Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

тропане отпред, при смяна на скоростите


moniniki

Recommended Posts

Привет на всички. Имам следния проблем с Фабия 1,9 SDI. При смяна на скоростите в движение, както при подаване и отнемане на газта рязко, от пред се чува странен шум /тропане/. Не е тъп звук, по - скоро тракане като метал в метал. Майстори гледаха тампоните на двигателя, но са категорични, че не е от тях. След като дълго я гледаха, смениха тампони на носачите и казаха, че други проблеми по автомобила не откриват. Само дето това тропане си остана и имам чувството, че се засилва /може да е внушение/. Притеснява ме да не е от скоростите или съединителя. Моля, помогнете ако сте се сблъсквали с подобен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

При мен проблема е абсолютно същият! Ходих тук, там, дори в ЕТ смених тампон на двигателя /на ск.кутия/, но като не изчезна ми казаха, че не установяват откъде е проблема, да семянам тампони и т.н. и ако не изчезне това чукане ще търсят проблема! КАКВО ЛИ Е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си рем. шайба на алтернатора .

 

Колега, какво общо има тази шайба, нещо не мога да схвана. Може ли да разясниш какво точно имаш предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен изчезна като си смених външно каре. Чукаше само при смяна на скоростите (при по-рязко отделяне на съединителя или при спиране на скорост). В завой напред и назад никога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата история. Мерси за инфото, ще пробвам и аз да сменя това външно каре!!! Колко струва и лесно ли се сменя? Оригинално ли сложи или Довоз-ко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата история. Мерси за инфото, ще пробвам и аз да сменя това външно каре!!! Колко струва и лесно ли се сменя? Оригинално ли сложи или Довоз-ко?

Сложих каквото ми препоръча майстора. Само знам че беше най-скъпото което той ми предложи. С труда излезе около 80 лв.

Много лесно се сменя щото не го правих аз. Пихме по кафе, обсъдихме разни ръждилници и колата беше готова - значи става и бързо. Смених и маншона естестествено.

smile091 ами пробвай пробвай....

защо не отидеш при майстор......

като имаш излишен лев...пробвай

Не те съветвам сам да го сменяш, ами послушай майстора. И не само за смяната ами и за диагностиката. Аз отидох да сменям вътрешно каре, пък то излезе външно. Не става само с четене по форумите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз сам определено няма как да направя каквото и да било, нямам нито инструментариум, нито желание, пък и възможности предполагам нямам. Под "пробвам" имах предвид, че ще пробвам дали като сменя това каре ще реше проблема... smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.