свалянето - лесно е. Махаш жабката (5-6 болта) и той се намира под нея.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.