Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

400 лв глоба за непочистена стара винетка


FAV135

Recommended Posts

Ей страшна работа сте.....къде отиват парите?,много големи глоби!,"мен ме яд за това ,мен за онова",само мрънкане!

Махни си старата винетка и въпроса приключва. Няма значение 400 или 4000лв. е глобата.

Знам, трудно се свиква със закона,но колкото по-големи са глобите толкова по-бързо ще минем прехода за да станем наистина европейци.Казвам това от личен опит,плащал съм глоби в Унгария 1500евро и в Австрия 450евро,не броя няколко малки глоби от по 35-55евро за говорене по телефон докато шофирам. Сега вече съм с хендсфри и карам като пенсионер!

 

Не съм съгласен, че ще станем европейци. В Унгария от където и да минеш пътищата са си пътища, да не говорим за магистралата, където може да минеш от граница до граница за 3 часа без да превишаваш скоростта. А тук за какво плащаме - за нищо. От София до Варна ако пътуваш по правилата ще ти трябват 6-7 часа да стигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • micyri

    12

  • joeless

    8

  • FAV135

    7

  • ikonoma

    6

Най-много писали в темата

аз пък да попитам....защо ако имам няколко коли,трябва да купувам няколко винетки.....АЗ НЕ МОГА ДА ГИ КАРАМ 2 ИЛИ 3 ЕДНОВРЕМЕННО????

 

Например ако винетката не се лепеше, а си я носиш заедно с шофьорската книжка, можеше да се спестят тези пари.

 

Това означава, че ако споделяш 1 кола с жена си, всеки ще си има лична винетка и така заплащаш не една, а две.

А ако имаш и двама сина, на които се случва да карат, вече стават 4 винетки.

 

Истината е, че за да има държава, трябва да се плаща - данъци, глоби, мита...

А глоби трябва да има и то соленки. Основната им цел не е печалба, а дисциплиниране,

но и пари могат да правя, поне докато се въведе ред.

Тя държавата (по принцип) не е на тия дето им се вика "политици",

но на никого не му пука вече и това е. Видя се, че промяна по нормален начин в

в ненормално общество, не може да се случи. Няма "времето е наше" и "кой не скача е червен".

Сега парите, които изкарват едните, ги харчат другите...

 

Единственият начин са пуцалата с оптика и подривна дейност smile048

 

:arrow: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3540011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

166241_189801404364714_100000045688291_689093_6401368_n.jpg

 

А това е стълба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е оставало да го пререже, явно това е била идеята :-k

Изобщо - крайно малоумно изпълнение! Добре, че не е убило някой случайно преминаващ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яка дупчица... има една камера между Ахелой и Поморие ... оня ден я видях доста опушена нещо ... дали не се навърта сериен "убиец" на камери?

НОВИНА !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Krankenstein:

като казвам че нещата все от някъде трябва да се почнат ,имах в предвидтова че сега е началото на годината и се говори за винетки,лятото като почнат отпуските и се увеличи трафика тогава ще се почне пак да се говори за липсата на магистрали и т.н,затова и въведоха забрана за товарните коли по направлението Бургас-Ст.Загора.Очаква се и пълна забрана за товарните коли в събота и неделя.Така е в половин Европа.Та така,днеска винетки,утре данаци,в други ден здравеопазването,т.н.

 

До ikonoma:

В Унгария от граница до граница за 3ч. няма как да стане! За 4ч.,може.

И не е верно че всичките им пътища са хубави.

От София до Бургас за колко време се стига?

За 4ч. при спазване на правилата,нали!

Къде е проблема?

Проблема е ,че няма магистрала от София до Варна,а ако имаше и там щеше да се пътува удобно и бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де micyri, какво му е хубавото на 400/4000лв глоба за нещо толкова маловажно? Ще дисциплинира? Кого ще дисциплинира, тези които са вече дисциплинирани и ще ходят да я платят. А тези които няма да я платят никога, като се изкарат я социално слаби, я бог знае какво. Няма какво да се лъжем - това е средство да "пълнят бюджета" и с него да поддържат един куп безработни, социално слаби, от ромски произход и т.н.. Както се казва - взимат от когото успеят да отскубнат. Никаква дисциплинираност не е целта.. Ех, ако можеше да станем дисциплинирани от това.. много лесно щеше да бъде..И щяхме да станем ангелчета след някоя и друга година, даже усещам напоследък. че почват да ми боцкат крилцата на гърба, още малко трябва да олекнем в джобовете и направо ще почнем да подхвръкваме.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера! Четири страници и почти всички мения безмислени. Глоба! Какво средство е за пълнене на бюджета? Какво ви пречи, след изтичане на срока, да си свалите винетката? Ей така, дайте да си мърморим. За тези които още се чудят защо е толкова голяма глобата, предполагам че отчитат, че при движещ се автомобил, много трудно може да се провери валидността. И някой ще си перка със седмична винетка цяла година.

