Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кога си карате колите/или кога не ги карате...


bega4kata

Recommended Posts

моята кола почива само през ноща,когато спя.в останалите случаи карам и до банята,мисля че бях писал ама нищо пак ще пиша.ходя където ми душа иска.жаля я заради 52 то кончета,но като ме ядоса и показвам как се кара чужда кола,на тъща ми например.любимото ми наказание е да ме моли да превключа на по висока предавка.стигал съм до 6000 оборота.после ме хване жал,сипа и 100 октана да оплакне карба и душицата си,измия я с топла вакса,извиня и се исе прибираме.сигурно ще ме помислите за луд но аз знам че като и говоря ме разбира.даже ме ревнува smile091 .давам пример:жена ми като е вътре в колата,шкодето не върви прекъсва,кашля и така нататък.а като сме само двамата е мила безшумна пъргава перфектна.жена ми е 63 кг.да не си помислите от писаното че съжителствам с кит smile091 . s_flag поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    4

  • BlackPearl

    3

  • shaft

    3

  • Skoda_Octavia 1.8T

    3

Най-много писали в темата

Вече 2 седмици движа само с байка и съм точно 100-120 лв напред от спестена нафта smile035

Традиционно на седмица наливам за 50-60 лв.

Май се кефя най-много на колата, когато е на паркинга smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо,че за да имаш няколко коли се изискват средства,като чета постовете ви,признавам,че във форума има маниаци!В което няма лошо :) Аз имам 2 коли:

1.Фиат Типо 1992 (78 000км) няма ръжда или удряно.До преди 2-3 години не знаеше какво е сняг,преди 2 години и взех първите зимни гуми.Кара се градско и междуселско,иначе стои в гараж,завита!Отвътре се чисти само от мен!Не се пуши в колата!

2.Октавия 2009 (26000 км) ... кара се целогодишно smile049 стои в гараж и се чисти ежеседмично.Не се яде и пиши в колата!

 

 

П.П.Преди няколко дена я оставих навън за малко, започна да вали дъжд,обърна на град,изкочих навън почти гол и почнах да я покривам,а жена ми се замисли дали съм нормален?! :-k слава Богу,града беше малък и за кратко!

Уважавам и поддържам колата която карам,дори и да не е моя!И съм сигурен,че това е в основата,когато искаш да ти служи дълги години!

 

Със здраве smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колите са направен с цел да се пърди вътре .Ако ще пърдиш навън по-добре си вземи мотор или колело. Мое мнение...
smile126 smile126 smile126

по темата: Гица стана на 3 години и два месеца, дотук е на около 73 хиляди ( http://www.spritmonitor.de/en/detail/268724.html ). карам я целогодишно и по всякакви пътища. обичам си я, защото ми помага в работата и не ме е предавала никога. гараж вече нямам и паркирам като всички простосмъртни - където има място. най-много обичам да я мия сам, но напоследък рядко се случва - все пак и мивките трябва да работят. smile048 откакто се роди дъщеря ми, спрях да мисля за чистотата в купето - за мен е по-важно детето да се чувства комфортно. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си хлопела от 8 месеца сега на 8.8.11 става 9 месеца до момента е на 10 300км. Предимно градско каране. Далеч не съм педант, като някои колеги. Но няма как и да бъда колата ми е ежедневка карам я къде ли не! Разни некадърни типове я жулят доста често. Удрят ме джипове без водач, падат ми гаражни врати на отгоре, абе интересно е при мен и другата седмица, ще влиза за боя на почти цялата. А може и цялата ако още нещо вземе да се случи! Иначе, все повече обмислям варианта, да си купя една кочина на газ с която да си ходя на работа, очтиво да изгоня Любомиров от гаража и да си изкарвам облачето само на годишният събор на Княжево! ;)

