Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Член на клуба


kciwar

Recommended Posts

Не виждам как някой ще е виновен за твойте шофьорски умения!

...простото правило един отляво, един отдясно, маса шофьори разсъждават като тебе. В резултат други шофьори, като Мишо си казват, айде де и засичат. И аз го правя на такива като тебе...

Да вземат да не слагат хоризонталната маркировка на отделните ленти...

Въобще не знам как стои въпросът с правилника в такива ситуации...

Аз поне се стремя малко да организирам трафика пред себи си...

ориенаталския манталитет на повечето шофьори.

Личното ми мнение е, че ти си виновен за случката!...

Откакто имам стикер, май не съм показвал трипръстата комбинация и то най-вече за да няма подобни постове и да се лепят етикети на клуба...

 

...иначе ми е като за "добър ден" !!!

 

абе ти да не си регулировчик ?!?!?

сигурно от дясна лента правиш ляв завой и "организираш" 2-3ма пред тебе да направят десен завой от лява лента?!?!

или при спряла колона на път към морето ти си на ляв мигач в насрещното щото е свободно (оп, може и да си без мигач)

а въпросното място на Младост всеки го знае и не е никакъв изненадващ ремонт

и като видиш хората да си чакат спокойно реда в 2 колони си викаш 'егати тъпаците аз що не си мина вляво най-отпред заедно с 2-3мата тарикати шушумиги и ще засека някой и ще се набутам а ако никой не е "помислил" за мен и не ми е оставил място ще го поздравя с "добър ден"! '

и защо? защо тариката си мисли че бърза повече от мен? гордост ли е да стигнеш от дома до работа за 10мин. а до морето си за 3 часа?!?!

 

искрено се надявам, че те обвинявам "сляпо" и бълвам глупости и този "регулировчик" не си ти а просто защитаваш съфорумец.

защото ако това, което си написал ти и това, което съм добавил аз е пример за "шофьорски умения", даже и да ни оправят пътищата пак ще сме Индия.

 

съжалявам за словоизлиянията, не се сдържах. НЕНАВИЖДАМ подобни "пекани" шофьори !!!

независимо дали са сааби, шкоди, S класи, 5ци, 7ци, ДжиБове, лади, мотори, каруци ми идва да отприщя моя лош ден, безсънна нощ, тъмна страна, "ориенталски манталитет" и да си жертвам бронята

 

ако сметнете за нужно, изтрийте го това и не се сърдете.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • kciwar

    13

  • beer_champion

    11

  • ID A

    6

  • hamsia

    5

Най-много писали в темата

Не съм те псувал (и пак). Няма да си цитирам думите.

 

Мигач не съм подавал. Факт. Пред идващия бордюр не сметнах за необходимо. Моя грешка, за която се извинявам.

...Тъй като го очаквах, бях ускорил достатъчно, за да не го допусна...
Ето тук се крие разковничето. По тази причина си мисля, че по-надолу и мигач да бях дал (нещо, за което пак се извинявам, че не направих) ти пак нямаше да ме пуснеш.

 

Както казах - всеки преценява сам. Аз пускам всеки, който се натиска. С мигач, без мигач, няма значение. Ти мислиш различно. Не казвам, че не си прав.

За мен също темата приключи. Ако г-дата Админ и Модове преценят нека да я лепнат най-горе.

 

