Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога си карате колите/или кога не ги карате...


bega4kata

Recommended Posts

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    4

  • BlackPearl

    3

  • shaft

    3

  • Skoda_Octavia 1.8T

    3

Най-много писали в темата

И аз да кажа.

Супърб 09.2010-та вече е на 30000+ км, градско, междуградско, международно, където съм аз и тя е с мен.

Най мразя да паркирам на паркинг пред големите супермаркети (Хит, Била, Кауфланд) при 80% от случайте си тъгвам с нова драскотина, затова съм си купил фиксатор за черна перла.

Всяка седмица основно почистване, понякога в мивката ми се смеят че им карам чиста кола, но все си има по нещо за почистване.

Забелязъл съм, че като е чиста върви малко по-добре, а и повече ми я заглеждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да питам официално - въпрос към Искрен и Самуил : Когато ви се припърди,спирате ли,за да свършите тази работа извън автомобила?

 

Без да съм Искрен или Самуил само да вметна : нали затова сме си купили нови коли бре , брадъре - да си пръднем първи вътре .

smile091 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Октавията Май, 2010 и вече сме на 160к км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Октавията Май, 2010 и вече сме на 160к км.

 

Е това се казва пробег, аз толко не съм минал откак съм шофьор. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията влезе в България на автовоз на 07.01.2005 г., един вид подарък за Ивановден :D. Излезе от ЕТ Надежда на 13.01.2005 г. на 4 км без транзитни номера и на собствен ход стигна до КАТ Дървеница, където си получи номерата. За първите 6 месеца е виждала само извънградско и при това не е била натоварвана и не е вдигала повече от 3000 оборота. Пръвото и пътуване беше на 15.01.2005 до Хасково и обратно до София.

В момента е почти на 78 000 км, като 60к ги направихме края на септември миналата година при Кърджали, 70к февруари тази година при с. Радецки, Старозагорско. Кара се всеки момент когато ми потрябва, целогодишно и без значение на времето. Редовно се мие отвътре и отвън. И аз ходя на определена автомивка. Критерии за почистване е чистотата. Може и три пъти на седмица, може и веднъж в месеца. Возя и домашни любимци - след тях прахосмукачка сам пред гаража. Когато не се кара си почива в собствен гараж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Октавията Май, 2010 и вече сме на 160к км.

Оттук следва, че 1,6TDI rulzz!

Поздрави!!! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Октавията Май, 2010 и вече сме на 160к км.

Оттук следва, че 1,6TDI rulzz!

Поздрави!!! 8)

6 и 9 май бяха две различни числа smile035

Пзоздрави! smile049

http://vbox7.com/play:418d26c6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Октавията Май, 2010 и вече сме на 160к км.

Точно така се кара нова кола, всичко останало е лигавене.

Колега, направи ли сметка на ден по колко км. е минавал този автомобил?

И за колко хора е нормално /или необходимо/ такова каране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Октавията Май, 2010 и вече сме на 160к км.

Точно така се кара нова кола, всичко останало е лигавене.

:smt017 Всичко е въпрос на личен избор - има хора, които влизат в колата с калцуни и я мият след всяко каране, няма нищо лошо. За други колата си е просто превозно средство. Аз съм по средата - колата ми е сравнително чиста през повечето време, има и моменти, в които дори ме е срам. Намам никаво време да я мия лично, да я пастирам и т.н. От 23.04.2009 год. Октавията е вече с 65 000 км. - добър пробег. Карам я без никави угризения, но не и прекалено, не се притеснявам от време, кал, лек офроуд, дори и жена ми я кара! Обаче маслото примерно го сменявам преди 15 х.км. /въпреки че от сервиза ми се смеят/ и много се амбицирам като нещо не е в ред. Абе коли се купуват smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има свободата сам да избира какво да прави с колата си - сам си я е купувал, нали! И естествено, че отношението към колата е функция на разбирането ни, за нас самите и как бихме желали да се правят нещата в света около нас. =D> И на мен са ми казвали и ми казват Монк и сигурно има защо. :-k

 

Иначе аз моята (кола) си я обичам и поддържам в сток-състояние (без компромиси). Сега е на 4 години и 4 месеца на 100к, но се кара всеки ден и при всякакви климатични условия, не е товарена, не е използвана в селското стопанство. Мием се и се къпем поне 1-2 пъти месечно през лятото, защото вътре е чиста, а отвън не й личи (сребрист металик). Обикновено детето на столчето отзад оставя следи по предната пасажерска седалка и това е най-замърсения участък (не е реклама - тези с бебетата да знаят, че за такива случаи има прозрачни полиетиленови протектори на hama по 8,00 лв. за 1 бр. като фирмата е с офис във Варна). Колата се паркира на паркомясто, освен когато сме в центъра на Сф. Има малко забележки по боята и лака, които са следствие от експлоатация, а не от инциденти. :oops:

Важното е, че засега динамиката на живота ми и колата се намират в добър синхрон, което ми е достатъчно. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй много маниаци че и луди хора имало в форума :o:D Моята кола също я пазя, в нормални граници, ремонтирам я повече отколкото я карам защото не ми остава много време за второто.

