Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с борд- компа


tamagoci

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам следния проблем от тази сутрин: При запалване на колата бордкомпа ми се превключи сам на позиция 2.

Превключих го с бутона на поз.1 . И от там - превключвам в положение среден разход на гориво и какво да видя-показа ми 99.9 литра на 100 км. Превключвам на моментен разход- 51.9 литра/100км.

Часовник, време за шофиране, изминати километри -показнията нормални. Имате ли идея какво е станало?

Октавия 1.6 -бензин 1999 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оправя- днес няколко пъти минавам по 10-на км. и всеки път е същото. Откачах и акумулатора- ресетва се и след 300 метра - пак показва същите показания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с предишния ми автомобил опел астра, само че при мен ми показваше 39.6! Мисля че ламбда сондата ми беше прецакана и затова подаваше нереален разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам следния проблем от тази сутрин: При запалване на колата бордкомпа ми се превключи сам на позиция 2.

Превключих го с бутона на поз.1 . И от там - превключвам в положение среден разход на гориво и какво да видя-показа ми 99.9 литра на 100 км. Превключвам на моментен разход- 51.9 литра/100км.

Часовник, време за шофиране, изминати километри -показнията нормални. Имате ли идея какво е станало?

Октавия 1.6 -бензин 1999 г.

Сигурен ли си, че "изминати километри" се увеличава нормално. Питам не за стойността, а дали расте.

Защото разхода се получава, като се дели количество гориво на изминато разстояние. Ясно е какво се получава при делене на нула. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да- километрите отчита реално, както и време за шофиране са с реални показания- проверих специално.Би ли могло нещо да се е намокрило при проливните дъждове онзи ден и евентуално да е от това? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.