П.С.- Колеги да успокоим топката. Случката между колегата със СААБа и мен е между мен и него. В никакъв случай не искам да бъде повод за междуособни войни, заяждане и т.н. В противен случай ще помоля Модераторите да я разчистят и заключат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ооооооооооппппсссс!!!! Къде ние с Шкодетата си мислим че може да се движим по пътя на изСтребителите с по 200++ кончета? Аз не го знам това в Младост, защото минавам 10 пъти годишно оттам. Май имаше едно място преди първия светофар, като тръгнеш от Цариградското. И? Не знам защо реши, че не спазвам правилата? На връщане от една клубна разходка до Пд, един колега ме попита, как не се уморявам да спазвам правилата. :lol: От дясна лента, не мога да направя ляв завой, просто защото ще се престроявам лента по лента и винаги гледам в огледалата да няма изСтребители. На магистралата карам на темпомат и много рядко натискам газта, пак най-вече да не се налага изСтребителите да спускат колесниците....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля ви. Разбра се, че медала има две страни. Всеки има право на мнение. Видяхме ги мненията, коментарите също. И още нещо - хора сме, грешим. Поради 1000-и причини. Описани са някои от тях. Ами хайде пак на базата на това, че сме хора, да вземем и да си и простим, а? Случилото се е едно неприятно недоразумение, и за Мишо, и за колегата kciwar, но заради него едва ли трябва да излизаме извън добрия тон. Минало заминало. Дано не се случва отново. Имайте едно наум винаги, като сте на пътя, уважавайте околните участници в движението и няма да има гафове и неприятни спoмени след това.

 

Подържам идеята за обща среща на Шкода и СААБ клубовете, на биричка и мезе, на НИМ, може и другаде, както решите. Нека от тука нататък нещата да са към добро за всички и от двата клуба и да се сприятеляваме, а не да има дрязги, които не водят до нищо хубаво.

 

Поздрави.

 

П.П. - Бирен, модератори на раздела има двама, глобални модове на форума и те толкова, админи цели трима, недей ти да им иземваш задълженията, гореизброените имат достатъчно акъл да решат какво да я правят темата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Beer_champion. Все пак хората се изясниха, останалото си е заяждане. Позицията беше обявена отначало, сега си четкате езиците. СТИГА ТОЛКОВА КОЛЕГИ!!! НАЛИ СМЕ ГОТИНИ ХОРА ВСИЧКИТЕ!!!

Айде по едно за всички от нас smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

П.П. - Бирен, модератори на раздела има двама, глобални модове на форума и те толкова, админи цели трима, недей ти да им иземваш задълженията, гореизброемите имат достатъчно акъл да решат какво да я правят темата. ;)

 

Ще извиняваш, не съм го направил с цел да поставя под съмнение умението ви да владеете положението, прощавай още веднъж! smile159 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159 smile159 smile159 е достоен завършък на темата. Ако има нещо за доуточняване - на ЛС ще помоля. Готов съм на всякакви отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. Понеже са се изяснили, да изтрием всички мнения и да оставим само техните изяснявания и да заключим?

Да бе... Ами тия като мене, дето сега се включват - те нищо да не видят ли???... Сакън... Знаеш ли колко ми беше интересно?

Познавам Мишо и знам, че "постъпката" му (както я определихте) НЕ Е ТЕНДЕНЦИЯ. Освен това се сещам АЗ (дето го раздавам "мускетар" и борец за справедливост по форумите и на пътя колко пъти съм попречвал на някой (ама не защото го искам). Просто съм бързал, бил съм ядосан и т.н. Комбинацията от три пръста с преобладаващ среден сама по себе си не е красива (ако е било така), но пък не е и ТООООООООООЛКОВА отчайващо, умопомрачително осъдителна. Я гледайте малко американски филми - покажат си там това онова, порепчат се малко и фръц - 'фанат па си заминат...

Верно е, че при стеснение на пътя и "преливащи" се ленти и аз се набивам наааааааай-отпред. (С цел да не изпусна зеленото на светофара). Но пък за разлика от Мишо, подобно на @hamsia засрамен :oops: си стоя отпред, докато някой не ме пусне. Важното е, че съм хванал зеленото, не съм попречил на никого и съм освободил колоната с още една кола (себе си). Коооооооолко ме дразни при задръстване неоправданото бавно влачене, само защото от десет коли на три от тях водачите или са си палели цигара, или са блеели по съседните коли да забиват някоя засукана мома, или са били духом в къщи: "абе... дали изключих котлона???"

