Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тресене във волана


ikonoma

Recommended Posts

Здравейте колеги

 

Снощи ходих до Стара Загора и срещнах следния проблем (или не). Пътя от северната страна беше мокър до някъде и преваляваше. На всеки завой ляв или десен волана започваше да тресе и колата да вибрира. При изправен волан нямаше никакви проблеми. По-нагоре пътят беше сух и тресенето изведнъж изчезна. На връщане също не се появи.

Досега никога не съм забелязвал такова нещо. Дали е някакъв проблем или нещо от гумите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж по ходовата част. Рейка, накрайници, сходимост и каквото се сетиш. Ако имаш възможност да я прегледат. Ако наскоро не си правил регулировка на преден мост може да я закачиш на стенд. Виж гумите дали не са износени нервномерно. И не на последно място виж си амортисцорите в какво състояние са. За стабилноста на автомобила адски на първо място са те. Това е от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са износени нормално. Michelin са, поизносени, но още има хляб в тях. В сухо време и особено когато е горещо скърцат много по завоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скърцат или свирят ? в горещо време е нормално да свирят особенно за мишелин. аз лично съм с такива с размер 175/65/14 и с по високо скорост с рязко завиване се получава едно вибриране все едно нещо блъска гумата от страни и смятам че при мен проблема е от единия накрайник+вече на 210 000 км амортисьори и наскоро правена рейка защото протече. При тебе нямам идея.

Започни с това да видиш как е като цяло предницата. Ако откриеш проблема казвай. Между другото моя проблем се появи от както сложих тези гуми но не мисля че е от тях конкретно. Все пак вътрешния накрайник е на 110 000 км а външния на 210 000 км плюс че нищо друго не е пипано освен тампоните на носача. Така с питане няма да стане зашото при един може да е проблема от едно нещо при тебе от друго най-добрия съвет от мен е да я закараш на човек дето разбира и да я провери какво има да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я закарам, няма проблеми, но това нещо както се появи така и изчезна. Като изсъхна пътя и то се изпари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я закарам, няма проблеми, но това нещо както се появи така и изчезна. Като изсъхна пътя и то се изпари.

отиди да я видят на реглаж пр.мост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.