Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога си карате колите/или кога не ги карате...


bega4kata

Recommended Posts

Понеже пуснахте тема кога давате газ,аз пък да пусна една по-интересна :D Че чувам че има колеги маниаци,с няколко годишни коли,а с мнго малко километри :)

Моята е април 2008-а и е на 34 000км.90% от километрите са извънградско.Не е много,но не е и да не я карам хич.Но никога не я спирам къде да е на паркинг в центъра,имам си пециални места за спиране.Никога не са се качвали повече от 4 човека.Никога не е стъпвала на сняг.Не се кара в дъж,освен ако не ме завари.Стелките се почистват след всяко прибиране в къщи,дори и да е среднощ.

айде и другите лауреати като мене да пишат... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    4

  • BlackPearl

    3

  • shaft

    3

  • Skoda_Octavia 1.8T

    3

Най-много писали в темата

Сами да не си пропил , бе човек !? Такива откровения се споделят само на по чашка ... smile091

Тъй , по ред на номерата :

моята е 11.2007 - на 50 000. Основно градско . За мен местата за паркиране също са от първостепенно значение.Ако не съм намерил правилното място за "гнездене" дори може и да не спра smile091 . Карам я в дъжд и сняг , но внимавам за градушки. Имам 3 гаража в различни части на града - където ме завари там прибирам ...Обичам колата ми винаги да е чиста . Тъй като имам бял персиец много лесно полепват бели косми от дрехите на седалките. Затова в подлакътника си нося широко тиксо с помощта на което събирам космите почти всеки ден. За стелките не съм педант като теб.

 

п.п. Я кажи салфетките от малката жабка за кво ги ползваш !!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам доста хора от форума,но като Вас други няма. smile126

В това разбира се няма нищо лошо! smile027

 

п.п ...а сетих се за още двама колеги! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октомври 2008 - 46000км Карам я всеки ден градско по 30-50км в София. Лятото за 3 месеца и правя по 6-7000км с ходения до морето.

Вътре се почиства ежедневно като се прибера в гаража вечер, с прахосмукачката задължително, на 2-3 дни бърша стъкла и табло. Не отварям прозорци да не влиза прахоляк. Външно веднъж седмично поне независимо от метеорологичните условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа...

Моята кола другата седмица ще стане на 1г. ( 29.07.2010г.) и пробег 30 000км.

Карам я предимно извънградско. Градско карам мотор, колата на жена ми когато е свободна и само зимата си карам моята. Не обичам да я паркирам на места, на които някоито може да я ударят или удерат. Затова избягвам.

Сняг, дъжд, не признавам, трябва ли ми превоз я използвам.

И аз много обичам да е чиста и ми доставя удоволствие да си я почиствам сам, но за съжаление не се случва повече от 2 пъти в седмицата. Нямам време...

Сега ми предстоят 1500км. За 2 дни само в БГ и в понеделник към сервиза за обслужване.

 

Така я караме ние със Супърбчо.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на товар не жаля (но не претоварвам). Колкото е дадено толкова товаря. 5 човека возя, но се старая се да избявам, защото е тясно и неудобно и в двете коли, а не заради колата. За карането по-скоро смешно - октавията е минала 30000 км за 10 години. :mrgreen: Фабията от мерак навъртях 15000 за година, но включваме две ходения до Германия.

Старая се да са чисти, но понякога просто е невъзможно, защото се налага да се ходи до село, не че в града е много по чисто. :| Но да ги ближа всеки ден - няма да стане. Не съм се женил за тях. Избягвам каране зимата, но ако се наложи Фабията съм я консервирал здраво и не се страхувам. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей затова няма да дойда на събор с мойта Шкода. Щото като я събера с вашите и горката като разбере, че има и друг живот....

 

Мойта се кара по 25000 на година, вози редовно 4 човека + 2 кучета, виждала е бая черен път и прахолях. Возила е цимент, плочки, а веднъж успях да напъхам вътре и 2 кубика дъски :):):)

 

Преди 2 месеца в Гърция, с 4 човека и багаж до дупка се катереше като коза по едни макадамови чукари с коловози по половин метър и стърчащи камъни - да гледаме WRC-то на + 35 градуса в продължение на час минахме сигурно 10-15 км :) Истинско трофи беше. Пътя беше толкова гаден, че след това минахме по рали етапа и ни се стори като асфалт. :)

 

Зимата сняг лед и луга не я плашат, оре като трактор из планините. После и аз ора по пистите, а тя чака послушно долу.

 

Мия я когато се сетя (2 пъти за сезон), където сваря и както сваря.

 

Засега не ме е подвела никъде. Аз и се отплащам с редовно обслужване.