Ясно - всичко е въпрос на гледна точка. На колегата със Сааб-а ще му кажа - принципно си прав, човече... Но пък не познаваш младежа със синята Фела. Не е лош бе... Пък нали ти даде и обяснение. Освен това... Един беше казал: "Който НИКОГА не е бъркал - пръв да вземе камъка и да го хвърли" Айде да сядаме на по smile027 , че то верно заприлича на кокошкарник.

 

 

А, Велко...

Иво - искам телефона на дилъра ти!

Че ти ми го имаш бе...

 

smile159 е достоен завършък на темата.

Аз предлагам вие така, а аз, Иво и Велко - така smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, по-хубав повод за сдружаване със СААБ-форум от тази ежедневна случка,не виждам!

smile049 Давайте ,да решим къде ще е купона! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз почти нищо не разбрах, само ще попитам, защо пък не се съберем някъде на по бира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти тъпата тема, колеги,честно!

 

Лично мнение:

Колега от СААБ форум. Писах ти лично, защото имам претенциите , че познавам 80 % от колегите и исках да те упътя и да дам ник на колегата в случай ,че го познавам.

Явно обаче ти не си се впечатлил, понеже съм оцветен в зелено, а не червено... ОК

 

Ми , аз мисля, че е съвсем нормално при един такъв спор 2те страни да се изяснят на ЛИЧНИ. АКо не се разберат , да се стигне до отворена дискусия.

Хем искате да е отворена дискусия, хем само Ти и Мишо да си пишете ??? И какво става? Става мазало!

 

Тука се включиха и други СААБ сподвижници, Шкода пък го удариха на ........ дай, дай да го видим кой е този- не е хубаво, като видяха, че е Мишо - усмихнат и отзивчив колега от Шкода форум, нормално е да застанат на негова страна и да кажат..... Аааааа, не може да е така.

 

След като е имало инцидент, значи е имало страна/и/ която/които не са спазили правилното поведение на пътя и толкоз.

 

Такава тема с КОЙ Е ТОЗИ КОЛЕГА, удари ме, а той само леко ти е причинил драскотина би, щом се пуска за ОТВОРЕНА дискусия, би трябвало да служи за назидание ли? За какво?

 

Много тъп спор, честно.

 

После си пишете ЛИЧНИ, ми не можахте ли да ги пишете отначало. Колегите го удариха съдии, даскали, а после те пък не трябвало да се обаждат, че темата била само на Мишо и на колегата от Сааб.

 

Правилното нещо беше: Още от началото да се направи една срещичка на по бира и мезе и всичко да отмине без много шум....

 

Поздрави!

smile159

 

(Аз и аз, защо си се обаждам smile150 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехее..Исята пак се разпали:)

Бирата ,бира то е ясно и лесно. Аз обаче искам да повдигна въпроса: необходим ли е мигача на места кадето се знае накаде ще промениш посоката.. Пример- караш по "Раковска" стигаш френската гимназия и...50% от водачите дават десен мигач.Ако ги попиташ защо(аз съм пробвал с поне 20 бакшиша) получаваш отговор - :-k smile049

Приликата със настоящи теми и лица е случайна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе колеги, айде стига вече. Докато се натутка ръководството да организира една среща на по бира, ние с Владо© ще поемем яко вината още утре. С мезе мисля да я поемем ..... И така ще демонстрираме здравите връзки между двата клуба .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе колеги, айде стига вече. Докато се натутка ръководството да организира една среща на по бира, ние с Владо© ще поемем яко вината още утре. С мезе мисля да я поемем ..... И така ще демонстрираме здравите връзки между двата клуба .....

Предлагам - кой с каквото се "въоръжи" (респ. пиенье и т.н.) УТРЕ В 9:30 на OMV Опълченска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам - кой с каквото се "въоръжи" (респ. пиенье и т.н.) УТРЕ В 9:30 на OMV Опълченска.

Ти с кво ще дойдеш,за да те познаем,не за друго. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка тема, където се заформи нещо като дискусия или нещо като спор се появяват "преброители"*.

