Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Уведомление от Гаранционен фонд


johnnie213

Recommended Posts

Вчера 11.04.2011 г. получих по пощата следното Уведомление от Гаранционен фонд. Липсва каквото и да е пощенско клеймо с дата:

 

ГАРАНЦИОНЕН ФОНД

1000 София, ул. "Граф Игнатиев" 2, ет. 1; тел.: (+359 2) 980 70 69

e-mail: ic @ insfund-bg . net http://www.guaranteefund.bg

 

Трите имена

Адрес

 

 

УВЕДОМЛЕНИЕ

 

До притежателя на МПС с ДК№ XXXXXXXX и № на РАМА(ШАСИ) XXXXXXXXXXXX.

 

Уважаеми Госпожо/Господине,

 

Съгласно чл.259, ал.1, т.1 от Кодекса за застраховане (обн. в ДВ, бр.103 от 23.12.2005 г., в сила от 01.01.2006 г. с последващи изменения и допълнения) всяко лице, което притежава моторно превозно средство, регистрирано в Република България и не е спряно от движение, е длъжно да сключи договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите. В регистъра на Информационния център по чл.292, ал.1, т.З от Кодекса за застраховане, към 11.03.2011г. не са подадени данни от застрахователите за договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за притежаваното от Вас моторно превозно средство.

 

В електронния сайт на Гаранционния фонд (http://www.guaranteefund.bg) може да проверите дали Вашият застраховател е подал данни в Информационния център към Гаранционния фонд за сключен договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.

 

В случай, че към 11.03.2011г. имате сключен договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, но за него не са подадени данни от Вашия застраховател в Информационния център към Гаранционния фонд, се обърнете към Вашия агент, брокер или застраховател.

 

В изпълнение на правомощията на Информационния център, посочени в чл.295, ал.З, изречение второ от Кодекса за застраховане, Ви уведомяваме за горното, като Ви даваме 14-дневен срок от датата на изпращане на уведомлението да представите доказателства за наличие на сключен и действащ договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.

 

Доказателствата могат да бъдат представени САМО чрез застрахователя, сключил договора за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите, в представяните в Информационния център справки за сключените и за прекратените застрахователни договори.

 

В случай, че не представите такива доказателства, Информационният център на основание чл.295, ал.З, изречение трето от Кодекса за застраховане ще предостави на компетентните органи на Министерство на вътрешните работи данни за това обстоятелство за предприемане от тях, съгласно чл.295, ал.4 от Кодекса за застраховане, мерки ЗА СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНОТО ПРЕВОЗНО СРЕДСТВО и налагане на съответните административни наказания (ГЛОБА от 400 до 600 лв. на физическо лице или ИМУЩЕСТВЕНА САНКЦИЯ от 2000 до 5000 лв. за юридическо лице, по чл.315 от Кодекса за застраховане).

 

В случай, че към 11 март 2011г. сте прехвърлили собствеността на притежаваното моторно превозно средство с нотариално заверен договор за покупко-продажба на МПС, горните указания не се отнасят за Вас и моля да бъдем извинени.

 

Дата на изпращане 29 март 2011г.

 

С уважение:

РЪКОВОДИТЕЛ НА

ИНФОРМАЦИОНЕН ЦЕНТЪР

КЪМ ГАРАНЦИОНЕН ФОНД

 

Почти не са ми оставили време за реакция, но здраве да е. Моят автомобил по някакво съвпадение има сключена ГО точно на 11.03.2011 г., става въпрос за ВАЗ 2101, която няколко дни след това продадох. :) Днес им пратих отговор на посочения мейл с копие от полицата.

Явно е започнала някаква акция по отношение на следенето за сключена ГО на автомобилите, което е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • johnnie213

    8

  • Krankenstein

    7

  • bega4kata

    7

  • ikonoma

    5

Най-много писали в темата

И аз получих такова писмо ама за мотора! Интересно ми е зимата не го карам,а и още не съм отворил мото-сезона.Иначе правя ГО когато реша да карам сериозно(май-октомври). Моля който е на ясно да даде коментар, защото ми се струва малко нереална тази ситуация!!! БЛАГОДАРЯ предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз Жужката не я карах - седеше си на паркинга пред блока. Наистина има един интервал от време - от 24.09.2009 г. до 12.03.2011 г. в който не е била застрахована. Иначе данък МПС в общината е плащан съвсем редовно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз получих...въпреки че правя гражданска.

