Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

шарнирен болт


Sevi79

Recommended Posts

Здравейте - вчера установих че левият шарнирен болт е разбит така и така ще ги сменя и двата не е кой знае каква философия обаче вчера при проверката видях че са занитени ](*,) явно са оригиналните. Какъв е най ефикасният и лесен начин да ги махна smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляне на носача , на менгемето и здрава бормашина и още по - здрава бургия ... и ако си купуваш оригинални шарнири DAS провери ако пише на маншона TRW с много дребен шрифт вземи си едни обикновени ментаци за по 0.50 лв. щото тези прекрасни TRW -та се късат сами за няма и година .

 

П.П. Като купуваш болтове 8Х20 или 25 ( ще те излъжа за дължината ) гледай да са с якост 10.9!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако маншоните са прозрачни не е ли по добре :?:

 

аз прозрачни не съм виждал,но и да са какво значение има?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако маншоните са прозрачни не е ли по добре :?:

 

аз прозрачни не съм виждал,но и да са какво значение има?! :-k

Тез прозрачните казват че били силиконови и издържали повече,ама дали е така един господ знае. smile049

Сега гледам че продават маншони за карета ,които се надяват през карето без да се сваля полуоската.

Слагах такива на една алфа,но издържаха само 3 месеца

Водят се неупренови. Абе....боклуци всякакви на пазара.

http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха ,и на мен ми предлагаха от неопреновите -15 лв 1 маншон със скобите и малко от някаква грес.,не мерси,предпочитам за си го разглобя карето и да си го прегледам със смяната smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тука нещо не ми е ясно, кво общо има шарнирния болт с каретата или с маншоните на каретата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляне на носача , на менгемето и здрава бормашина и още по - здрава бургия ... и ако си купуваш оригинални шарнири DAS провери ако пише на маншона TRW с много дребен шрифт вземи си едни обикновени ментаци за по 0.50 лв. щото тези прекрасни TRW -та се късат сами за няма и година .

Това наистина е най-лесния метод.Аз сменях преди месец моя и се правих на мъж,пробивах на място без да свалям носача.Резултата - много псувни ,сменен шарнир ,и външен маншон за смяна/скъсан с отвертката докато нагласях стабилизиращата щанга/.Забравих да спомена , най-удобно е на подемник.С крика си е гърч. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Колеги от София съм и ми предстои ремонт на предница та ако може да ме насочите към магазин за ходова част от който сте доволни от цените.

Колата е форман 1993.

Частите са ... шарнири накрайници и евентуално лагери на задните колела .

Благодаря предварително.

http://shop.hristokolev-auto.com/catalo ... 5/120_3038 тези цени например добри ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнир за 11 лв. smile175

Защо не се насочиш към специализираните магазини за Шкода ? (има достатъчно в София)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.