Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво е най-дългото разстояние което сте изминавали с кола?


35mm

Recommended Posts

Всеки път си мечтая за такова удобство - темпомат.

 

Понякога толкова ми се изморява крака, че започвам да държа педала на газта натиснат с ЛЕВИЯ крак за няколко минутки (колкото и да е неудобно), за да ми почине другия.

 

Относно рекорд като време шофиране - рекорда ми е около 35 часа каране без сън. Само почивки за кафе и храна.

 

Хубаво е да се пътува надалеч, но другия ден след пътуването е загубен като време - отива само за възстановяне от умората и нищо не мога да свърша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хм... Сега проверих - от 2011 лимита е 100, не 110! Съжелявам за объркването. Иначе е валидно за цяла Германия.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, радар-детектор в никакъв случай, също и в Сърбия. В Германия не може да го използваш, а при братята дори е забранено да го имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе моето пътуване без спиране (само за винетки, зареждане веднъж на влизане в Сърбия и на границите) е Mittweida-София 1500 км за 15:30 часа. Бях се скапал след цяла нощ пътуване, тръгнах предната вечер в 19 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима при -10 градуса и поледица до Витиня изминах 1900 км, но спирах при роднини в Словакия, така че натоварването не беше голямо. ~1150 км 15 часа без почивки и после още 9 часа за останалите. Обратно след месец по същата схема. Обаче минах през Западна Румъния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, радар-детектор в никакъв случай, също и в Сърбия. В Германия не може да го използваш, а при братята дори е забранено да го имаш.

 

Явно промяната за Германия съм я пропуснал smile049 Преди години знам, че дори ADAC за раздавали безплатно ...

 

ТУК има доста подробно инфо къде са разрешени и къде не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се изплющя в темата 31.07.2011 - 10.08.2011 год. само в БГ 2450 км. София - 10 дни на море в Тюленово и кръстосване на околията - София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на единичката за 1 година два пъти сменям масло - 20000 километра.

 

На О2 - за 3 седмици съм бръмнал 3000 км. :)

 

Само за лични нужди се ползват колите :)

 

Като единичен преход - около 1000км без гасене на мотора за повече от 15 минути. Общо преход 2500-3000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, радар-детектор в никакъв случай, също и в Сърбия. В Германия не може да го използваш, а при братята дори е забранено да го имаш.

 

Явно промяната за Германия съм я пропуснал smile049 Преди години знам, че дори ADAC за раздавали безплатно ...

 

ТУК има доста подробно инфо къде са разрешени и къде не.

 

Странна информация. Две години вече пътувам из Сърбия, Хърватска, Италия и нямам проблеми с радара. На границата никой нищо не казва, а се вижда много добре. В Хърватска дори на границата се заяждаха, гледаха жабки, подлакътници, двигатели, рама. Хваща радара, гледа го и го връща обратно.

По едно време го махах умишлено, няма кьорав полицай, само радарчета из градовете, които ти показват скороста.

Можеш съвсем спокойно да си перкаш в Европа и без него. Е, ако се дереш с 200 по магистралите по-добре да се подсигуриш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гарантирам за информацията на посочения сайт. Просто споделих. Аз лично не бих рискувал да карам из Европа с радар детектор на предното стъкло. Особено след разправията с Австрийските полицаи на границата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 1800 км за 18 часа (Пловдив - Хале, Германия). Двама шофьори - аз и баща ми, а майка ми е свикнала да пътува и не иска да спираме през два часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С: Най-дълъг пробег с велосипед (байк) -226км за 1 ден. (общо по компа за 4-5 години имах към 12х.км.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С: Най-дълъг пробег с велосипед (байк) -226км за 1 ден. (общо по компа за 4-5 години имах към 12х.км.)

 

Ами това с байка е ... Братовчед ми прави 12к годишно smile049 Не бях чувал за основен ремонт на велосипед ... но го видях такъв на живо smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За байка - възможно, възможно! Аз съм правил най-много 124 км за един ден. Един приятел беше направил над 300 км през Родопите за един ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се отплесвам, но преди както карахме редовно компанията (всеки уикенд ходихме някъде) без проблеми можеше да направим Добрич-Бургас-Добрич и Добрич-Търново-Добрич, но бяхме все пак на по 15-17 години и повечето не ги пускаха - винаги бяхме само 3ма надъхани и предпочитахме да сме по-голяма компания (Варна-Албена-Балчик-Каварна и други дестинации)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ися, не е само до годините. ВЕрвай ми ...

 

И пак се отплеснахме. Та да се върнем на темата - малко съм неприятно изненадан да чета за преходи от 24+h ... Нееднократно съм правил по 18-19h, но при първи признаци на умора съм спирал, дори е имало случаи да преспивам за час-два преди да продължа. Иначе ставам опасен за себе си и за околните. А дали ще пристигна 2h по-късно, но жив или, евентуално, 2h по-рано ... Но пък кой съм аз та да коментирам smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ися, не е само до годините. ВЕрвай ми ...

 

Последно отплесване: Всичко е до организация и самодисциплина. Имам авер на почти 60 години дето (събота или неделя) прави такива преходи и на ветераните ги къса всички "млади" 40 годишни бивши състезатели!

 

Сори за ОФФа, няма повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.