Да не ти пука

такова писмо пращат на колите,които си правят гражданската на разсрочено.Аз примерно си правя за Опела каското Май месец,на разсрочено плащане и си плащам наведнъж 1-ва и 2-ра вноски-тоест за 6м.И после чак догодина Май месец.Зимата не я карам...как ще ме задължат да си плащам и другите 2 вноски smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз примерно си правя за Опела каското Май месец,на разсрочено плащане

Май говорим за ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ, а не за КАСКО.

 

По темата - Аз имам два олдтаймер автомобила, които не карам през зимата, и еВстесвено не им правя ГО. Досега не съм получавал нищо от Гаранционния Фонд, но ми прави впечатление, че автомобили застраховани с ГО /този на жена ми и трите служебни/ излизат без ГО на сайта на Фонда. На сайта ли да вярвам или на документите?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах ви ясно какво трябва да се направи, за да не получавате писмо. ГО е задължително за всяко МПС в движение, независимо дали се използва или не. Това с разсроченото плащане не означава, че може да платите две вноски и да спрете да плащате, ако застрахователя прояви претенция за неплатените вноски може да се стигне до съд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах ви ясно какво трябва да се направи, за да не получавате писмо. ГО е задължително за всяко МПС в движение, независимо дали се използва или не. Това с разсроченото плащане не означава, че може да платите две вноски и да спрете да плащате, ако застрахователя прояви претенция за неплатените вноски може да се стигне до съд.

 

И кво??? Ако реша да си я държа като "паметник" временно,ама да не я спирам от движение ,тряя плащам скапаната гражданска. :smt0344

Долни крадци!

Само гледат как да грабят от бедните орица :smt0344 :smt0344 :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, от ЕС изискват определен % от колите да имат ГО, иначе става лошо за Зелената карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се работи по въпроса как да стане врътката, че да наливаме бензин в колата пропорционално и за месеците в които не се кара. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се работи по въпроса как да стане врътката, че да наливаме бензин в колата пропорционално и за месеците в които не се кара. smile091

И ВИНЕТКА ЗА ЦЯЛА ГОДИНА ТРЯБВА ДА И КУПИШ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен са ми пратили такова писмо. Днес и направих застраховка пък ще видим дали ще има някакви наказателни мерки. На писмото пише, че днес е последния срок обаче докато им се опресни сървъра в информационния център може и да гризна дървото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важно кога ще им се опресни сървъра, а кога си направил застраховката. Нали си имаш документ, ако се наложи да доказваш..

 

@ biser.or Ако една кола не е спряна от движение, никой не може да знае дали тази кола се ползва или не, а още по-малко да гарантира, че колата няма да се ползва. Така че докато има кола /по документи/ - има ГО.

 

ПС Извинявайте, ама не мога да се стърпя... Понякога ми е чудно как разсъждават хората, само и само да избегнат някакво дължимо плащане към държавата. А после - защо няма пътища, защо няма паркове, защо е мръсно... там, където има пари за всякакви благоустройствени мероприятия, смъкват от хората такива данъци, които ние не можем да си представим. И въпреки това, процента на неплатилите е много по-малък.

Съгласен съм, че при нас е тежко, съгласен съм, че заплатите на много хора са си чиста подигравка. И все пак, първата стъпка към "по-добре" е промяна в начина на мислене. Да имаш автомобил, не значи само да го купиш и да забравиш, колкото и неприятно да е това понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, от ЕС изискват определен % от колите да имат ГО, иначе става лошо за Зелената карта.

 

Колега, щом ще се равняваме по ЕС, просто тая застраховка трябва да отговаря на името си и да се сключва на ГРАЖДАНИН, а не на отделен автомобил... Колкото и да реват тия, дето няколко човека ползват семейно една кола, така трябва да бъде ако искаме да сме част от цивилизования свят. В тази връзка трябва да има и отделни разпоредби за ретро автомобилите, които се изкарват само по специален повод. Не може за кола, дето се кара само по балове и сватби да се плаща също колкото за ежедневка, или пък ако я спра от движение после в КАТ да искат да покрие нормите за съверменен автомобил, за да я пуснат.

 

@ biser.or Ако една кола не е спряна от движение, никой не може да знае дали тази кола се ползва или не, а още по-малко да гарантира, че колата няма да се ползва. Така че докато има кола /по документи/ - има ГО.

