Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

LCD телевизор


Favorit

Recommended Posts

Момчета,

 

Колко от вас гледат Full HD?!?! Аз лично нямам, а и не бих си пуснал. Защо? Ми защото на хубостниците тунера им е в приемника (единствените засега предлагащи Full HD). В резултат не мога да ползвам далеч по-голямата екстра PIP (Picture In Picture). Както и не мога да си наглася автоматично записване на програма Х в еди кой си ден и час... А докато Full HD стандарта навлезе масово в Бг ще мина още поне 5 години! До тогава я камилата, я камиларя ....

 

Поздрави

 

Прав си, че full HD все още е рядко явление, като съм споменал по-горе. Не знам колко е далеч масовото му разпространение. Трябва доста да поевтинеят Blue ray устройствата и носителитено за да стане това. Гледал съм 1-2 филма с такава резолюция благодарение на един познат, маниак на тема кино. С подходяща аудио и видео техника усещането е несравнимо.

Както се казва - да сме живи и здрави до това време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • chavdarlk

    11

  • Favorit

    6

  • димон

    5

  • bega4kata

    5

Най-много писали в темата

здравейте колеги,аз работя в магазин зора и моето мнение за лсд е или сони или шарп,самсунг са китайски,лдж не са добри специално в производството на лсд-та,филипс не е лошо като вариант,но от сони ще бъдеш по-доволен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно сериозно мнение на един бивш колега. Както казах в магазин на Зора пробвах за шефа ми 40" на LG, Samsung и SONY. Гледахме една плазма и се опитах да докарам образ като на плазмата с TFT. Знаете, че на TFT цветовете и образа са малко по-пастелни, а не ярки цветове и рязка картина като на плазмата. Единствено SONY успя да докара почти образ като на плазмата.

Що се отнася до цифровата ТВ - Булсатком я предлагат вече. Но трябва да се смени тунера. Дават ти тунер (т.е. май ти го продават) с хард диск вътре. Таксата е нещо от типа 35 кинта на месец. Но все още програмите са май само 4 или 5. Не знам какво е положението при ITV Partner. Кабелните телевизии не предлагат много добър сигнал.

А колегата от Зора ще каже дали на Full HD телевизорите с вграден DVB тунер може да извадиш картата на Булсатком и да я сложиш направо в TFTто.

И още веднъж - препоръчвам ти SONY пред Philips.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не се продават телевизори с вграден DVB-S тунер.

Има модели с DVB-C и/или DVB-T тунер, които не стават за сателитна телевизия.

DVB-T - Digital Video Broadcast-Terestrial - Ефирна Цифрова Телевизия

DVB-C - Digital Video Broadcast-Cable - Кабелна Цифрова Телевизия

DVB-S - Digital Video Broadcast-Satelite - Сателитна Цифрова Телевизия

Трите стандарта са несъвместими.

А пък телевизори с вграден HD цифров тунер май изобщо няма в България.

И CableTel и Bulsatcom и ITV Partner "предлагат" HD-програми, но не ми е известно някой да е "получил" такива.

Програмите са три - National Geographic HD, Discovery Channel HD и Eurosport HD.

Sony 26" са над 900 лева, а тези които си заслужават са 1100+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а що ми се кълнат от кварталния офис на Булсатком (ъгъла бул. Г. Делчев и бул. България), че като си сменя тунера и си плащам по 35 кинта ще имам тези HD програми на моя ТВ. Не че съм с някакъв сериозен ТВ за цифрово гледане ама ми го предлагат. Че даже са го пуснали и в офиса им да се шашкат клиентовете колко е прекрасен образа.

И в крайна сметка ITV Partner предлагат ли въобще HD канали. CableTel знам, че само се рекламират но реално цифровата им телевизия е аналогова за 5 лв. на месец повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка ITV Partner предлагат ли въобще HD канали.

 

Малко спам по темата: В момента ITV срещат трудности с предлагането на стандартните канали и се държат като кабеларка от края на 90-те, пък какво остава за HD канали. Направи си експеримент, звънни на 912 500 и ги питай що не излъчват Jetix и AXN вече втори месец, да видиш кои са шампионите по мънкане. :mrgreen:

 

Поздрави и бегайте далече от ITV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си пуснах цифрова от CableTel.

Забелязвам(но не виждам :lol:), че излъчват трите HD програми, по Eurosport HD чувам и звука.

Ако има някакви проблеми за клиентите, сигурно са свързани с приемниците :roll:

Възможно е и към днешна дата да няма никакви проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си пуснах цифрова от CableTel.

Забелязвам(но не виждам :lol:), че излъчват трите HD програми, по Eurosport HD чувам и звука.

Ако има някакви проблеми за клиентите, сигурно са свързани с приемниците :roll:

Възможно е и към днешна дата да няма никакви проблеми...

 

Ако не се лъжа за да гледаш HD програмите има отделна месечна такса плюс HD декодиращ приемник.

