Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Модернизиране на Шкода


dungata

Recommended Posts

Здравейте съфорумници! Аз съм пресен във форума :). Бих искал да попитам откъде могат да се вземат колани с автоматично заключване като при по-новите коли и трудно ли се монтират. Става въпрос за Шкода 120l. И другия ми въпрос е може ли да се намери отнякъде оборотомер и по-точно как се монтира. Виждал съм, че има Шкоди от същия модел с оборотомер, а съм виждал и ел. схеми да си направиш. Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега и добре дошъл!

Принципно няма проблем коланите да се сменят с по- модерни, аз карам с такива от "Мазда" взети от вторични и е доста по- удобно.

С оборотомера не съм много наясно, имаше разни теми, прегледай тази viewtopic.php?f=4&t=1998&hilit=%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6+%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За автоматичните колани единствения проблем е начина на закрепване. Малко е тесничко мястото м/у седалката и колонката.

Аз съм с немски такива (от соц. време) и към тях имаше кит за монтаж, който изнася механизма (ролките) 10-тина сантиметра назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С коланите като си поиграеш малко ще успееш да ги нагласиш, аз съм с такива от Хонда. От Фаворит също се слагат. Там имаш доста варианти. А за оборотомера единият вариант е да си го намериш от някой, който си продава колата на части или си разчиства мазето, а другият - от магазина (не съм сигурен обаче дали продават само оборотомер или цялото табло с уредите), но по всяка вероятност първият вариант ще ти излезе по-евтин, но пък оборотомер сравнително рядко изкача.

Следи раздел "Продавам".

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Мисля, че намерих едни колани от Форд, сега ще ходя да ги гледам и най-вероятно утре ще се опитам да ги монтирам. Ще се разходя и до магазините за авточасти за оборотомер, другия вариант е да пробвам да си направя един :) . От чисто любопитство питам - има ли някакъв начин да се монтира някакъв бордови компютър на колата, за да се вижда как върви или трябва да се слагат сензори и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...От чисто любопитство питам - има ли някакъв начин да се монтира някакъв бордови компютър на колата, за да се вижда как върви или трябва да се слагат сензори и т.н.

Отговор можеш да получиш само от конструкторите на совалки в NASA. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор можеш да получиш само от конструкторите на совалки в NASA. smile159

Благодаря за точния отговор smile091

 

Някой знае ли откъде мога да си поръчам табелка - искам да сложа една на волана, и по възможност една отстрани на калника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Някой знае ли откъде мога да си поръчам табелка - искам да сложа една на волана, и по възможност една отстрани на калника

 

Като за начало може да си попълниш полето "Местоположение" в профила. Така ще е по-лесно да бъдеш упътен за най-близкия магазин ;). Добре дошъл иначе! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало може да си попълниш полето "Местоположение" в профила. Така ще е по-лесно да бъдеш упътен за най-близкия магазин ;). Добре дошъл иначе! smile027

Благодаря, намирам се в Димитровград - Хасковска област. Не съм сигурен къде има такова в района, затова се чудех дали не може да се поръчат от София примерно и да се пратят или нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Предполагам имаш в предвид металната табелка във волана.Трудно мож да се намери само тя,защото върви в комплект с меката част на волана.Магазини за части има както тук с Стара Загора,така и в Казанлък.Ако ти трябва нещо мога да съдействам! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте! Откъде мога да си закупя, такъв или подобен волан. http://img828.imageshack.us/i/wheela.jpg/

 

И на каква ориентировъчна цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този волан леко не е шкодов, или поне аз за сефте вижДАм, волана е на кола от мобиле.бг една червена.

Ами ако не е Шкодов възможно ли е да се приспособи от друга кола такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е възможно от всякаква кола, стига да разбереш от каква кола е този волан и как се е появила там емблемата, според мен най - вероятно е изрязана от волан за фаворит и е лепена.

Ето ти обявата http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details звъни му и го питай, ако има желание ще ти обясни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е като използваш за основа планката на оригиналния волан.Режеш я на 1-2 см от болта зависи какъв е волана който искаш да сложиш ако е спортен има дупки отбелязваш ги върху планката и дупчиш след това завинтваш 4-6-8 болчета и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от какво е този волан, но това не е първата кола, която виждам с такъв волан, ето един пример.

post-1856-138453272258_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно за това говоря. Мисля дори, че бях видял този, който skodko е показал в един чешки сайт за Шкода части. Не се сещам как беше сайта. Иначе щом става от друга кола волан, трябва да се поразровя да видя как става.

 

П.С. Ако някой има желание да обясни простичко, добре е дошъл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами взимаш оригиналния 120-ков волан, отрязваш мястото където се захваща към кормилната щанга, после на стуг го оформяш и си пробиваш дупките за новия волан. Ето как се получи при мен на старата ми Шкода.

post-1856-138453272842_thumb.jpg

post-1856-138453272848_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно за това говоря. Мисля дори, че бях видял този, който skodko е показал в един чешки сайт за Шкода части. Не се сещам как беше сайта. Иначе щом става от друга кола волан, трябва да се поразровя да видя как става.

 

П.С. Ако някой има желание да обясни простичко, добре е дошъл :D

 

Ако вместо да питаш първо беше потърсил из форума щеше да се натъкнеш на това:

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=30&t=3780&hilit=%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD

 

Мисля че в голяма степен изчерпва темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.