Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво е най-дългото разстояние което сте изминавали с кола?


35mm

Recommended Posts

Какво е най-дългото разстояние което сте изминавали с автомобил за 1 пътуване - километрите от дома и връщането пак там?

"Градско на мястото", например ако пътуването е екскурзия някъде, също може да се броят.

 

Моето най-дълго пътуване: 3480 км (София-Киев-София) + градско там 300 км - общо 3780 км.

 

П.С. Постинги от типа на "Съвети към шофьора как да не се изморява по време на дълъг път и да си направи пътуването по-приятно" са добре дошли, и ще бъдат приемани от автора на тази тема с искрена и колегиална благодарост. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1947 км. - Бохум - София, през Будапеща, 2 коли, 3ма шофьори. Иначе съм минавал и София - Мюнхен (през Загреб и Любляна) - Виена - София (през Будапеща) - 2737 км., в рамките на 4 дни (нещо като малък Eurotrip), една кола, 2ма шофьори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В рамките на едно каране - 1900+км (София-Бон), 18:30h. В рамките на една екскурзия - 7500км за 10дни smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В рамките на едно каране - 1600+км (Ямбол-Нюрнберг), 16:00h. Обиколката продължи към Франкфурт, Женева, Париш, Ница, Монако, Венеция... общо 6000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите дълги дестинации с Фабията са: Добрич- Антеринг (Австрия- на 10км до Залцбург)-Добрич и Добрич- Докси (Чехия)-Добрич.Не ги знам колко километра са. На Докси взехме купа за най-далечни участници обаче, англичаните останаха зад нас :) . По спомен май Ванката и Миро смятаха към 1800км. (през Романиеще минавахме).

 

Иначе максималните км на едно каране при мен са били: около 1900км(само в България) с камиона за около 30часа(в тези часове се включва 1 час почивка-спане на Севлиево-Видима) шофиране през 2004година - тогава ДАИ нямаха никакъв контрол.... Превъртях дискчето, че и друго сложих.Бях си го копирал някъде да го пазя.

(Добрич-Русе-Г.Оряховица-Търново-Ямбол-Нова-Стара Загора-Пловдив-София-Петрич-София-Монтана-Видин-Добрич)

Тръгнах 03:00 сутринта и се прибрах на следващия ден в около 10:00 сутринта.

 

Яки години бяха. Кого ли не съм взимал за компания. Но тогава беше лесно- караш колкото ти душа иска (даде) и се прибираш за 1 ден-макс 2 :), а сега.... до Стара Загора не мога да ида и да се върна.

На автостоп колко съм качал- попове,пишлегари (да ходят до другото село да цъкат на Плейстейшън или на PC-та)и други образи...колко истории,

 

а не като Цецо, спира си бавното МАНче на паркинга, взима си една жрица и така оползотворява почивката и с това му се изчерпва тираджийството- едни жалон не остана здрав на събора! smile168 После.....защо жена му имала пищов :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В рамките на два дни - 2000км - София - Румъния - София (доста градове по много хубави пътища).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 19ч. с три спирания по бензиностанции ,Вожани(Франция)-София-1900км.

Иначе в рамките на една екскурзия,София-Мюнхен-Париж-Барселона-Ница-Верона-София,над 5000км с постоянно загряващо Рено Сафран през 2002год. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1). Чикаго - Денвър = 1000 мили или 1606 км. - 15 часа със спиране за зареждане само. 99% магистрала! Цялата обиколка беше ~5000 мили или 8000 км.

2). София - Ливиньо /Италия/ = 1600 км /тотал 3500 км./- 22 часа с почивки, хапване, зареждане и кафенца + завойчета с 20км./ч и магистрали с...

3). С камион ~ 2009 мили /3228 км. по GPS/ - тотал време с почивка и зареждане 35:38 часа, каране - 32:14 часа. Средна скорост на движение - 97 км/ч., максимална скорост - 124 км/ч. максимално достигната надморска височина - 3400 метра smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема ще питам тук.

 

Началото на септември ми предстои да ходя до Мюнхен (+завода на BMW \:D/ ). Там ще взема рент-а-кар, тъй като ще ходя със самолет, а искам да обиколя из Бавария.

 

Затова ме интерсуват всякакви особености относно шофирането там. Има ли някакви тъкности, които трябва да знам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важната тънкост е, че магистралите нямат ограничение на скоростта, освен ако изрично не е указано такова вследствие ремонтни дейности на пътя, ПТП или друга причина! smile092 Затова ако караш със 120-130 - дръж средната лента, а не най-лявата smile001 Иначе спазвай ограниченията на скоростта, там където ги има (междуградски пътища, които не са магистрали и в градски условия), че там навсякъде има камери и дебнат. Иначе тънкости - по-скоро при наемането на колата може да има, отколкото при карането, но тук не мога да дам компетентно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Извънградско ограничението е 110 ако няма указано друго.