 

Никога не е виждала гараж или платен паркинг, абсолютна уличница е :)

 

Въобще мойта Шкода живее като мен - с моя ритъм на живот, къде екстремно, къде магарешки живот. И мисля, че така е правилно! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е набор '99 , но много хора си мислят че е 2009 smile091. За съжаление не я карам от нова и преди мен не е пазена както аз я пазя и потдържам. След всяко пътуване се измива и прибира в гаража или поне веднъж в седмицата ако я карам. Обикновено седи в гаража и ако времето е лошо не я изкарвам изобщо /карам си Фабията/

Мие се само на една автомивка и само при 1-2-ма миячи, които ме познават smile048 отвътре само аз я почиствам!

Като излизам някъде винаги я спирам на сигурни места или не излизам с нея smile049 на бензиностанциите гледам аз да си я зареждам. Карам я от 2007 и съм навъртял към 40к

Абе с две думи не я оставям на никой за нищо а хората които са я карали са много малко.

 

 

:smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да споделя.

От 05.2007 год. до момента - 58 120 км., предимно извънградско. В града се движа с мотора или с някоя от другите семейни коли. Почиства се всяка седмица, ако е карана. Возя макс 4 човека, поради простата причина, че зад мен освен Бубето друг трудно се събира, но и тя рядко си отстъпва навигаторското място:) Карам я и в дъжд и сняг. Все пак ми е ежедневка. Отностно паркирането - оглеждам се бая преди да я оставя някъде. На паркингите гледам да е в най-отдалечената точка, далеч от колите или на най-долните етажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ежедневка!

 

12.08.2005година.

 

До сега 115000км.

Мия си я предимно аз. Ако ме мързи, отивам на Кауфланд Добрич. Имам си 2ма човека там , само те ми мият колата, понеже са много добре инструктирани. Вътре не давам никой да пипне.

Когато съм без зимната тапицерия много внимателно подбирам пасажерите ако са повече от 1.....Винаги , след всяко качане / слизане си чистя текстилните стелки. Преди събор 2011 смених шофьорската с чисто нова по простата причина, че за 5 години се беше разбримчила от 1 ъгъл (лекичко) и имаше цепка.

Спирам си колата много внимателно и винаги на сигурни места. В мола винаги я долепям до някоя колона- така оставям на другите 2/1/2 коли за паркиране. Рядко някой би се набил до вратите ми.

В гараж си я държа от няколко месеца и лятото не се е случвало да я напече до сега, винаги е на сянка!

Стъкла- никога не ги отварям...имам си климатик!

 

Карам я в дъжд и сняг....имам си калобрани! Нося в нея какво ли не, но разбира се преди да го сложа много внимавам.

(п.с: онзи ден се наложи един килим да нося - 4 м, че стречовах,свалях седалки и прочие.....сви ми се сърцето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами да не си пропил , бе човек !? Такива откровения се споделят само на по чашка ... smile091

ами да си се посмеем малко :D

п.п.забравих да кажа за стъклата-че и аз не ги отварям smile048 да не влиза прах и да не се драскат от уплътненията ако стъклата са прашни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.забравих да кажа за стъклата-че и аз не ги отварям smile048 да не влиза прах и да не се драскат от уплътненията ако стъклата са прашни...

 

Аз също рядко ги отварям за да не се праши вътре, карам предимно на климатроник /филтъра се сменя редовно/ или шибидаха на клапа!

 

Много мразя някой да си търка обувките по праговете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз също рядко ги отварям за да не се праши вътре, карам предимно на климатроник /филтъра се сменя редовно/ или шибидаха на клапа!

 

Много мразя някой да си търка обувките по праговете!

 

Аз за тази цел в багажника имам:

2 големи хавлии (плажни- чисто бели) да постеля....на гости (дето не са канени).

4 кърпи- ЧИСТО БЕЛИ+ шише със сапунка+шише с вода- ако случайно се зацапа тапицерията, веднага се минава и се почиства- а белите кърпи няма как да забоядисат.

3микрофибърни кърпи- да има: стъкла / за подсушаване / за мръсотия

2-гъбички за обувки - за чистене на праговете (ако някой ги цапне)

 

Младене.....не се прави- цял събор ми беше с отворени джамове..... Позьорчо! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, чудя се да ме е срам ли.... или по скоро да ви кажа, че сте луди :)

 

Абе нали знаете, че има една приказка, че всяко куче прилича на стопанина си. Дали важи и за колите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нали знаете, че има една приказка, че всяко куче прилича на стопанина си. Дали важи и за колите?

 

Много си прав! По състоянието на колата може да съдиш какъв е собственика!!! Много ми става гадно да видя някоя наточена мацка в кола която е потънала в мизерия!!!!! Е поне може да е чиста!!!!/мърли/

 

Не ни се чуди, ние сме си малко сектанти. Привързаноста към предметите /не само колите/ е малко /Монк/...... smile048

 

 

пп. Ися,

...отворени бяха, щото има какво да видят и чуят хората smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На другия събор тези мнения трябва да се вземат под внимание.