При мен странното е следното - със сигурност съм прекарал повече време в нея да слушам и настройвам музика когато колата е в гаража отколкото да я карам..... :-k :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изкажа и аз моето мнение по темата. И аз си обичам колата, по скоро обичах, щото е продадох, но според мен има смисъл да се пази една кола както бега4ката например, само ако е нова. Ако е купиш втора, дори трета ръка смисъл няма, щото, тя вече ще е съсипана, едва ли някой ще я е пазил толкова. Но все пак това не озн., че трябва да си товарим въглища и дърва в колите.

Поздрави и всеки да си пази колата както знае, все пак всеки сам си я е купувал и давал пари за нея. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е ли създадена за да върши работа , какво значи да я пазиш ?

Според мен пазенето се изразява в разумна експлоатация , която да не води до преждевременни ремонти , а не както повечето рацерчета лъскат и бършат по цял ден и после цяла нощ палят гуми и трошат карета ... дори и нова да ми е колата няма да се спра да си прекарам дървата или цимента и тухлите ... няма па цял живот да я гледам с найлоните smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е ли създадена за да върши работа , какво значи да я пазиш ?

Според мен пазенето се изразява в разумна експлоатация , която да не води до преждевременни ремонти , а не както повечето рацерчета лъскат и бършат по цял ден и после цяла нощ палят гуми и трошат карета ... дори и нова да ми е колата няма да се спра да си прекарам дървата или цимента и тухлите ... няма па цял живот да я гледам с найлоните smile049

 

Съгласен до някъде. Не искам да влизам в спорове, а просто да вметна малко информация - пазенето на колата е като пазенето на дома. Колкото си пазиш колата, толкова си пазиш и у Вас smile049 Това се разбира или поне би трябвало да се разбира под "пазя си колата". Не казвам, че колата не е консуматив, както казваш - така е. И както колегата отгоре е казал "сам си си давал парите" за тоя консуматив, затова който какво иска да си представя "пазя си колата". Купчина скъпа ламарина с боя/лак, създадена да те вози/"да служи" от точка А до точка Б +/- някое друго кило багаж (тухли и цимент без чували - на задната седалка изсипан направо). Просто на някои колата е хоби и аз съм сред тях. Кефи ме, карам безцелно и без посока, когато има пари и нафта... Кеф ми е да я видя каква стойка е извадила като е паркирана, имам чувството, че е като котка/тигър, която си я погалил и си е свила ушите - точно така изглежда. Та такива глупости, общо взето... И като си представиш, че никой от семейството не е фен на колите - аз съм се изродил от традицията.

 

Поздрави

 

ПП: Обаче не е много приятно да те кефи нещо(различни хора, различни ценности), да вземеш някак, да успееш да го купиш и да го видиш приличащо на обществена кола/тоалетна след 20мин отдадена радост по него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вярно много Монк-овци имало тук :mrgreen:

Моята е ежедневка и вижда, какво ли не! Експлоатирам си я в границите на нормалното, понякога малко повече. Поддържам си я по книжка, че и по-отговорно. Мия я, когато ми е кеф или когато вече няма на къде. Ако някой от перфекционистите я види в момента, дори само отвътре, колко прах има по таблото, сигурно лошо ще му стане. Да не говорим отвън. Кара се целогодишно, даже повече зимата в мизерията през последните 3 години.

Но да взема да си купя нова кола и да я облизвам след всяко каране, да рипам с четка и кърпички след всеки, който кача, понеже май съм видял нещо зацапано...не мисля, че го мога. То, да ме е купила колата мен - да и слугувам... Ама е обратното smile048 Купил съм я за една торба с пари, за да я карам - това и правя, вече 230К - безпроблемни :) Сега, ако си бях дал последните ст'инки, за да имам нова кола - сигурно щях да трептя над нея като електрон, 'щото пари за друга няма да имам скоро. Ма и т'ва не го разбирам - да си взема чисто нова кола, пък да чакам да ми преведе някой заплата, че да си сипя гориво... Хора много, мнения и идеали - все различни :) Иначе ме кефат колите на маниаците като ги видя - лъскачки, изпънати и без никаква забележка! Лошото е, че не се карат, за да са такива.

