Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

лагер заден на фабия1


sword

Recommended Posts

здравейте на всички имам едно питане за задните лагери на Шкода Фабия 1.9 СДИ ами имам егати бученето от задните колела викам дай да я сваля тая главина взех си нова от сточна гара сложих пасна обаче имаше един пръстен които старата нямаше сетих се да не би да е за АБС защото казах на човека че абс нямам поне не виждам в моторния отсек да имам нито пък кабели по колелото та има ли проблем ако съм сложил лагер за АБС пък нямам и къде стои нормално блок ЗА УПРАВЛЕНИЕ на абс защото като натисна рязко спирачката колата чука и накъсва като с абс а между впрочем смених малко по шумната главина обаче шума остана може би по слаб да не би колелетата да не са в ред ама така да вият чак не ми се вярва много ви благодаря предварително може някои да е сменявал лагер без да гледа особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами след като смених единия вече си мисля 4е са гумимте или предните лагери ама проблема с пръстена на лагера не мога да си обясня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръстенът за АБС не пречи, той служи само за да може датчикът да отчете блокиране на колелото. Самият лагер няма отношение към АБС или някакво по-специално устройство, така че проблемът е механичен. Аз имам два лагера преден и заден заменени с такива, с пръстен за АБС и няма никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D smile091 smile091 smile091 и аз съм така ТIG , sword се е поувлякал с поста и е забравил за препинателните знаци !!! Но все пак по темата Sword - ако си сложил лагер за без ABS на автомобил със , то ABS-a няма да работи и ще ти свети индикация за проблем с него, ако е обратното - набутал си се с по-скъп лагер, нищо друго. Изпрати снимка на тази гривна за да я видим и да ти кажем дали си направил нещо опасно!!!! А за ABS-a ако не се лъжа мястото от което взима сигнал датчика на АБС-а не е допълнителна гривна , а магнитни сектори вградени в гуменото уплътнение на лагера.

А има ли колата ABS ли няма ??? :!: :!: :-k :-k :D ами кат' тръгнеш по тръбичките от спирачната помпа , ако те влизат в един квадрат с още тръбички и там някъде влизат много кабели , това е блок за упр. на АBS, ако тръбичките тръгват директно надолу под купето няма АБС. Също така при наличие на ABS от спирачната помпа излизат само две тръбички , а ако няма - четири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за лошия пост просто не обръщам чак такова внимание на тези не6та. А по проблемите зна4и този лагер с пръстена го сложих и няма как да снимам.Беше пръстен набит на главината стария нямаше такъв пръстен и затова се замислих. Иначе абс май нямам не го виждам блока но.. като разкача акумулатора и закача на ново лампа с символ АБС ми светва на таблото само първия път после не свети. Може би е опцията за АБС на таблото.Това виене ме побърква сякаш е отзад но все едно бучи цялата кола.Сега като сменя с нови гуми зимни ако не е от гумите почвам да сменям и другите лагери че пасажерите с мен леко се плашат от това бучене ве4е.Благодаря за постингите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом светва тази индикация (ABS) на таблото значи имаш. Най - лесната проверка е кото набиеш рязко спирачкатa от малко по - висока скорост и усетиш нещо да те подритва по педала на спирачките и да се чува едно специфично бучене на помпата за ABS -a, значи си със ABS, но това те трябва да се бърка с подритване на педала от криви спирачни дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS на таблото свети всеки път щом дадеш на контакт и после изгасва ако имаш. Прави си самодиагностика. Ако разкачаш акумулатор, ще светне само първия път и няма да светва при следващи паления, ако нямаш. Ако имаш ABS, погледни на щита към купето е двигателния отсек, зад разширителния резервоар на охлаждането. Ще видиш един метален куб с шест метални тръбички. Е това ти е ABS-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.