Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поредният проблем със жълтата лампа на двигателя


m_yan

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

От два месеца ме тормози жълтата лампа(check engine),ходих на диагностика и резултата е следният:

"17582 P1174 035 - Bank 1, fuel measuring sustem, Injection Timing deviation".И всичко спира до тук.

И се почват едни разсъждения от майстори и всички са на тема проба-грешка,което мен не ме устройва.

Иначе колата си върви,нямам чувствително повишение на разхода,но все пак трябва проблема да се реши.

Та ако някой от вас знае/може да помогне/отстрани проблема,слушам внимателно...

 

Поздрави,

Мирослав

0889590336

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

От два месеца ме тормози жълтата лампа(check engine),ходих на диагностика и резултата е следният:

"17582 P1174 035 - Bank 1, fuel measuring sustem, Injection Timing deviation".И всичко спира до тук.

И се почват едни разсъждения от майстори и всички са на тема проба-грешка,което мен не ме устройва.

Иначе колата си върви,нямам чувствително повишение на разхода,но все пак трябва проблема да се реши.

Та ако някой от вас знае/може да помогне/отстрани проблема,слушам внимателно...

 

Поздрави,

Мирослав

0889590336

колега и при мен е така, преди 4 месеца купих колата със светеща жълта лампа. Човека от който купих колата я карал така от близо година и нямала проблеми с разход и вървеж. Казали му дроселова клапа. Така и я купих от него. Карах я на един сервиз и там като я закачиха на компа излезе ЕГР клапан, казах си ОК, ще го сменям някой ден. Разхода на гориво си е в нормални граници за мен, и един ден пристегнах всичко в акумулаторната кутия, всички връзки, кабели, гайки и какво да видя изчезна лампата. Карах така около 1 седмица и пак се появи. И така си карам вече. Дразнещо е да ти свети, но не съм ходил да й правят нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

От два месеца ме тормози жълтата лампа(check engine),ходих на диагностика и резултата е следният:

"17582 P1174 035 - Bank 1, fuel measuring sustem, Injection Timing deviation".И всичко спира до тук.

И се почват едни разсъждения от майстори и всички са на тема проба-грешка,което мен не ме устройва.

Иначе колата си върви,нямам чувствително повишение на разхода,но все пак трябва проблема да се реши.

Та ако някой от вас знае/може да помогне/отстрани проблема,слушам внимателно...

 

Поздрави,

Мирослав

0889590336

колега и при мен е така, преди 4 месеца купих колата със светеща жълта лампа. Човека от който купих колата я карал така от близо година и нямала проблеми с разход и вървеж. Казали му дроселова клапа. Така и я купих от него. Карах я на един сервиз и там като я закачиха на компа излезе ЕГР клапан, казах си ОК, ще го сменям някой ден. Разхода на гориво си е в нормални граници за мен, и един ден пристегнах всичко в акумулаторната кутия, всички връзки, кабели, гайки и какво да видя изчезна лампата. Карах така около 1 седмица и пак се появи. И така си карам вече. Дразнещо е да ти свети, но не съм ходил да й правят нещо.

 

Благодаря Колега,

Преди време ти четох поста и направих и аз като теб,но освен пристягането изхабих и един контактен спрей :) и..все свети.При мен не излиза ЕГР клапана или дроселовата клапа,поне така разчитам грешката,но все пак има по/даже много знаещи в този форум и за това искам помощта Ви.

 

Благодаря още веднъж за мнението ти.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне десетина причини има за да ти даде тази грешка...неможе да гадаем и анализираме ей така на изуст

ако колата е пред мен...става -ще я изхващаме причината на 100%

просто трябва да се замерят и прегледат компоненти ,стойности и параметри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне десетина причини има за да ти даде тази грешка...неможе да гадаем и анализираме ей така на изуст

ако колата е пред мен...става -ще я изхващаме причината на 100%

просто трябва да се замерят и прегледат компоненти ,стойности и параметри

Прав си.

Ясна е работата ще се пие бира във Варна.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте Колеги,

 

Да опресним малко темата!

 

И така:

1.Проверена гор.помпа - 3,5 бара - ок

2.Дроселовата клапа изчистена(бая мизерия имаше),адаптирана - ок

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2465 ... HEwH0J.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2659 ... xU4jaI.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2357 ... 2BQNGq.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1662 ... q4XW0D.JPG

3.Дюзите почистени с ултразвук,стендовани - ок

4.Пропуск във всм/изп - е там е за сега проблема(прилагам данните)

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1751 ... ZUP04V.JPG

 

Надявам се сега по знаещите да дадат мнение как да процедирам по нататък:

-да си карам така(нямам загуби на антифриз,масло за сега) и дали това ще доведе до нещо по сериозно

-да се сваля главата и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е проблемът да е предизвикан от слаб акумулатор.При стартиране на двигателя стартера дърпа доста ток и напрежението в системата пада , в резултат на което ЕГР клапата не работи нормално.Опитай с нов акумулатор или премери напрежението в буксата на запалката - ако при стартиране на двигателя пада на 8-9 волта може би това е проблема - поне при мен беше това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е проблемът да е предизвикан от слаб акумулатор.При стартиране на двигателя стартера дърпа доста ток и напрежението в системата пада , в резултат на което ЕГР клапата не работи нормално.Опитай с нов акумулатор или премери напрежението в буксата на запалката - ако при стартиране на двигателя пада на 8-9 волта може би това е проблема - поне при мен беше това.

 

Утре ще пробвам.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имам Фабия 1.2 бензин. Още чисто нова - 2007г на втория месец и светна тази лампа. Оказа се дефектна ламбда сонда. Смениха я и от тогава всичко е ок!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.