Има да види още бая път из под гумите моята - в това съм сигурен!

Ай успех на всички маниаци в поддържането на красавиците! Много да ви радват и да ви отвръщат на грижите подобаващо!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми Октавия беше 1.9 TDI 4х4 комби-2007 декември.Шпорих я до декмври 2009 и беше на 145 000 км.Каране ден в ден,зиме и лете,по черни пътища също,при поддържане на много добра хигиена-черпех я два пъти седмично с автомивки s_flag ,проблеми никакви!Декември 2009 взех Скаут.Към днешна дата съм на 80 000 км. пак по същия начин на каране като предишната.Забравих да допълня-винаги на динамично каране и пушене "на умиране" в колата! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия Седан купена 12. 2005 г. чисто нова от Еуратек сега е на 35 200 км.

Стъкла свалям рядко , мразя да ми шуми, ползвам климатика, задните стъкла за тези години са сваляни 1 или 2 пъти.Мазнотии не слагам по таблото защото като се изпарят се налепват по предното стъкло :D Тасове зимата не се слагат, има си и отделни джанти за тогава. има си калъфка на волана и на седалките и хубави бежови стелки в цвета на таблото-тип шоколад Нукрема :D , готина е колата , харесва ми да е чиста и да си я пазя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече я карам само колкото да поработи от време на време...

Напоследък почти не ми се налага да пътувам и понеже не е хубаво да седи повече от 10 дена (например) без да се кара, късно вечер ей така я изкарвам на Околовръстното да повърви малко на 5-та с около 80-90 км/час, спирачките да поработят...гледам да повърви около 30 минути на около 2000-2500 оборота и се прибираме.

 

Миналата зима 2 месеца не беше подкарвана. Гумите се бяха деформирали (забравих да ги напомпам повече както се прави в такъв случай когато ще седи колата дълго време на едно място). След 2 седмици всеки ден каране по около 15 км, се оправиха.

 

Като километри - мнооооого различно. Имал съм месеци в които изминавам с нея 500 км на месец. Имал съм и такива със 7000 км на месец пробег.

 

Вече като че ли май само за удоволствие от шофирането се качвам в нея.

По-евтино ми е, по-бързо, по-малко нерви (за паркинг), ако ходя на работа с градския транспорт, а не с колата. Вече не мога да си спомня кога за последно съм карал градско по светло (дневно време). Така че избягвам всякакво градско каране през деня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма условие в което да не изкарам шкодилака. освен ако не съм къркан, ама това е друго.

от септември 2007ма до сега са около 71 000 км навъртяни. е, освен дългата почивка от 4 месеца в бокса, когато милата беше отнесена от камион....

 

иначе бури, хали няма значение, дърпал съм деу-то на брат ми в почти всички метеорологични условия smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си хлопела от 8 месеца сега на 8.8.11 става 9 месеца до момента е на 10 300км. Предимно градско каране. Далеч не съм педант, като някои колеги. Но няма как и да бъда колата ми е ежедневка карам я къде ли не! Разни некадърни типове я жулят доста често. Удрят ме джипове без водач, падат ми гаражни врати на отгоре, абе интересно е при мен и другата седмица, ще влиза за боя на почти цялата. А може и цялата ако още нещо вземе да се случи! Иначе, все повече обмислям варианта, да си купя една кочина на газ с която да си ходя на работа, очтиво да изгоня Любомиров от гаража и да си изкарвам облачето само на годишният събор на Княжево! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"това което притежаваш...и то те притежава"....

опитвам се да потискам изблиците на перфекционизъм при поддръжка на колата, като си сменяме колите за по няколко дни с жена ми (веднъж два пъти годишно)....и се опитвам да не мисля как я кара.... :):):)

поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

опитвам се да потискам изблиците на перфекционизъм при поддръжка на колата, като си сменяме колите за по няколко дни с жена ми (веднъж два пъти годишно)....и се опитвам да не мисля как я кара.... :):):)

поздрав.

 

Моята кара само направо - дупка, две, три - направо. Аз като през конуси ги минавам, я малко вляво, я в дясно, я където има мегдан по равното, а тя направо, няма маневри няма нищо такова. Затова и аз се опитвам да потискам всякакви емоции, че иначе ще влезна в лудницата... "Утре" ще гледам частите (кой знае какво ще остане в някоя от тия дупки) и цената срещу частите... Защото после аз ще ходя пеша.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.