Те все искат да се заключва, трие, да се приключва, те са наясно кога е достатъчно, кога трябва да се пие бира, кога не трябва, кога трябва да се появи админ или модератор, кога трябва да се мине на лични и при кави ситуации не трябва - въобще магьосници, вълшебници даже бих казал.

Нали е форум, още повече,че темата е в раздел уж говорилня.

Като не ви се чете или не ви е интересно - не четете.

Били си изяснили позициите и затова на лични - ми други може да продължат да изясняват.

Аз да пусна тема юзера Х е баси мизерника, защото ... и да напиша отдолу "Моля, модератора да заключи темата и само на лични".

Голям кеф!

Първи форум основан на лични - към това се стремим явно - да дойдат Ораите - ще се възнасяме на друго ниво.

Сега по темата - понеже все се споменаваше колегиалност - значи колегиално е да пуснеш някой, но в следващия момент когато не те пусне първата кола вече втората го отнася - това как беше "неписано правило".

Ми що не е 4 или 10 кола примерно - тогава с рогите.

Човека е преценил и е пуснал тема , защо и други да не се включат и да изкажат мнение.

Ми те се бил иизяснили и дай да се махаме и да затваряме.

Не сме съд, но оправдания от рода ма той беше 2-ри дето не ме пусна са баси оправданието.

Затова дай смело напред.

И какво значение имат колите - нито той е казал, че защото била еди каква си марката - просто забелязал.

На мен лично, там всякакви са ми правили точно твоя номер - бройката е безчетна, даже и кола на НСО (без включени светлини).

Ученето на колегиалност, при тая ситуация - изиянвайте, но това си е граничещо със наглост.

Човека си е в правото да си кара в лентата - така е преценил не те е пуснал.

Значи той може и доста от хората да се престроят, но повечето им е трудно.

Е хубаво ма аре като е неписано правило - приложи го на някой камион.

 

Ми то има неписано правило и на Асеновградско шосе в Пловдив - да се кара на банкета за да могат други да минават пак неписано правило, нали?

Само че там заради това правило що народ е измрял - точно тия дето го спазват допринасят за него.

Просто като говорим за колегиалност нека да е двупосочна и принципна, а не да е на база собствении виждания и конкретна ситуация и независеща от бързане, "правилна преценка" и други такива.

 

Сега на ID A - въпрос от елкетронната поща :)

Добре де какво значение има задръстването - пример : на околовръстното си идваш от Младост и искаш да завиеш към кабинковия лифт - другата лента е перманенто задръстена и никой не те пуска - какво правиш?

Даже и с пуснат мигач ще прелетиш ли или ще минеш под тях или ...?

Това с нахалното превземане на позиция ще му мине времето - народа се изнерви и ще почнат тараните - познай после кой е виновен.

 

burziqvlak, на това му се казва рутина, а не :-k .

И сам да си на пътя, е нормално да го правиш - пестиш ток ли, що ли?

 

Чувал съм и запитвания, защо давам мигач като завивам по път с предимство - явно друго неписано правило може би?

 

Тук не става въпрос за средния пръст , нахранването или каквото и да е - като си принципен и колегиален - бъди такъв винаги а не да си търсиш оправдание със ситуация, състояние и "всеки допуска грешки".

 

Всеки от вас си е взел решение за тази ситуация за себе си - аз нямам лично отношение нито към единия нито към другия.

Но ми стана мно странно как започнахте от той е печен и се стигна до неяснота в закона.

Ако беше печен нямаше да заявява как щял да го научи на толерантност точно в тази ситуация, а щеше да си затрае точно в частта за преподаването , най-малкото което е и второ, ако беше си изчкавал да го пусне някой сега всичките тия писания щяха да са само за бира и нямаше да пишат хора от СААБ форума :)

 

Stay Hungry. Stay Foolish.