Другото, няма да плащаме и т.н. А пътищата кой ще ги строи? Марсианците по програмата за междупланетен обмен или като социална помощ? В последните 10-тина години доста се направи за пътищата. Да не говоря от няколко години и за Сф какво се прави.

Като искате не си чистете изтклите винетки. После тъкмо ще имате повод и да плюете по полицаите, защо са ви изнудвали за 20 лв и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нещо подобно и аз се опитах да напиша!

Махаш си старата винетка и край.Който кара с стара плаща глоба.

Незнам как по-просто да го кажа.

И пак ще кажа:

- трудно се свиква със спазване на законите ,особенно ако си карал през "просото" до сега.

И не можах да разбера FAV135 след като си си махнал винетката и си изряден,защо толкова си се зачудил за глобите!

И пак намесихте,циганите,социално слабите,имам чувството че търсите под вола теле.

Един пример за последно ще дам:

циганите в Европа с микробусите по аутобана ги изпреварвам с камион,карат с 85км.,завиват с мигач,шофират с предпазен колан,говорят с хендсфри по телефона,на паркингите си хвърлят боклука в кошчетата за смет....да изброявам ли още?

Защо ли го правят там? А тука са като животни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А пък лятото като я напече слънцето и мастилото избелее тогава пак ще почнат едни спорове ,кой го измисли,т.н.Надявам се да не измислят и тогава глоба за лошо написан рег.номер на винетката.

Тез дни се очаква да бъдат обнародвани изменения в Закона за пътищата, с тях ще стане ясно що е валидна или не винетка. Мене ме касаят, щото проблема вече го имам- още със залепването всичко се размаза и останаха не букви и цифри а някакви тъмни лекета. К-о да прайш, беше ми засъхнал химикала и я написах с флумастер. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е проблема в махането на винетката! Махам си я с лекота като и изтече срока.

Проблема е в това, че всичко се случва. На всеки може да се случи да си я забрави в някакъв специфичен момент. И в такъв случай не всеки ще е щастлив да се раздели с месечната си заплата за да плати такава надута глоба. Проблема е в самата .инетна система!

И аз съм за ред, дисциплина и т.н., но в случая изкарват тази винетка по-важна от много други данъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Krankenstein:

 

До ikonoma:

В Унгария от граница до граница за 3ч. няма как да стане! За 4ч.,може.

И не е верно че всичките им пътища са хубави.

От София до Бургас за колко време се стига?

За 4ч. при спазване на правилата,нали!

Къде е проблема?

Проблема е ,че няма магистрала от София до Варна,а ако имаше и там щеше да се пътува удобно и бързо.

 

Ами не ти вярвам. 404 км как да ги вземеш за 4 часа, като се минава през градове, села, над 100 км имаш извън магистралата (ако може да се нарече така).

А в Унгария 343 км си кротнах Шкодата на темпомат със 130 км/ч, само околовръстното на Будапеща е ограничено на 80 км/ч (нищо общо със софийското, където може да се загубиш окачването). Карал съм и по странични пътища (към източна Словакия) и Кечкемет-Сегед, за които НЕ са нужни винетки, за разлика от тук - ами дупки няма, широки и удобни.

 

Но това е в страни от спора.

 

Ние и румънците сме единствените мисля, които плащаме за винетки за нищо. В нормалните страни винетките са само за магистралите. Но тук понеже няма такива съдират народа. Лесно е да се стригнат овците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, спор няма! smile027

Темата е друга,аз казах каквото имах да казвам.

Явно мисля по друг начин.

Поздрави!

 

 

 

п.п ... утре заминавам за малко при онези с хубавите пътища,да им видя таксите за новата година,но ще следя най-готиния форум! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво да кажем ние със старите баби ,дето са по на 50 г и ги изкарваме само лятото на по 2-3 ретропарада и един събор. Миналото лято съм минал не повече от 1000 км с Елишка , но 4 пъти си купувах седмична винетка.В белите държави съм чувал ,че има облекчения за такива коли. Тази година ще вземам годишна, щото може и повече да попътувам. И нарочно махнаха полугодишните. Защото доста хора карат само лятото и няма да има как да ги дерат. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в случая изкарват тази винетка по-важна от много други данъци.

Тва е филма, пич- и едното и другото са пари за държавата. Ако щеш. Тука някои колеги се борят за социални елементи и за маловажност. За съжаление такива НЯМА когато става дума за пари или за полицейски ритници ! :-k

Ми нека като ще е глоба да е глоба за стар стикер- дребна работа, ама пък 400 лв бах мааму идиотщината, източник и генератор на корупция и не толкоз заради интерес колкото принуда :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е ясно, че в повечето случаи ако те хванат нередовен, вместо да внесеш 400 в бюджета, ще вкараш приблизително с една нула по-малко в джоба на катаджията, така че цялата работа с високите глоби практически се обесмисля, ако не се преборят първо с това smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корупция има, като има кой да дава. Ако всички отговарят на въпроса: "Кво прайм са!?" с "Пиши!",

работата ще се оправи. Малката глоба също не решава проблема, защото има и случаи:

"Колко е глобата?", "20лв.", "Абе земи ги тия 20лв. и не ме занимавай!", "Мерси!".

