Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пружини


Alexandar

Recommended Posts

Въпросът ми е следният : Може ли предните прижуни да се сложат отзад, а задните отпред ?(105Л е шкодата) Може би ми е малко тъп въпроса,ама като не знам... Щото колата има мн дразнеща стойка,което я загрозява изцяло - отпред е мн дигната а отзад клекнала(а и е по ниска така) и все едно всеки момент излитам. И ако е възможна мойта идея,ще има ли ефект ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е следният : Може ли предните прижуни да се сложат отзад, а задните отпред ?(105Л е шкодата) ....Щото колата има мн дразнеща стойка,което я загрозява изцяло - отпред е мн дигната а отзад клекнала(а и е по ниска така) и все едно всеки момент излитам. И ако е възможна мойта идея,ще има ли ефект ?

 

Ех ако ставаше толкова лесно........ нямаше да бъдат поставяни отзад толкова Ладови пружини / и експериментирано с какви ли не /, нямаше да има толкова рязане на предни ....... и най- вече нямаше да има изписани толкова много теми, в които ползвайки търсачката ще намериш отговорите на въпроса си ;) .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе то ясно че има много инфо за рязане или ладови и че това е решение на проблема! Аз не питам това.Въпросът ми беше дали идеята ми е възможна и ефективна и дали е решение на проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

нека да помислим...

-предните пружини не носят кой знае какво : един "кош", наречен "багажник" и известна част от купето;

-задните носят двигател+скорости и другата част от купето;

 

смятам , че проектантите са си свършили работата при проектирането и са ги съобразили тия неща...

 

ми като се замислим, то /ако изобщо беше възможно от геометрически съображения/ май няма смисъл, щото стойката ще е още по е...а!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да попитам нещо,само че за амортисьорите.Не може ли и самите предни амортисьори да паснат на задното окачване на Шкодата,при положение,че пружините стават?!!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKODA 105 RS, доколкото помня, предните и задните амортисьори не бяха взаимозаменяеми. Не съм сигурен обаче. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивинявам се,че не съм се изразил достатъчно ясно.Имам предвид предните амортисьори от Лада,дали пасват отзад на Шкодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивинявам се,че не съм се изразил достатъчно ясно.Имам предвид предните амортисьори от Лада,дали пасват отзад на Шкодата.

не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имаше доста дискотирано по тази тема преди.

Има оригинални,чешки,но са май-100евро едната ли беше,комплекгта ли(2)?А иначе,другия вариянт е да се резнат старите,а другия е да турсиш взаимозаменяеми......

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

здравеи колега,моя шкодак е 105л.и като тебе много ме дразни стоиката та пораспитах тук там и 1 приятел са6то запален фен на марката ми сложи отпред предни пружини от форд и стана перфектно но не помня кои модел на форд,ако о6те не си ги сменил мога да попитам за модела та да си намери6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи колега,моя шкодак е 105л.и като тебе много ме дразни стоиката та пораспитах тук там и 1 приятел са6то запален фен на марката ми сложи отпред предни пружини от форд и стана перфектно но не помня кои модел на форд,ако о6те не си ги сменил мога да попитам за модела та да си намери6.

И аз съм приготвил едни такива пружини,та напролет ще ги слагам :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка смених задните пружини с ладови.Значително се вдигна отзад и почти се изравни с предницата. Стойката пак не е перфектна защото е малко дигната като цяло,но е значително по-добре от преди и съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеи колега,моя шкодак е 105л.и като тебе много ме дразни стоиката та пораспитах тук там и 1 приятел са6то запален фен на марката ми сложи отпред предни пружини от форд и стана перфектно но не помня кои модел на форд,ако о6те не си ги сменил мога да попитам за модела та да си намери6.

От фиеста стават предните да се сложат на шкодата отпред ако не се лъжа последно като търсих алтернативи по моргите, т.е. те се доближаваха най-много като размер.

Отрежи си твоите с една врътка и половина и ще получиш желания ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.