Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светна check engine помощ


mitko83

Recommended Posts

Здравейте колеги светна ми check engina като запалих колата,преди това бях минал около 20 км.и при следващото палене светна,колата си върви както винаги няма никаква разлика но явно има проблем.Вапроса ми е как мога да си прочета компа,или някой е имал подобен проблем да даде съвет какво да направя.благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги светна ми check engina като запалих колата,преди това бях минал около 20 км.и при следващото палене светна,колата си върви както винаги няма никаква разлика но явно има проблем.Вапроса ми е как мога да си прочета компа,или някой е имал подобен проблем да даде съвет какво да направя.благодаря предварително.

 

За съжаление "подобен проблем" е абсолютно невъзможно да се дефинира! Причините могат да са изключително много.

 

Единствения начин да разбереш какво е провокирало сигнализацията е разчитане на паметта с кодочетец или VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес прочетох компа с ваг ком и дава че няма грешка,изчистихме компа и загасна.Странно ми е от какво е светнал като не отчита грешка,нещо моментно ли е било или от лошо гориво,колата се кара само на бензин няма газ.На някой от вас дали се е получавало така и от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързи ме да ровя след колко паления грешката се трие. Т.е. най-вероятно си имал проблем за момент и след това е "изчезнал". При следващо светване намери VAG-COM по-бързо за да разбереш проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз я закачих на ваг ком докато светеше check engina но даде че няма грешка за какво е светнал незнам затова попитах на някой дали му се е случвало да свети компа а като е закачиш да не даде грешка.След като провериха доколкото гледах изтриха това където пишеше че няма грешка и check engina спря да свети.Затова ми стана интересно за какво е светнал като дава че няма грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно да не са ти уцелили модела и check-а да не е хванал всички модули и съответно грешката. Ако светне пак не давай да трият докато не се види от какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да споделя своя опит. И при мен светваше и изгасваше check engina периодично.

 

Закарах Фабията в сервиз Шкода. От опит с други марки автомобили знаех, че в сервиза би трябвало могат да прочетат грешката. Оставих автомобила. Пробег на автомобила 40 000 км (на 2 години и половина)

 

След няколко дни ми се обадиха, че проблемът е открит - двигателят се нуждае от основен ремонт. Доста странно, защото той не харчеше масло и нямаше преразход. Искаха да ми сменят двигателя срещу 2500 лева.

 

Посетих сервиза и помолих да ми покажат диагностиката - показаха ми някакво листче със замервания на налягането в цилиндрите - налягането според този документ в единия беше 7.3. На моя въпрос при какъв двигател е правено измерването - студен или топъл - не можаха да ми отговорят.

 

Предложиха ми срещу 1300 лева да шлайфат двигателя. За мен това беше явна лъжа. Разговарях с началника на сервиза, с изпълнителния директор, но те държаха на своето и искаха да платя 50 лв за диагностика. Най-накрая платих 50 лв., за да си взема обратно автомобила.

 

Отидох при моя майстор. Той извади компа, веднага разпозна модела и прочете съобщението - проблем с датчика на разпределителния вал. Цена 37 лв. Сменя се изключително лесно. Труд и диагностика общо 20 лв.

 

И така за 57 лв. оправих Фабията. В Шкода също са прочели това съобщение. Но искаха да ме натоварят с 1300 лв.

 

Докато стоях във фоайето слушах разговорите на приемчиците с други клиенти, оставили автомобилите си за преглед и диагностика - цените се движеха между 1500 и 2000 лева.

 

Не посещавайте никога сервиз Шкода. Лъжат яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох при моя майстор. Той извади компа, веднага разпозна модела и прочете съобщението - проблем с датчика на разпределителния вал. Цена 37 лв. Сменя се изключително лесно. Труд и диагностика общо 20 лв. И така за 57 лв. оправих Фабията.

 

Колега, извинявай, би ли споделил откъде си и в кой сервиз си водил колата си, може да е полезно на някой друг в случай на нужда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София, Гоце Делчев ул. Луи Айер. В близост до супермаркет Дар (на 50 метра), до вход на Южния парк (50 метра), до 73 СОУ. Не знам кой номер е.

 

Не е сервиз. Има две магазинчета за авточасти. Като застанеш с лице към блока - дясното. Търсиш Петър (Пепи). Помага на клиентите си със съвети. Много е добър. Всичко купувам от него и за трите си автомобила. Преди години бяха доставили огромна пратка таксита в София с дефект. От фирмения сервиз не можаха да го отстранят. Пепи ги оправи всичките.

 

Абсолютно аналогично ми оправи и Опела, който след една седмица престой в Бояна Ауто и смяна на редица части все не работеше както трябва. Сега лети и отново цената беше смешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички, на които може да им е полезно: днес минах по Луи Айер и специално спрях да потърся въпросните 2 магазинчета. Намират се на номер 15. Ето и линк с точен адрес. Като карате от Т. Каблешков към Сребърна/Х. Ибсен, се пада отдясно, точно срещу блок 252. На единия магазин има емблемите на бая автомобили, включително и Шкода, предполагам, че него има предвид колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.