Еййййййй, майка му мечка - ако ти пречи кажи. Неблагодарно момченце ще излезнеш ти, Романски smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Радвам се да видя, че има много хора, които си пазят колите. Браво. Евала. Отдавна не съм писал във Форума, но мисля вече да съм редовен. Дали това с пазенето на автомобилите е лудост - определено е, но за разлика от алкохола или цигарите (други лудости, според мен, които ненавиждам), тази поне не вреди. А и на всичките тези, които пазят, съм убеден, че пазането, им доставя удоволствие :) Е.. В моя случай може би лудоста вреди - на кръста, предвид колко често Я чистя вътре, наведен в поза "Г", винаги сам, на паркинга, пред блока в който живея. В багажника си возя, специално закупена за "Octavia"-та ми, прахосмукачка (от най-евтните, в "Техно Маркет", на 220V~). От 4-тия етаж, поне 2 пъти в седмицата се пуска 20-метров удължител и по половин час се гонят да се изсмучат и най-малките прашинки вътре. За камъчета и по-едри "неща" вътре, трудно може да се говори, с оглед, че в 95% от времето, върху стелките на които ще се стъпва, естествено и на Шофьорската, има постлани вестници, които се изхвърлят след слизане. Малко грозно, но.. Луд, луд, луд. Вън колата Я занемарих от лятото на 2010 насам, но аз по-мръсен Град София не съм виждал от 29 години назад, когато съм се родил. Съжалявам, но - факт. Ако ще Я мия външно - задължително сутрин. Не за друго, а за да мога да Й се порадвам няколко часа чиста, преди прахоляка да полепне отново по нея, защото ако Я измия вечер, до сутринта, пак е прашна. Ако мръсотията е засъхнала (например кал) - отивам на авто-мивка с персонал, като задължително се мие с четка, не с гъба. Ако е само прашна колата, Я мия сам, на авто-мивка на самообслужване. Имам си специален микро-фибър (30х30 сантиметра - внимание, за 30 лева), само за стъкла. Приятели ми се подиграват, че съм дал толкова пари за.. парцал, но истината е, че микро-фибърите за 5-10 лева, и за лъскане на обувки не стават, справнени с вида, който аз си купих. Е.. Преди да се докосна до тази кърпа и аз не вярвах как чисти, но.. Майка ми все повтаря, че какъвто съм чистник, е трябвало да се родя Момиче. Винаги гледам къде паркирам, евентуално да няма много-много възможности "можачи" да навредят на колата ми. Но и това се случва - все пак не живея във вакуум. Карам си колата винаги - без огледа на метеорологичните условия. Луд съм и на тема: "Дупки". Има ли остра неравност (смисъл не някакво плавно хлътване), веднага съм на полу-съединител. За съжаление рядко минава ден, без да ми свиркат отзад, изпреварват, за да ме засекът и да натиснат рязко спирачки пред мен и така нататък "професионални" постъпки на пътя, но съм рядко спокоен тип и доказвам на туку-що описаните "професионалисти", че и ТЕ не живеят във вакуум. Както Обичам да казвам: "Който може, ще ме изпревари! Който не - заслужава да седи отзад!". Луд съм и на тема "Икономично Шофиране", защото то почти значи и по-спокоен и дълъг живот. Особенно ми се промени мнението за това как е редно да се кара автомобил, след последната ми работа, която вече за радост не практикувам. Бях личен Шофьор на вечно бързащ Шеф. След "героиства" (за съжалние само в Детските очи) от 2.45 часа от Варна до София, куп неспирания на "Полиция", пукане на гуми с над 200 километра за един час, скорост на движение, осъзнах, че на 29 години имам доста бели косми по главата и от тогава рядко минавам 80 километра за един час, скорост на движение, без значение каква кола карам. Ако карам чужда кола (редовно ми се случа), Я пазя, като личната ми. Просто съм такъв типаж. Луд, за връзване. Пред блока, в който живея, на поляната, си "намерих" 30-ина блокчета за паркиране и си направих парко-място, на което само аз си паркирам. Като ме няма, пред него се слага едно блокче от бордюр. В най-скоро време, до мястото на домуване на "Octavia"-та ми, ще правя около 4 метров стълб, с неоново нощно осветление и контакт, 220V~ към който ще се пуска, дистанционно, може би, с нещо като "GSM" модул, защото упражнението с развиването/навиването на 20-метровия удължител, ме побърква. От скоро, около парко-мястото ми за домуване на "Skoda"-та, има циментирани няколко бетонени кашпи, между две от които обмислям монтирането на метална верига, с цел запазването на двете парко-места, моето и на съседа от съседния апартамент. На стълба, в един момент ще "цъфне" и камера, която ще записва 24 часа, надявам се, спокойния живот на колата ми. Между другото, ако на някой му се помага в копаенето на дупка, за основа на стълба, сега е момента да си каже - софрата е от мен, плюс бонус - 30 минути на прахосмукачката и кръче из стъклата с микро-фибъра ми. Май се отпуснах с писането. Ако някой е имал нерви да изчете целият ми пост - респект smile126 Аааа - и още нещо. Последно. Ако в едно празно шише, от препарат за почистване на стъкла, с пулверизатор, си сипете омекотител за пералня и си пръскате само стелките на колата, веднъж или два пъти в седмицата, в зависимост от марката/модела на омекотителя, купето ще ухае доста приятно, според мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с омекотитела ще го пробвам

обикновено не чета целия форум и особено дълги постове...но тази тема нали аз съм яя пуснал и за това чеета от уважение към колегите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манияк относно колата! .... в добрия смисъл на думата ! :)

 

Омекотителя /независимо какъв цвят е/ остава бели петна по гумените стелки...

