Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за MB E320 CDI 4matic


allroad

Recommended Posts

Здравейте колеги, имате ли някакво мнение или още по-добре - впечатление от този двигател на Mercedes? Не искам да засегна колегите от форума на тази марка, но за почти 12 чАса питането ми е видяно точно ... нула пъти. Едва ли ще се и раздвижат "там" нещата. Та ако някой може да сподели, нека заповяда. Говоря за модел след 2006-та (фейслифт).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш можеш да се свържеш с Жоро 4x4. Той има ML със същия двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ML скоростната кутия е 7-степенна, а при Е е 5-степенна. Иначе предполагам, че като механика и части са сходни. Знам, че преди фейслифта имат проблем със спирачната уредба, с електрониката. След 2006-та това е отстранено. За 4matic-а нищо не знам. ЧУвал съм и за проблем с инжекторите, като цената на единия е близо 1 000 лева, но пак не е информация от първа ръка.

Благодаря все пак за включванията. Чакам още... smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да прав е колегата имат проблем с SBC системата,т.е може по някое време както си караш да останеш без серво.Този проблем е отсранен от 2006г.Вече колите са си с нормално серво.За инжекторите също е вярна информацията.Производителят им е Delphi и мерцедес имаха голям проблем с поставянето на новите инжектори,но мисля че от мин година проблема е отстранен(не съм сигурен).Огледаи предница добре,доста често се срещат луфтове в кормилната уредба.Иначе като цяло автомобила е несравним.Комфорт,динамика и удоволствие от шофиране.Заслужава си колицата макар и с по-скъпа подръжка,но нали знаеш:Пълно щастие,няма smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, как стои въпроса с признат дефект при автомобили, внесени не от официалния представител на марката в дадена страна? Т.е. ако е влезнал даден дефект в "програма по подмяна на агрегата", важи ли за автомобили, които са "втора" ръка на даден пазар? Осъзнавам, че питам неща, които едва ли са известни на колеги от нашия форум, но все пак... (като цяло визирам проблема с инжекторите при MB E Klasse)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам съмнение,че при 320CDi май нямат проблем с инжекторите.В аутобилд пишеше само за Е220 и С220.Не съм сигурен,трябва да поразпитам.

Ще ти бъда благодарен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам съмнение,че при 320CDi май нямат проблем с инжекторите.В аутобилд пишеше само за Е220 и С220.Не съм сигурен,трябва да поразпитам.
при всички нови модели дизелови мерцедес и бмв инжекторите са консуматив
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам съмнение,че при 320CDi май нямат проблем с инжекторите.В аутобилд пишеше само за Е220 и С220.Не съм сигурен,трябва да поразпитам.
при всички нови модели дизелови мерцедес и бмв инжекторите са консуматив

 

Ми то май не само при тях са консуматив, ами и при всички нови дизели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.