 

ПС Извинявайте, ама не мога да се стърпя... Понякога ми е чудно как разсъждават хората, само и само да избегнат някакво дължимо плащане към държавата. А после - защо няма пътища, защо няма паркове, защо е мръсно... там, където има пари за всякакви благоустройствени мероприятия, смъкват от хората такива данъци, които ние не можем да си представим. И въпреки това, процента на неплатилите е много по-малък.

Съгласен съм, че при нас е тежко, съгласен съм, че заплатите на много хора са си чиста подигравка. И все пак, първата стъпка към "по-добре" е промяна в начина на мислене. Да имаш автомобил, не значи само да го купиш и да забравиш, колкото и неприятно да е това понякога.

 

Е нали затова си има контролни органи - ако те спипат да караш без ГО глобата наистина трябва да е солена, но ако си седи кротко колата в гаража, защо трябва да плащаш - това си е чист рекет. Освен това не е плащане към държавата, а към частни застрахователи. А това, че със скромните си възможности се опитвам да съхраня някакво историческо наследство на стратната под формата на ретро автомобили е отделен въпрос - защо държавата трябва да спонсорира реставрацията на стари сгради като такива паметници, а за техниката не важи?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен са ми пратили такова писмо. Днес и направих застраховка пък ще видим дали ще има някакви наказателни мерки. На писмото пише, че днес е последния срок обаче докато им се опресни сървъра в информационния център може и да гризна дървото.

Ами и аз да ходя да правя днес??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕС не на всякъде се плаща на човек!

В Германия има сезонни номера, с дата от страни, точно за такива автомобили. Показват кога се карат и кога не, според това и застраховката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това имах предвид - да е регулирано някак законово за тези, които малко се карат, а не всички в един кюп.

Друг пример, който чух наскоро - идва австриец със скъп автомобил на ретро-рали у нас и вечерта пред хотела си сваля номерата. Хората се чудят и го питат, а той отговаря, че с тези номера кара още няколко ретро автомобила и затова ги пази като очите си да не изчезнат или повредят.

В тази връзка заявавам, че аз от хобито си няма да се откажа, по-скоро ще се откажа от милата ни държава, ако ме притисне дотолкова, че да не мога да го практикувам тук.

 

И на мен са ми пратили такова писмо. Днес и направих застраховка пък ще видим дали ще има някакви наказателни мерки. На писмото пише, че днес е последния срок обаче докато им се опресни сървъра в информационния център може и да гризна дървото.

Ами и аз да ходя да правя днес??

п.п. по-добре се обадете първо на брокера, при който сте сключили ГО да ви каке какво следва ако не платите следващата вноска, според мен нищо друго освен че полицата ви става невалидна. Прочетете си и в договора отдолу с дребния шрифт какво пише - дали не дължите неустойка, ако не внесете всички вноски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста тъпо, но единственият начин е да го спираш от движение.

...е убаво де,ама ноември и март КАТ трябва да работят само с мотористи!Ако решиме да ги спираме/пускаме в движение щото през зимния сезон моторетки не се карат! Май се опитват да ни бричат без сапун :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста тъпо, но единственият начин е да го спираш от движение.

...е убаво де,ама ноември и март КАТ трябва да работят само с мотористи!Ако решиме да ги спираме/пускаме в движение щото през зимния сезон моторетки не се карат! Май се опитват да ни бричат без сапун :-k

 

Има и някои добри страни спирането от движение - когато пожелаеш може да си изкараш разрешение за временно пускане в движение без да минаваш преглед в КАТ, но ограничението е да не возиш пътници и товари, а май не можеше да се излиза и извън населеното мясно, макар за последното да не съм сигурен. Наистина ми писна да живея в страна с куп недомислени и дискриминиращи закони - единственото хубаво е, че обикновено се спазват кампанийно от ден до пладне, а после или ги отменят следващите управляващи дебили или просто никой не следи за спазването им... а трябва да е точно обратното! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че всички тези структури - ГФ, КАТ, ЕСГРАОН, общините и т.н. нямат никаква връзка помежду си. Все пак има доста динамика при собствеността на МПС. Например информацията в ГФ относно собствеността на дадено МПС няма как да е актуална във всеки един момент, ако не се съпоставя с тази в КАТ. Начина на изпращане на тези уведомления е някак смешен (липсва изходящ номер, няма пощенско клеймо с датата, пристигат в пощенската кутия един ден преди изтичане на 14-дневния срок за представяне на доказателства и т.н.). Служителите, които ги изготвят не си правят изобщо труда да установят всички обстоятелства около дадено МПС - текста в края на уведомлението говори недвусмислено за това "В случай, че към 11 март 2011г. сте прехвърлили собствеността на притежаваното моторно превозно средство с нотариално заверен договор за покупко-продажба на МПС, горните указания не се отнасят за Вас и моля да бъдем извинени". Е поне са учтиви. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз получих...въпреки че правя гражданска.