Магистрала - без ограничение, там където има трябва да се спазват. Особено на мостовете. Слагат камери!

 

Радар детекторите са легални за разликат от повечето съседни държави.

 

Задължително се спира на пешеходна пътека.

Задължително се прави път на велосипедите.

На магистрала не се и помисля за стъпване в аварийната лента.

Фарове за мъгла се ползват само при намалена видимост.

 

Всички знаци се спазват. Не е рядкост дори да не те види полицай някой добросъвестен гражданин да сигнализира за нарушение.

 

И нещо странично - пред къщите кофите са частна собственост и притежателите им с удоволствие се обаждат на полицията в случай че се възползваш от тях smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтана- София до ЕТ, после Калотина, Сърбия, Хърватска, Словения, на Триест влизане в Италия, после към Франция през Вентимиля и Сан Ремо и Ница, Кан по ривиерата и покрай Марсилия, Тулуза и влизане в Испания, Сан Себастиян и крайна точка Beasain в Испания. Тръгване във вторник 14:30 от Монтана и пристигане в Четвъртъка в 10:00- 2850км. Там обикаляне деня и следващия и последващия сутринта по работа и потегляне в събота обратно - 13:30ч. Пристигнахме в неделя вечерта в 23:00 в София на централна автогара да оставим приятел да хване нощен автобус за Варна. Прибрахме се към 02:00 в Монтана. Общо към 6000км. от вторник следобед до неделя вечерта, като 2 дни колата е карана в Испания на къси разстояния. И всичко това с О2 дизелак, разход 5-5,5/100. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе аз бая съм карал , ама то пише с кола , па аз до сега се каруци управлявам smile049

Объркал си се! Тези"каруци" се наричат коли,а останалото са -леки автомобили! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекорда ми е 7800км София-Стокхолм Снимки с обяснения

viewtopic.php?f=41&t=15890

 

Първото ми пътуване пък бе 6700км за 14 дни с Рено Лагуна 2.0i 113кс на газ по следния маршрут:

Благоевград-Видин-Калафат-Будапеща-Грац-Венеция-Милано-Генуа-Милано-Цюрих-Манхайм-Франкфурт-Касъл-Дортмунд-Амстердам-Брюксел-Манхайм-Виена-Будапеща-Белград-Благоевград

А най-дългото ми разстояние изминато на един дъх е Виена-Благоевград 1100км с едно зареждане и една почивка на влизане в Сърбия(две цигари и едно кафе) общо 13часа от които 2часа на границата на опашката.

 

А иначе имам и още 2 пътувания:

1. Благоевград-Ла Спеця(Италия под Генуа) - 4200км viewtopic.php?f=8&t=13415

2. София-Стокхолм-Гьотеборг-София - 5848км Снимки с обяснения viewtopic.php?f=41&t=20353

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, мерси. Това за 110 извънградско не го знаех. Навсякъде в Германия ли е валидно?

 

pigoff, ти да не смени Фабията с Алфа? Или караш и двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, мерси. Това за 110 извънградско не го знаех. Навсякъде в Германия ли е валидно?

 

Хм... Сега проверих - от 2011 лимита е 100, не 110! Съжелявам за объркването. Иначе е валидно за цяла Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И смени нова Фабия, която ти си пръд**ал първи в нея и знаеш от А до Я какво и се е случило за да вземеш по-стара кола, която не можеш да си сигурен в историята и и дали няма да сдипли утре? Какво спечели? Мощност? При все, че съм фен на Алфа не мога да го разбера това, освен ако не са ти трябвали пари и си намерил алфата на сметка или ако не е била на тъста ти примерно и знаеш всичко за нея.

Малко оспамих, ама ми стана интересно. Късмет с новата, иначе е страхотен автомобил. Просто ти и досега си имал страхотен автомобил.

 

EDIT: PRR, мерси още веднъж. Ще карам със 100 и ще ходя с широки дънки с големи джобове... да си набутвам боклуците, че иначе трябва да ползвам частните кофи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бартер с доплащане. Кризата ме налегна... иначе... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-дългото разстояние в рамките на България и в рамките на един ден: София-Плиска-Варна-Плиска-София. Грубо 1100км smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1600км. някъде, за около 26 часа. София - Санта Катерина, Италия.

За такива дълги преходи си е почти задължителен темпомат. Въпреки многото удобства на колата ми и 6-тата скорост, бях ни жив, ни умрял по едно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.