Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване на Fabia 1.9 TDI 101 PS AXR PD


blups

Recommended Posts

Привет колеги,

 

искам да попитам заинтересованите и компетентните сред вас за следното:

Предстои ми смяна на масло и филтри (пълен комплект). Автомобилът ми разполага с борд компютър и MD дисплей. (download/file.php?id=32485) Първият и единствен път до сега я обслужих в Еуратек Пловдив при Ицо. Както споменах в момента ми предстои ново обслужване. Да речем, че си закупя консумативите и сам си извърша обслужването(не че не съм доволен от Ицо, напротив, но в еуратек режат глави за услугите). Имам следния проблем>

В момента на всяко палене на MD диспея излиза съобшение с напомняне за сервис след 1000 км или 60 дни. Питам, как да рисетна този каунтър, който ми отброява километрите и дните до обслужване след като я обслужа. Едва ли ще се рисетне сам с едната смяна на масло и филтри. Колкото и да е умна Шкодичката това ми се струва непосилно за нея :). Предполагам има софтуер с прилежащ кабел към USB, с който се прави тази настройка?

Опасно ли е да пипам, има ли упътване нейде из нета как се прави постъпково и какво ще стане след като изтекат 60 дни или 1000 км, ако не го направя?

 

Хубав ден от благодаря предварително за компетентни мнения и съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нулирах го, по начина по който са описали колегите в горния линк.

Искам да попитам при следващо обслужване(след определените километри или време) ще анонсира ли отново същото съобщение?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.