 

Тъй като нищо не можах да намеря в сайта на CableTel по темата :mrgreen: те препращам към Евроком:

та цената е 14,90 на месец такса за Eurosport HD, N. Geographic HD и Luxe HD.

Декодер 270 лв.

 

http://hdtv.ekk.bg/#/what-is-hdtv/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте!

Съжалявам, че ексхумирам темата, но избора се оказа доста труден :mrgreen:

Става въпрос за 37" телевизор, който ще се гледа от 3-6 м разстояние и не се предвижда връзване към комп.

Особено държа да има PIP и ярка картина.

Колебая се между: http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09043634 , http://www.prad.de/en/tvguide/screen3487.html или http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09043204 , http://www.prad.de/en/tvguide/screen3178.html или http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09041771 , http://www.prad.de/en/tvguide/screen3111.html

Между другото от петък се връзвам към NET 1.

Благодаря предварително за мненията :!:

П.П. Сони са ми скъпи и на някои модели им куца яркостта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Съжалявам, че ексхумирам темата, но избора се оказа доста труден :mrgreen:

Става въпрос за 37" телевизор, който ще се гледа от 3-6 м разстояние и не се предвижда връзване към комп.

Особено държа да има PIP и ярка картина.

Колебая се между: http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09043634 , http://www.prad.de/en/tvguide/screen3487.html или http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09043204 , http://www.prad.de/en/tvguide/screen3178.html или http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09041771 , http://www.prad.de/en/tvguide/screen3111.html

Между другото от петък се връзвам към NET 1.

Благодаря предварително за мненията :!:

П.П. Сони са ми скъпи и на някои модели им куца яркостта.

 

Колега, не се връзвай на тоя номер с яркостта. Високата яркост не е определяща за качествената картина. Много по-важно е да разбереш колко е мах. контраст. Много от производителите не дават изфо за контраста или просто потребителите не се интересуват от него. За да придобиеш някаква идея за това колко голям контраст може да докара един телевизор или монитор гледай черното: колкото по-черно, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минлата година си задавах същия въпрос и се допитах до телевизионен техник.... и тои ми каза че особено при LCD тата всички са еднакви и цената се определя единствено от марката и какъвто и да взема си е същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минлата година си задавах същия въпрос и се допитах до телевизионен техник.... и тои ми каза че особено при LCD тата всички са еднакви и цената се определя единствено от марката и какъвто и да взема си е същата работа.
[-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минлата година си задавах същия въпрос и се допитах до телевизионен техник.... и тои ми каза че особено при LCD тата всички са еднакви и цената се определя единствено от марката и какъвто и да взема си е същата работа.

Тоя техник не го слушай.

Производители на LCD телевизори много, но производителите на матрици са малко. Има голямо значение кой е правил матрицата. Само не знам дали някой търговец може да ти даде такава информация.

Има значение разбира се и каква е електрониката, но мисля че там не са толкова фрапиращи разликите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума отново за телевизори...Аз в крайна сметка си взех 32 инчово Sony Bravia и отначало ми беше трудно да свикна с големината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къщи имам 10 годишен панасоник, 100 херцов с обикновен кинескоп и LCD Сони "бравия"

Ползвам цифрова кабелна телевизия. Панасоника макар и с обикновен кинескоп, превъзхожда по отношение на изображение прехваленото сони :evil: В този ред на мисли искам да Ви кажа че LCD технологията има още много да се развива, докато достигне съвършенство. Лично мен ме дразни адски много :evil: "парафинения" и не добре фокосиран образ при LCD .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обикновен StandardDefinition (TV,DVD,Cable,Satelite) сигнал, никога нито LCD, нито плазмата ще достигнат някога качеството на качествения кинескоп.

Причините са много, няма да ги изброявам, защото са разбираеми само за специалисти (само ще подскажа, че обикновения телевизионен сигнал е 100% адаптиран към особенностите на човешкото око).

---

Най-основателната причина да се купи LCD или плазма е по-голямата резолюция (ако ще се използва!).

Следващата по сила причина е големия диагонал на изображението (>32"..36").

Последната причина за която се сещам, е по-малките дълбочина и тегло спрямо кинескопа.

Ако не са на лице тези основания, по-добре да купи качествен 100Hz кинескопен телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам "лични контакти" с едно 26" Сони Бравия, закупено миналата година за цели 2000 лв - липсва му яркост (както казва biser.or парафинено стои) и дистанционното се скапа за половин година.

Май отивам към Панасоник (плазма - TH-37PX8ESA) за 1400 пари... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм супер съм доволен от монитора ми samsung и philipsa е добър но lg напоследък се излагат не ти ги препоръчвам моята препоръка е този

http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09026893

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досаден коментар:

1. Избери моделите, които влизат до 800 лв на трите марки

2. Извади им характеристиките, и ги подреди в таблица...за да сравниш

3. Прецени кое качество е решаващо за теб, и избери този, който този параметър е най-близък.....