за текстилните не знам...

 

Не знам на какви полянки живееш, но това със синджирите е незаконно!

Лично нямаш учредени права на ползване, а и едва ли си закупил това место.

Още при първото позвъняване в общината на някой доброжелател-съсед , ще дойдат от полицията и ще ги премахнат..

Извинявай , но живеем в друго време.... това със синджирите развали целия ти пост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "riator" - Мерси, че ме осведоми за Законите в България :-k Знам, че не е Законно това с веригата. Преди да сложа ромбоидните бетонени блокчета обаче (което все пак е някаква грижа за въпросното паркомясто), на никой не му се паркираше в калта, а сега, все по някой се намира, който иска там да спре. Е друго си е на чисти и подредени в права линия, блокчета, между ромбовете на който даже вече тревичка поникна. Който желае, да се погрижи някак и да си направи местенце за паркиране, където сметне за удачно. Местата нямат мое и твое. Всеки има право да пракира. Надявам се, че не виждаш логика, някой да има право на лявото парко-място, а друг - на дясното. Едното е за една кола, така или иначе. Всеки от тези, които искат да спрат на "изметеното" може да си нареди бетонени блокчета - място, поне около блока в който живея, има. Ако не го мързи де.. Къде, къде е по-лесно на готово :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Аз съм жена, но колата ми е кочина. Защо?

 

Защото живея с двама мъже, 2 котки и едно куче. Мъжете, също като вас, обичат да си чистят колите. А аз - чистя ежедневно 100-квадрата кочина, която остава след тях, котките и кучето. И го правя в промеждутъците между съня, работата, готвенето, прането и разхождането на кучето, като всички тези действия, извън работата, запълват изцяло свободното ми време. В повечето случаи - сутрин от 7:30 до 9:30, а вечерите - до 2 през нощта. Тогава, когато педантичните чистници по отношение на автомобилите си или зяпат филм или четат книжка или спят дълбоко.

 

Не се оплаквам. Просто оправдавам всички "натокани мацки, на които колите им са кочина".

 

Иначе по отношение карането - сега, през лятото Маргарита се разтъпква веднъж дневно до парка и обратно с кучето на задната седалка. През останалото време съм на 2 гуми. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-топика:

"Котката - това е единствения самопочистващ се предмет в дома"

:)

 

Ех, ако можеше да взима метлата и да замита на излизане от легена с пясък. Или след като счупи нещо "съвсем невинно". Ех, ако можеше също така да си прахосмуче космите, които мята и да забърсва около паничката с манждата... :mrgreen:

 

Майтапа на страна, в последно време, заради кучето и космалаците, поне веднъж седмично прахосмуча колата. През останалото време, обаче, по-добре да не се показва на тези, които карат със санитарни калцуни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Mr. Bricolage продават едни платна от изкуствен плат с гумирана основа. Имат начин за захващане за подглавниците на предните седалки и на задните седалки. Образува се нещо като вана, в която седи кучето. Стават и за багажници на комбита. Много помагат ако искате да остават по-малко косми в колата. Аз доста често карам моето коли и знам какво значи да прахосмучеш косми от седалките или мокета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека напиша и аз...Ежедневката (разбирай Нисан-а) се чисти сравнително редовно - веднъж седмично. Доставя ми удоволствие да седна на чисто,а отвън като кацне муха и да се разчекне 8)

Вътре не се ръсят ароматизатори и тем подобни химии...лятото тапицериите гледам да ги изпера поне веднъж.

