Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво моторно масло да си купя


folka

Recommended Posts

Добро утро колеги.Имам фабия 1.4мпи 68к.с. на 65000 км. Какво масло да си взема в смисъл като визкузитет.До сега карах с Пемко полу-синтетично 10w-40,но сутрин докато подкачи маслото чукат клапанчетата.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай от същия клас. Може и синтетично да пробваш, двигателят ти е на малко километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това масло? От къде го купи? Ти за известни фирми производители на масла чувал ли си? Какво е това Genuine???? 5W30 едва ли е за твоя двигател, ама нека други да кажат. Купувате си масла под път и над път и после питате дали е добре??? Това масло колко струва, 20 лева ли? Толкова ли се грижите за колите си? Ти книжка нямаш ли да прочетеш какво масло е за твоя двигател? Другия бисер Пемко?? Къде ги намирате тези масла, сега ще потърся в Интернет за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло е Motor Oil 5w-30 dexos2 Genuine произведено в Германия.Има и някакво упътване лепнато на гърба на тубата и цена 63лв за 5л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия бисер Пемко?? Къде ги намирате тези масла, сега ще потърся в Интернет за тях.

 

Аз да ти кажа, не че да го хваля това масло но от 3 години ползваме и него, главно на таксита но и на нови коли, някои с по над 150к пробег с това масло и нямат проблеми хората (и моторите). Слагам Шел за 100лв и колата го гори. Слагам Пемко за 40 и няма проблем. Има ли маслото сертификата за съответния мотор на VW значи трябва да е тествано. Не се чуди в България няма невъзможни неща.... :)

 

п.с. За тоя мотор 10W40 масло е перфектно. Доста хора го карат и с минерално. Изобщо не е претенциозен към масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам от стари майстори,че и да го яде маслото малко не е проблем за двигателя даже е добре стига да не е прекалено тънко за да чука двигателя 100-200 милилитра на 1000 км е в границите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100-200 мл. на 100км. = 1-2л. на 10000км. което не е много нормално. При разход на масло 2л.-10000км. двигателя пуши и ауспуха се омаслява, а това изобщо не е нормално. Аз сипвам Мобил 10-40 -АPI SL/CF и след 10000км. не е мръднало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.2 HTP 12v 70 кс, сложихме Helix Ultra AV-L 5w-30, понеже не карам много км така 2 години не се сменя :) Колата е на 24 000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това масло? От къде го купи? Ти за известни фирми производители на масла чувал ли си? Какво е това Genuine???? 5W30 едва ли е за твоя двигател, ама нека други да кажат. Купувате си масла под път и над път и после питате дали е добре??? Това масло колко струва, 20 лева ли? Толкова ли се грижите за колите си? Ти книжка нямаш ли да прочетеш какво масло е за твоя двигател? Другия бисер Пемко?? Къде ги намирате тези масла, сега ще потърся в Интернет за тях.

 

Здравейте , рядко пиша тук но като видях това мнение не можах да се стърпя!!! Поредния РАЗБИРАЧ дето лее мозък под път и над път! Колкото различни човека по питаш толкова различни масла ще ти кажат че са най добри.Как ще се грижим ние за колите си си е наша проблем и не мисля че ти точно си човека които ще ни казва. Ако искаме ще си наливаме и М10Д в колите. Това че не сме чували определена марка не означава че е лоша .... Като не можеш да помогнеш на колегата с градивно мнение по добре не пиши глупости да му спамиш темата.

 

 

П.П. Извинявам се за спам-а и че не е по темата но сърце не ми даде да пропусна мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.