Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

400 лв глоба за непочистена стара винетка


FAV135

Recommended Posts

Абсолютно съм съгласен, че тези стикерчета по стъклото са голяма глупост. За гражданската отговорност има дори и едни картончета, както и за техническия преглед. Освен това като те спре полицая - нали ти иска и полицата за Г.О., а не само картончето примерно. Ако полицаите искат само да "гледат" колите преминаващи с 60 км/ч. нали се сещате, че "българския тарикат" ще им лепне едно листче там колкото да си "гледкат".

Изобщо - напушва ме смях като гледам как се опитват да "преборят тарикатлъка с тарикатлък" . Е - няма как да стане - един човек като мисли по цял ден само как да измисли някоя измама, не може да му излезе насреща държавата.

Подходът е тотално сбъркан. Трябва да му създадеш условия на тоя човек да мисли градивно(защото е показал, че има мозък, щом се сеща), а не да се опитваш да се бориш с него.

Ще кажете - ама това са отвлечени работи - друго си е да му нашиеш глобите..и наказанията и "ще му дойде акъла". Ами не е така.

Само за пример - вижте регистрацията на предплатените карти. Е какво стана?

Погледнете решението за "задължителни фарове". Само днес срещнах поне 4-ма с изключени фарове, като единия беше бордова ИФА(в мъглата сутринта).

После, лош съм бил, че съм излагал аргументи срещу необмислените решения. Ами - то човек трябва да мисли за последствията от решенията си, а не "просто да отчита дейност". Или казано по-просто - трябва да е компетентен в областта, в която работи. А не - да се оказва, че един проЗ инженер е по-компетентен юрист от юристите в парламента, по-катаджия от катаджиите и може да извади по-успешно сливици от лекар в ИСУЛ. Обаче пък за сметка на това го дерат с осигуровки, данъци и глоби на общо основание. И тръбят, че пак било малко - е за какво е малко - за да може още некадърници да назначим и отделно да изхранваме една нискокултурна общност с висок естествен прираст, аре да не казвам точно кои, че имаме правила.

Аре наздраве, че се отплеснах, ама честно казано .. почна яко да ми писва.

smile159

макар и с фанта, че съм с колата.

 

p.s. mycuri, само да кажа, че това, че аз съм си отлепил винетката, не ми "решава проблема". Т.е. - може да е единственото решение за мен(защото спазвам наредбите), но самият "проблем" не изчезва от това и предполагам, че поне няколко хиляди мислят в този момент за "алтернативно решение", което може да включва примерно вдигане на скандал на катаджията. Хората са склонни да кажат - абе кво ме засяга, аз нали съм добре. Е - те тва ни е една мнооого отвратителна черта. Като ходил повече от мен по Европа, мисля, че ще се съгласиш,

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • micyri

    12

  • joeless

    8

  • FAV135

    7

  • ikonoma

    6

Най-много писали в темата

Много по-лесно ще е ако всичко става електронно!

Купуваш си винетка за колата с регистрационният и номер - бам в системата на МВР, а за теб само една касова бележка с валидност.

Минаваш технически преглед - пак те вкарват в системата им.

И всички там граждански, данъци и тн...

После като те спрат за проверка, полицаят ти вкарва регистрационният номер в компютъра в колата и му излиза всичко.Дори няма нужда да те спират!Ако толкова искат могат да сложат по една камера на магистралата и да проверяват всички номера наред, дали имат винетка.Доста работа е, ама ако имат мерак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова искат могат да сложат по една камера на магистралата и да проверяват всички номера наред, дали имат винетка.Доста работа е, ама ако имат мерак...

Въобще не е много работата. Камерата разчита номера много лесно. После го подава в компютър и от там, който няма винетка, гражданска или ГТП направо му се праща честитка. За пример мога дадам системата на входа на Несебър - разчита ти номера, засича ти скоростта и накрая на светлинно табло, ти изписва номера и скоростта с която се движиш. Въпрос на време е да се въведе подобно наблюдение на по-възлови крастовища в страната, свързано с масивите на КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изобщо много работа... В Словения го направиха за по-малко от година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

После като те спрат за проверка, полицаят ти вкарва регистрационният номер в компютъра в колата и му излиза всичко.Дори няма нужда да те спират!Ако толкова искат могат да сложат по една камера на магистралата и да проверяват всички номера наред, дали имат винетка.Доста работа е, ама ако имат мерак...

 

Не е точно така. При първия случай трябва да ме спрат. Е да де, ама мен ме спират само при нарушение (превишена скорост smile049 ). Т.е. доста от колите и така няма да ги хванат.

За второто - ами колко от колите минават по магистралите? 10%? Я има я не. И какво излиза - пак няма да има контрол. Да не говорим, че и във Словения куките висят с биноклите (аху - точно с бинокли) и гледат колите които идват и спират тези без винетки. Нищо, че има камери. Те за чужденците не работят!

 

Та според мен контрола трябва да си остане от полицията, при това лично, а не по снимки. А може и на акций както за алкохол в Белгия - затварят магистрала Х и всички (ама всички!) минават през 2-3 пункта и духат. Всичко това се записва. И няма парички под масата, няма въпроси "Ама защо мен?", "Ама не можем ли да се разберем?" и сие :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно винетките,най-добрия вариант е като в Унгария с електронната винетка,плащаш,вкарват ти номера в системата и не лепиш нищо.