 

И понеже темата е кога си карате колите - карам си Шкодата много рядко, само за кеф, в хубав съботно-неделен ден. Нисана е предимно нощна птица лятото - гледам преди 8 вечерта да не участвам в уличното движение с кола. Събота-неделя може да види малко разходка до вилата или нещо подобно...Но зимата му се разказва играта. Сутрин се пали и задължително се минава през най-големите задръствания, дупки и киши (изглежда съм карък smile049 ) докато стигна на 10 километра до работата(35-40минути до час)...там се паркира където намеря и стискам здраво палци вечерта да си я намеря без драскотини или други мизерии. Пак 30-40 минути и си влиза на топло в гаража...Може малко да отиде на разходка до Витоша зимата - харесва й на колата чистия въздух и дърпа стремглаво към Алеко :-)

 

Като километри - към 55000 за 3-4 години. Май едно лято съм я ползвал за градско, оттогава на две колела за в града \:D/

 

Шкодата...450км за две години :-) Ама сега планирам да я подкарам по-стабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си хлопела от 8 месеца сега на 8.8.11 става 9 месеца до момента е на 10 300км. Предимно градско каране. Далеч не съм педант, като някои колеги. Но няма как и да бъда колата ми е ежедневка карам я къде ли не! Разни некадърни типове я жулят доста често. Удрят ме джипове без водач, падат ми гаражни врати на отгоре, абе интересно е при мен и другата седмица, ще влиза за боя на почти цялата. А може и цялата ако още нещо вземе да се случи! Иначе, все повече обмислям варианта, да си купя една кочина на газ с която да си ходя на работа, очтиво да изгоня Любомиров от гаража и да си изкарвам облачето само на годишният събор на Княжево! ;)

Еййййййй, майка му мечка - ако ти пречи кажи. Неблагодарно момченце ще излезнеш ти, Романски smile021

 

Хахахахах smile168 Нз дали знаеш, че от 01.08.2010г не си си виждал колата, така, че не се знае какво ще завариш като отвориш гаража! smile168 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахах smile168 Нз дали знаеш, че от 01.08.2010г не си си виждал колата, така, че не се знае какво ще завариш като отвориш гаража! smile168 smile150

Ти пък имай късмет нещо да й се е случило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма условие в което да не изкарам шкодилака. освен ако не съм къркан, ама това е друго.

от септември 2007ма до сега са около 71 000 км навъртяни.

 

ТАКА се кара кола! :smt017

 

Мъжете, също като вас, обичат да си чистят колите. А аз - чистя ежедневно 100-квадрата кочина, която остава след тях, котките и кучето. И го правя в промеждутъците между съня, работата, готвенето, прането и разхождането на кучето, като всички тези действия, извън работата, запълват изцяло свободното ми време.

 

ЗЛАТНА ЖЕНА (че и Warcraft играе). Младежа е късметлия ;)

 

по-добре да не се показва на тези, които карат със санитарни калцуни.

 

Тук вече щях да падна на земята от смях smile091

 

 

 

Аз преминах през метаморфозата от състоянието на Сами описано в първия пост до Thunderbolt. Преди изпадах в ужас от всяка една точица по колата. Случвало се е да я мия по 2 пъти на ден и т.н. Сега не, че съм я занемарил тотално, но вече не се впрягам толкова. Кола е, навън стои (гараж нямам за съжаление), караме в БГ - камъни/дупки/идиоти на пътя. Няма как да я опазиш, а има по-важни неща да се ядосваш от една кола, била тя и чешка :mrgreen:

Иначе моята се движи предимно извънградско. Напоследък по-малко време намирам да я карам, но мина 80 000 км от средата на 2007 досега. Слуша си ме, и аз нея и те така....

 

За Бат' Сами е разбираемо да си я гледа като писано яйце. То един път неговата буквално е единствена по рода си, и от друга страна ако не му е поддържана все едно да си зъболекар и да ходиш с развалени зъби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗЛАТНА ЖЕНА (че и Warcraft играе). Младежа е късметлия ;)

 

Питай го дали е късметлия, като ми стъпи с калните ботуши след офроуд на белите плочки вкъщи. Или, ако видя капчици вода на пода... ](*,) Тогава ставам друг човек. :smt0344

 

120-ката, от както съм я взела през есента на 2009 г., съм ѝ направила повече от 30 000 км. Основно градско. Проблеми, като изключим някои незначителни дреболии (разни детски болести), до сега не съм имала. smile035 От няколко месеца е и с чисто нова предница. Не мога да искам нищо повече. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък и при мен трудно се намира причина да не изкарвам колата...освен някоя изпита бира, примерно :D :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уийкенд на моята й дойде малко множко off-road. Обиколих почти целия яз. Широка поляна вътре с багаж за "палаткуване" и пес в багажника. Не подозирах, че има такива джипарски заложби - опря ми само 2 пъти и то защото аз не заходих правилно (нямам пакет "лоши пътища"). В Неделя я наградих с 3 часа миене, чистене и лъскане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.