 

* "преброител" - брои си мненията - казва нещо, дето е нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре Дани ти не знаеш кво е спирачка бре,то бива бива писане ма твойто бие рекорда ,ти ако беше станал един сондьор от всекъде нефт ще измъкнеш бре ,евала за ентусиазма ама от мухата до като не стане слон няма спиране.Извинявам се ама толкова обяснения :smt034 за няква толкова често срещана и как да кажа,пълнеща ежедневието ни ситуация струва ли си ?Всичко е добре когато свършва добре ,а то май свърши и то добре. smile049 smile027

 

П.п Сега да не се обидиш и утре да няма кафе? :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам Алкохола достатъчно добре. Той е изключително точен като човек и винаги ще подаде ръка, когато може. В случая е допуснал грешка зад волана, призна си за това, което е потвърждение на мнението ми за него (за тези, които не го познават лично). Разбира се, не одобрявам постъпката му в дискутираната ситуация. Ако искаме повече толерантност на пътя първо трябва всеки от нас да се замисли с какво може той лично да допринесе за нея. Искаш да те пуснат, започни с подаването на мигач. Да, това не е гаранция, че ще минеш бързо, но ако двама не те пуснат, третия ще го направи. Без мигач може и петия да не те пусне и се започва с едно безумно "бутане" и "наместване" в задръстването, което е в ничии интерес. Аз също много мразя някой да ми се вре без мигач, а от друга страна почти нямам случай някой с мигач да не съм го пуснал, колкото и безумна да е маневрата му.

 

Подобно на описаното в темата стеснение на пътя има не само там. Специално в района на Младост се сещам на първо време за още две - на изкачването от Дружба, както и на излизането от Младост 4 посока Младост 2. И на трите места има маркировка, достатъчно отдалечена от самото стеснение. Който е искал да се съобрази с нея, винаги е можел да го направи без да създава критични ситуации. Друг е въпроса, че мнозина чакат до последно, пренебрегват маркировката с идеята, че все някой ще ги пусне, за да се избегне удара.

 

От друга страна не разбирам потърпевшия колега от СААБ клуба. На негово място, както написах вече, аз също не бих се съгласил с начина на престрояване на Алкохола. И бих му попречил да го направи. Но само до толкова, че да не рискувам заради едната показност ламарините на колата си. Не си струва да показваш на някого къде е сбъркал, ако това ще ти струва драскотина по боята. С оглед на това в желанието си да не пуснеш колегата не си преценил правилно обстановката и се е стигнало до закачане на огледалото. В което Алкохола няма пряка вина, макар, че по закон може да се тълкува, че си закачил огледало в опит да избегнеш ПТП.

 

Ще се радвам да видя двамата участници в "инцидента" да си стиснат ръцете, а останалите колеги от двата форума ще помоля да няма крайни изказвания и да не се палят толкова. Това е само една от многото в ежедневието подобни случки и ако на всяка от тях отделяте по толкова енергия и нерви, ще се прибирате всяка вечер с доста негативно настроение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да взема отношение по темата \:D/

Има две възможности:

1. В събота 12.02. - че ще е по-слънчево според прогнозата - събираме двата клуба на НИМ. Всеки си донася "доводите" и "аргументите" под формата на вино (допуска се и бира) и започваме взаимно да се убеждаваме във "veritas"- а на виното :lol:

2. Звънкаме на Ники и той ни запазва подобаващо количество маси и прилежащите им столове в "Родопската къща" и там събираме двата клуба.

а...сетих се и за трета възможност: резервираме необходимия брой писти в боулинга на "Скай сити" (че са на 2 етажа и има повече места) и там членовете (и членките) на двата клуба изливат отрицателните си емоции върху кеглите и топките, а запазват положителните за общуване помежду си...Само ще помоля Васко (burziqvlak) да не ни побеждава с прекалено много точки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама че голяма дискусия се заформи!

Много и все различни мнения. Аз, честно казано, не виждам повече от 1-2 възможни, но се появика десетина.

Защо съм пуснал тема? Ами защото клубовете, като нестопански организации на хора с отношение към автомобилите, трябва да съблюдават за спазването на правилника и закона, доброто поведение и други подобни. Един клуб и форум не би трябвало да бъде място само за търсене на резервни части, пускане на смешни линкове и пиене на биричка. Един клуб трябва да има и позиция по доста въпроси, свързани пряко или коствено с автомоилите или конкретната марка, например. Тук, за моя радост, повечето хора милсят по подобен начин. За останалите, независимо в какъв цвят са им оцветени никовете, всеки сам може да си направи извод.