Ако се затрудняваш в определянето на 3, то тогава...

1. Иди в най-близкия маркет за техника

2. Разгледай наи-добрите модели, независимо от марката

3. Виж, коя характеристика, прави този модел най-добър

4. Задай, на продавача въпроса "Кой ще ми препоръчате?" ...той ще ви посочи скъп модел и тогава задайте въпроса "А защо точно този?"..... и тогава ще чуете важното при избор на уреда. Следващия въпрос е"А с какво този и този* модел отстъпва?" Ако нямате смислен отговор от човека който по цял ден е при телевизорите.....значи няма толкова голямо значение коя марка ще изберете

Повторете от 1 до 4 за поне три магазина....Ако и тогава нямате отговор....е изберете SAMSUNG*.

Оопс....Проверете колко е гаранцията и къде е сервиза.....

А пожелание за приятно гледане?

 

* този и този модел е моделът, който може да си позволите

** Фен на Самсунг. Моят глас е за Самсунг ...ако те е домързяло да прочетеш всичко....макар че горепосоченото важи за избор на всякаква техника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да ги гледате всички марки TFT работят гадно на нормалната телевизия. :mrgreen: Те са разчетени за висока резолюция , която не се "среща" често у нас. След 2,3 години ще има вече няколко постоянни канала HD. От тук идва и недоброто фокусиране на изображението , особено на движещото се . Процесорът всеки един момент интерполира изображението от нормалната резолюция към резолюцията на дисплея. Така , че идеална картина никога няма да видите. В магазините телевизорите са включени на HD генератори ;) за да правят кеф на окото. От марките които поддържам гаранционно препоръчвам SONY, PHILIPS , SAMSUNG. Между другото SAMSUNG е джижещата сила, всички иновации идват оттам. Напоследък се навъдиха много рециклирани Sаmsung-и . Отваряйте си очите за такива : на задния капак и на кутията пише с големи сини букви : REFREBUSHED . Те са съа 100-150лв по-евтини. За сервизите на изброените марки мога да кажа , че са железни - няма никакъв проблем в обслужването ...всико става в рамките на седмица !!! ;)

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето един истински специалист да си даде становището smile162

и все пак някои работат подабре от други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...За сервизите на изброените марки мога да кажа , че са железни - няма никакъв проблем в обслужването ...всико става в рамките на седмица !!! ;)

За Сони е вярно, за Филипс нямам наблюдения, но за Самсунг (Панасоник) - там е мъка. За София сервиза на К&K е под всякаква критика от към време за ремонт. В рамките на седмица никога до сега не са се вмествали (за гаранционна стока). А когато става въпрос за негаранционен продукт - мъъъка, ама голяма. Дори за дребни артикули като прахосмукачка, влязла при тях за профилактика и смяна на филтри (нещо съвсем елементарно). Чаках 3 (три) месеца за нея. На въпроса защо я бавят толкова отговора беше "господине, имаме задачи с приоритет - първо гаранционните уреди". Добре де, съгласен съм за приоритета, нормално е. Ама при тази организация клиентите с уреди извън гаранция да духат супата ли?.... По-малко клиенти ли са? Иначе признавам, не мога да си кривя душата - в един от случаите на гаранционен дефект на 42" плазма Панасоник на един клиент, за 2 седмици без хък-мък хората смениха телевизора с нов. Знам, че съгласно гаранционните условия нямаха друг избор, но съм доволен, че не започнаха да увъртат.

 

Между другото, Димон, защо в списъка ти с препоръчани марки не виждам Pioneer и Panasonic?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизор с LCD нещо не ми се връзва, плазмен екран си е друго - и яркостта ти е като хората и всичко, Причината да е наводнено в момента с LCD-телевизори според скромното ми мнение е, че т.нар. "инвеститори" наляха маса пари в поточни линии за LCD и не допускат плазмената технология, която е много по евтина да пробие. Искам да кажа, че положението е същото като с проблема - електромобили - ДВГ. А ние ще купуваме, за да "движим икономиката" каквото и да означава това :mrgreen: :mrgreen:

Имам LG LCD монитор и съм доста доволен от него, сега за телевизори - незнам какво да препоръчам - гледайте гаранционните условия и произвозителя на матрицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Panasonic са силни в плазмите . Към Pioneer нямам директни наблюдения :) ...

Наистина при дефектен дисплей е по-целесъобразно замяната на уред , отколкото смяна на дисплея. Не съм забелязал и да има хъката-мъката :mrgreen: . Особено това се отнася към марковите уреди , които имат заводска гаранция и няма никакъв проблем да се обслужват. Към марковите стоки са и тези на Samsung. А това , че в сервизите на Samsung имало много Samsung-и... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...в сервиза на Шкода защо има много шкоди !!!??? ;)

 

към FAV135 : на мен пък не ми харесва как работят плазмите и особено с тези лъскави стъкла на дисплеите. А що се отнася до яркостта - при съвременните TFT мисля , че е напълно достатъчна...

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.