Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при спиране?


Cicinho

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от известно време имам един проблем при спиране което ме притеснява: Когато карам на зад и искам да спра , при натискане на спирачките има един лек удар ( нещо като тупкане) в краката ми , както и в краката на возещият се до мен. Случвало ми се е и на пред като шофирам но почти винаги е като давам на задна.

 

Ако можете да ми кажете какъв ми е проблема , от каде идва този удар?

 

P.S. Колата е Фабиа 1.4 MPI 2000година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем и то при чисто нова кола.

Като свалихме предните накладки и тръгнахме да слагаме новите се оказа че единия болт на супорта (неподвижната част на спирачния механизъм) на едното предно колело превърта. Чехът не беше нарязал резбата докрай и след едно затягане/отвиване и малкото резба беше заминала. Нарязаха нова резба и всичко се оправи.

При теб по - скоро е "плаваща" накладка. Накладките имат едни пружини с които се фиксират за да захапват диска на едно и сащо място и да не стържат в него при отпуснат педал. Тези пружини са нитовани на накладката и обикновено тези нитове изтърват или самата пружина се чупи от корозия.

Свали предните гуми и провери дали някоя накладка не мърда, трябва да са неподвижни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги!

Надявам се предположенията Ви да са правилни. Също така се надявам да не се цифра пари тези тампони , че кризата нещо ме засегна :D ...... Ако имате идея от каде да ги взема и какви пари са ?????? В София съм , но колата ще я поправяме в Стара Загора , което означава че и от там мога да ги закупя.

 

Благодарности предварително =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е около 15-20 лв. на тампон. За тази тампони- алтернативните много често са ми давали ядове и винаги препоръчвам да се вземат оригинални от ЕТ или от Порше България- споменатата цена е за оригинални. Иначе алтернативни можеш да намериш и за 10- 12 лв на тампон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.