 

Водачът беше нагъл, водачът не беше подал мигач, водачът се държеше като "тарикат" на пътя, водачът ме изблъска в съседната лента, където една мацка (по нейна вина, но не и само по нейна) си закачи огледалото за моето, водачът после пак се опита да ме засече. Това са фактите. Не казвам, че е лош колега, приятел или шофьор, но тогава постъпките му не бяха правилни. Бил ядосан, недоспал, друга причина - на всеки се е случвало, сигурно и на мен, никой не е идеален. Но да се защитава такова поведение, според мен (и според закона) е немислимо.

 

Моят извод е, че човекът е свестен в личен план и отговорен на пътя. Станалото-станало. За мен темата е приключила.

 

Освен биричката.

 

Биричката е хубаво нещо, особено когато я споделиш с приятна компания. За съжаление ние от Сааб клуба, сме малко трудни за организация, така че за съвместно изкарване на маса топката ще трябва да остане у вас. Иначе аз съм ЗА, но да се надяваме, че при конкретно предложение ще има и други от пилотите, които да се присъединят, за да не съм само аз като черен гарван сред разно(сини)цветни автомобили.

 

Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееееееее smile009

Две ленти, едната свършва, виждаш че водачът от другата няма къде да продължи (много ми е интересно, ако някой включи левия пътепоказател, какво ще си помислиш, че са кани да се качи на бордюра ли?), виждаш, че колите пред него се вливат в лентата по която се движиш, виждаш, че предния не го пуска, написа, че си ускорил, за да му попречиш, движите се с 2-3 км/ч и пак успя да направиш ПТП?

Продължаваш да се правиш на съдия и да му пречиш да се престрои!?!? И накрая и мацката имала вина, че си се опитал да и отнесеш огледалото!?

Това според теб ли е съблюдаване "за спазването на правилника и закона, доброто поведение и други подобни"?

 

Друго нещо, щом може да се движите по дадена лента и това не нарушава правилника, откъде накъде наричате ползващите я тарикати? Значи ли това, колега rawick, че и ти си тарикат, защото си ползвал тази лента допреди 100-тина метра? Българинът, за съжаление, все го е страх да не се прецака. Оттук, този злоба зад волана, аз лично не съм я виждал никъде другаде! Релно погледнато, точно водачите от средната лента, пречат на престрояването, като умишлено ускоряват и затварят дистанцията.

 

Честно казано, всеки който се е вкопчил във волана и мисли че има право да раздава правосъдие, трябва спешно да се прегледа при психиатър. Когато съм бил на 18-23 и аз съм ги правил тези неща, но отдавна не го правя. Има телефон 112, подай сиганл и нека те да вземат мерки. Това твойто е самоуправство и може да доведе до много неприятен инцидент! И още по-лошо, до загуба на човешки живот, докато си правите магариите!!!

 

А можеше просто една кола отляво, една отдясно, без бутане, кротко да се слеят двата потока!

Честно казано, не ми правиш добро впечатление до момента. Надявам се довечера да дойдеш на ОМВ-то и да разсееш това лошо впечатление дотук smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, сбъсквам се с подобно поведение на околовръстното след Симеоново в посока Младост и обратното всеки път, като минавам по околовръстното. С хора здраво стиснали волана и вперили поглед напред. Тях гледам да ги пускам. Най-вече за да ги държа по-лесно под око, вместо да гледам в огледалата дали някой няма да реши да си поиграе на блъскащи се колички. Та, като говорим за бъдещи инициативи да бъдем по-толерантини на пътя, нещо ми се губи смисъла, на фона на преченето на други да се престрояват и то при положение, че виждаш че лентата се влива в твоята, само и единствено с обяснението "нямаи мигач, бе пич, иначе веднага щях да те пусна".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.