Може да измислим и някоя награда за най,най колегата. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил съм си от аптеката калцуни, като в болниците, ако качвам някой с мръсни обувки му давам калцуни :D

 

А на колата си говороя като на човек, галя я, абе откачена работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже пуснахте тема кога давате газ,аз пък да пусна една по-интересна :D Че чувам че има колеги маниаци,с няколко годишни коли,а с мнго малко километри :)

Моята е април 2008-а и е на 34 000км.90% от километрите са извънградско.Не е много,но не е и да не я карам хич.Но никога не я спирам къде да е на паркинг в центъра,имам си пециални места за спиране.Никога не са се качвали повече от 4 човека.Никога не е стъпвала на сняг.Не се кара в дъж,освен ако не ме завари.Стелките се почистват след всяко прибиране в къщи,дори и да е среднощ.

айде и другите лауреати като мене да пишат...

=D> Браво!!!

А аз се срамувах, едва ли не, затова, че си пазя колата... Сегашната е нова, но тъй като става въпрос за начин на употреба, по опита от предишната, мога да споделя, че се кара през лятото (зимата - само по изключение и то на сухо и при температура > 0), при това основно извънградско; пази се от слънце и дъжд (имам гараж); редовно се почиства отвън и отвътре, като към това се добавят и някои продукти на Sonax; вътре не се допуска smile092 и :smt030 ; прозорците се отварят само при крайна необходимост; редовно се проверяват количество и външен вид на работните течности и т. н.

Естествено, това си е моя начин и не го натрапвам на никой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил съм си от аптеката калцуни, като в болниците, ако качвам някой с мръсни обувки му давам калцуни :D

 

А на колата си говороя като на човек, галя я, абе откачена работа

 

Аз на събора занесох два мастербокса :lol: калцуни, жената все пак в лаборатория бачка, ето един нагледен пример за това как бяха оползотворени: :mrgreen:

024331537.jpg?r=0

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що се набутах тука, след като става въпрос за нови коли ;)

Само ще ви кажа, че безкрайно уважавам хора, които умеят да си пазят вещите, не са мърлячи, но не и да изпадат в болестно състояние. Вие сте ненормалници :D

Та, моята Шкодичка е на 130 000км. за 20г. от които 100 000км са градско. Експлоатирал съм я горе-долу както Цецо75 неговата.

Винаги е била чиста, най- вече вътре. От вън по- рядко. Не съм возил дом. любимци.

За подръжката- следял съм наливните съдържания да са в норма, смяна на консумативи и това е.

Сега след толкова години вярна служба вече е със сменен статут. Стои в гаража, чака хубаво време, почивни дни, срещи и събори.

.... вече може да се каже, че и аз не съм у ред smile159

 

post-4842-138453321297_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоо... айде и аз да се доредя.

 

Не точно мечтаната кола първоначално, но се превърна в единствената кола за мен и от там и мечтаната. 2009 - 27 септемрви прозиведена, регистрирана 8 Януари 2010 - 30 500км към момента. Предимно градско каране напоследък, а първите километри ги навъртя по чужбина - към 15 000км са от там +/- 2000км първата зима.

Трябваше ми ежедневка, но от специалните - ново петно, нещо бяло по черния салон или нещо да хвръкне вътре - на момента се чисти и се маха, без да остават следи от него. Паднало малко прах - веднага се издухва всичко. Някой се пипнал на прозореца - побеснявам и отивам да го търкам като луд с кърпата, докато не изчезне. Някой се отъркал в прага или си обърсал крака във вратата при слизане - веднага отивам и чистя с влажните кърпички от жабката, да е перфектно всичко. Оставени боклуци във вратите - веднага махам и чистя с влажни кърпички. Всички навсякъде да е перфектно. Обаче отвън не е същото - там рядко я мия, че не остава време и понякога и други неща. Обичам всичко да е перфектно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да питам официално - въпрос към Искрен и Самуил : Когато ви се припърди,спирате ли,за да свършите тази работа извън автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да питам официално - въпрос към Искрен и Самуил : Когато ви се припърди,спирате ли,за да свършите тази работа извън автомобила?

 

Без да съм Искрен или Самуил само да вметна : нали затова сме си купили нови коли бре , брадъре - да си пръднем първи вътре . По принцип колите са направен с цел да се пърди вътре .Ако ще пърдиш навън по-добре си вземи мотор или колело. Мое мнение .

 

п.п. на пазара има и много видове памперси , като някои от тях са дори с доста добри показатели като ароматоуловители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да питам официално - въпрос към Искрен и Самуил : Когато ви се припърди,спирате ли,за да свършите тази работа извън автомобила?

 

Аз ти отговорих в Skype! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.