Иначе в Словения,ако на влизане не си купиш винетка,може и да не те хванат на излизане към Италия или Австрия.Обратно към Хърватска,винетката е задължителна,щото на границата те проверяват, основно за това! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно винетките,най-добрия вариант е като в Унгария с електронната винетка,плащаш,вкарват ти номера в системата и не лепиш нищо.

Иначе в Словения,ако на влизане не си купиш винетка,може и да не те хванат на излизане към Италия или Австрия.Обратно към Хърватска,винетката е задължителна,щото на границата те проверяват, основно за това! :smt030

пак типично Български номера,може и да не те хванат,ама може и да те хванат,ама ще дам на половина на полицая и готово smile009

Еми не разбрахте ли че просто трябва да се купува,да се плащат данъци и т.н.

После ревете че имало дупки.....

Аз не знам тая тема,ще се свърши ли някога?

Ама и аз нали нямам друга работа,та чета и пиша smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш......, [-X ти ги казваш тия неща....! smile049

аз пък съм абонат на МТел,и лятото ги прецаках.И пак съм техен абонат,ама няма да кажа как ги прецаках,щото имам СРС.

Сериозно,прецаках ги.. :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш......, [-X ти ги казваш тия неща....! smile049
аз пък съм абонат на МТел,и лятото ги прецаках.И пак съм техен абонат,ама няма да кажа как ги прецаках,щото имам СРС.

Сериозно,прецаках ги.. :smt004

Да прецаках ги,ама съвсем законно!

Просто си потърсих правата и с помоща на вътрешен човек.

Абе и аз не съм ангелче,но повечето време което прекарвам по Европа ме научи на ред и дисциплина,щото там има много "бецален" ако не слушаш smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,махнахте ли си старите винетки от стъклото!

Снабдихте ли се със специаните ножчета за сваляне на винетки smile091

Днес забелязах едни полицайчета с радар да се заяждат с някъкъв човечец в града, че имаше няколко винетки на стъклото.

Проверките започнаха,полицаите са строги ,но справедливи!!!!! smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я махнах много лесно с едно малко дървено трупче, което заострих в единия край.За няколко минути я махнах.Само трябва трупчето да е от някакво кораво дърво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винетка целогодишна купихме днес, ся разбирам що искат да се махат старите лепенки, то тва новата не е лепенка, тва плакат, егати размера!!! smile048 Ама имам питане - какво остана последно - требе ли да се пише на нея номера на колата или отпадна като изискване, че не мога да намеря статията в нета, дето пишеше, че не е нужно да го пиша номера на колата и на винетката.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти пречи - напиши си номера на винетката. Така никой копче не може да ти каже. А това дето го пише в разни статий - не го преимай за чиста монета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искат номера.

отпадна изскването за записване на ЕГН на купувача, това съвсем сериозно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, smile027 написах го номера, не беше трудно и не болеше ич. :mrgreen: ЕГН не ни искаха в пощата, ама аз и не знаех за тва. smile049 Утре почва борбата със старата винетка и лепенето на плаката. :D

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера се записва на винетката,но ще се глобява чак 2012г. ако собственика е забравил да го впише.

По интересно е че цялата работа с глобата от 400лв.за не свален стикер от било "кьорфишек",даже щяло да има уволнени за грешно изтеклата информация.Това го чух по БТВ в новините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз го чух ! Макар, че винаги си махам старата винетка и гражданска, това показва в каква държава живеем. Начесахме си езиците в няколко страници писания. Интересно следващата вводна ква ще е ? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай ша им **** в устичките милиционерски, смотани.... заради тия говеда си надрах стъклото в опити да сваля винетката за 2009-а ](*,) ](*,) ](*,)

тия само тояги на гол г=з ще ги оправят, нагли, нагли, нагли и гнусни тъпанарчета ееееейййййй...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихихихихи, уникална е на моменти новинарската информационна система просто - кажат нещо, после за да има още новини и да запълнят дупките в емисиите - я да кажем обратното. А дали някой проверява информацията, преди да я обяви в публичното пространстов - това не ги бърка и не им се занимава, важното е емисията/карето да се запълни.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възмутен съм!

Живеем в свят, в който ВСЕКИ си прави каквото си иска и после НИКОЙ не носи отговорност за НИЩО.

 

Съжалявам, защото може би подведох някой колеги, с други може би се сдърпах малко.. И за какво? Защото НЯКОЙ НЯКЪДЕ бил "изтекъл някаква информация".

В знак на протест отивам да си сипя едно такова:

passport%20scotch.jpg

и ще спра да гледам бТВ и дир.бг... Минавам на шотландски сайтове...

:smt017 ,

Наздраве,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами наздраве!

Има и друга още по-остроумна новина !

В Пловдив ще глобяват от 50 до 300лв. за работещ на място двигател. smile091

Айде майни,наздраве! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не просто е изтекла информация.Днес на обяд в новините на БТВ ,даваха интервю с прессекретарката на КАТ,която каза,че глобата за несвалена винетка ще е от 100 до 1000 лв.То бива да има някой заблуден журналист,ама тази ПАТКА също ли се е заблудила?!В други държави щяха да я уволнят за тази грешка. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера си купих новите винетки и ги подмених и на 2-те коли. На Октавията и без това съм оставил място само за 1 под стикерите от съборите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.