Да не ти пука

такова писмо пращат на колите,които си правят гражданската на разсрочено.Аз примерно си правя за Опела каското Май месец,на разсрочено плащане и си плащам наведнъж 1-ва и 2-ра вноски-тоест за 6м.И после чак догодина Май месец.Зимата не я карам...как ще ме задължат да си плащам и другите 2 вноски smile045

съгласно новия закон които боико е прекарал си задължен дори да не караш да имаш гражданска отговорност дори ако колата ти седи само пред блока( от такава гледна то4ка че някои можел да се блъсне в нея и от там почват проблемите) и ние получихме за камиони ремаркета и сега бракуваме всичко което не се кара или върви иначе глобите са много солени ( в порядъка на 400-700 за физически лица и 1000-5000 лв за фирми)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това донякъде съм съгласен, макар че ако някой удари паркирана кола той ще е виновната страна и не му се полага ГО, освен ако не е била неправилно паркирана. Обаче ако колата стои в гараж или частен парцел, сигурно за собствено удобство пак са пропуснали уточнение в закона при такива случаи, или може би не - ами ако падне някой самолет отгоре кой ще му плаща щетите?! ](*,). Няма да коментирам повече - всеки сам си решава дали да плаща като обран поп или да чете закона и да търси вратички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислете, че защитавам загубената система на регистрация. И аз искам временни номера, например от март до ноември, защото често няма смисъл да се плаща за този, който клати гората. Но това няма да стане тук, ще го намерим по на запад от тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз получих...въпреки че правя гражданска.

Да не ти пука

такова писмо пращат на колите,които си правят гражданската на разсрочено.Аз примерно си правя за Опела каското Май месец,на разсрочено плащане и си плащам наведнъж 1-ва и 2-ра вноски-тоест за 6м.И после чак догодина Май месец.Зимата не я карам...как ще ме задължат да си плащам и другите 2 вноски smile045

съгласно новия закон които боико е прекарал си задължен дори да не караш да имаш гражданска отговорност дори ако колата ти седи само пред блока( от такава гледна то4ка че някои можел да се блъсне в нея и от там почват проблемите) и ние получихме за камиони ремаркета и сега бракуваме всичко което не се кара или върви иначе глобите са много солени ( в порядъка на 400-700 за физически лица и 1000-5000 лв за фирми)

Добрее,направих си гражданска за 198лв.НО ПРЕДИ 3-4 ГОДИНИ ЕДИН МЕ УДАРИ ОТЗАД/броня,стопове,задна престилка,заден калник,капак заден помля/,ИЗВИКАХ КАТ,НАПРАВИХА ПРОТОКОЛ ЗА ПТП,ОТИДОХ ПРИ ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ НА ВИНОВНИЯ...ВСИЧКО ОК.СЛЕД МЕСЕЦ ОТИДОХ ЗА ОБЕЗЩЕТЕНИЕТО И МИ ДАДОХА 30ЛВ.ПОПИТАХ ЗАЩО ,ПОДИГРАВАТ ЛИ МИ СЕ????ТЕ МИ ОТГОВОРИХА,ЧЕ КОЛАТА МИ Е 81-ВА ГОДИНА И ЦЯЛАТА СТРУВА ПОД 300ЛВ -ПО ШВАКЕ-ТО МИ ПОКАЗАХА.ЗНАЧИ СЕГА КОЛАТА МИ ЩЕ СТРУВА ОКОЛО 200ЛВ ,НЕ Я КАРАМ,ПЛАЩАМ 200ГРАЖДАНСКА И КАТО МЕ УДАРЯТ ,ЩЕ МИ ПЛАТЯТ ЕДНО НИЩО ЩОТО Е МНОООГО СТАРА smile045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.