 

Не мога да разбера защо всички искат да има ред в държавата, да няма война по пътищата...,

а когато се измислят някакви правила, всеки мрънка. Ами тъпо е 400лв за неотлепена винетка,

ама, както каза колегата вече, отлепете си я и няма проблем. Налагало ми се е да карам чужда кола,

купувам винетка седмична, тръгвам да я лепя, ми то на 3 реда седмични винетки и лепени без особен порядък.

Освен, че цигания, то се не види, все едно си пуснал перде. Отлепих ги, после тоя ми мрънка.

Вика, че като го сприрали, ченгетата питали имаш ли винетка, а тоя отвръштал:

"Избери си една", органът (да не кажа друго) на реда псувал и го пускал...

Ами на такива пингвини как да не им боднеш едни 400лв!?

 

А който иска да протестира по някакъв начин, ето един пример от страната на тия,

дето по традиция им викаме "цигани", но в много отношения, дори и за пътищата, има да ги гоним...

Последно и за Шенген =D>

 

:arrow: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3542811

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корупция има, като има кой да дава. Ако всички отговарят на въпроса: "Кво прайм са!?" с "Пиши!",

Проблемът на болшинството българи в момента е, че ако му кажат "пиши" после трябва да се разделят с месечната си заплата и какво следва - един месец да фотосинтезират ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на болшинството българи в момента е, че ако му кажат "пиши" после трябва да се разделят с месечната си заплата и какво следва - един месец да фотосинтезират ли?

 

Ами като нямаш пари да плащаш глоби, няма да правиш нарушения!Не е невъзможно.До сега за две години зад волана, не са ме спирали, но дори и да спрат и да трябва да ми вземат книжката, АЗ НА ПРАСЕНЦАТА ПАРИ НЯМА ДА ДАМ!Всички ги псуват какви са ни полицаите, ама честно да ви кажа ние сме си ги направили такива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допринеса и аз по темата, а именно в следните фрагменти:

 

1. Това с глобата от 400 лв. за винетка е непропорционално на нарушението. За къде къде по-големи и опасни провинения глобата е по-малка.

 

2. Работата с винетките е недмислие - ако ти се счуби предното стъккло какво правим - Мълчаливо майсторите я преместват на новото стъкло. Знам от опит. Следователно местенето и не е проблем от някой професионалист. Официална процедура по смяна на винетка.....няма.

 

3. Самият данък, изразяващ се в лепенето на винетка е несправедлив (и разпределението по цени).....тук няма да пиша...изписано в много по въпроса

 

4. ГО - стикер, винетка - стикер, год. преглед - стикер, маркиране- стикер. Ба-ти....няма място човек една мартеница да си сложи на пролет.... :)

поздрави.

 

Пс. Изнамерил съм лесен начин за махане на всякъкви лепенки с едно нещо подобно на контурно ножче. Маха ги без следи и сравнително бързо. При интерес пиЩете...ще пусна снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

2. Работата с винетките е недмислие - ако ти се счуби предното стъккло какво правим - Мълчаливо майсторите я преместват на новото стъкло. Знам от опит. Следователно местенето и не е проблем от някой професионалист. Официална процедура по смяна на винетка.....няма.

 

С всичко останало съм съгласен, освен с горния цитат. Процедура по смяна на винетка има. За това е вторият отрязък от нея, който трябва да си запазиш. С него и с квитанцията, с която си закупил винетката, при нужда ти издават дубликат от АПИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз друго не мога да разбера и за което се присетих от коментара на new_ и за което вече съм споменавал. Тези от вас, които си спомнят времената на СИК, ВИС и т.н., помните ли, че застрахованите при тях автомобили имаха лепнат стикер на предното стъкло? И в един момент какво стана? От КАТ (или който и да е друг орган, няма значение, не помня) им забраниха да лепят тези стикери, защото пречили на видимостта на водача. Какво се случва в момента? Ами предното ми стъкло има повече лепенки от детската играчка на сина ми... Логика? Няма! Първо забраняваш, а после в свой интерес разрешаваш. Какво ли се учудвам... Не е невъзможно да се направи трудно за копиране картонче - по едно за преглед и по едно за ГО. За какво са ми тези стикери на стъклото? Да остане само винетката, да речем, че да им е по-лесно на КАТ по републиканската пътна мрежа да санкционира нарушителите. Ама останалото са пълни глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.