Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каталожни данни за акумулатор за Ф1, 1.4 MPI


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Днес ми скъса нервичките за втори път тази година акумулатора- онзи ден го натоварихме при монтажа на новата аларма и дръжката на багажника и клекна. Уж го позаредих с каране, но след 5 дневен престои отново падна, а колата в покой си харчи минимален ток.

Ясно ми е, че е пътник акумулатора (проверен е алтернатора), имам му размерите (175 х 175 х 240мм), но не знам колко амперчаса и какъв трябва да е стартовия му ток- моя е 54Ah/480 стартов ток, но според мен е подменен с такъв от друга Шкода- има си надписи и щампа Шкода, но е по- висок, в сервизната книжка има отразена само една смяна с Монбатски преди 5 години, което само отвърждава теорията ми за покупка на старо от предишния собственик :smt0344

Та, кажете с какви параметри трябва да е акумулатора за Фабия 1, 1.4 MPI, че ми писна да ползвам аудито като дефибрилатор за Фабията :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,4 68 к.с. е 44 Ah, ако е базовото ниво. Иначе с повече електрически консуматори е по-мощен. Май тогава и алтернатора е по-голям. viewtopic.php?f=8&t=17030&start=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ясно ми е, че е пътник акумулатора (проверен е алтернатора), имам му размерите (175 х 175 х 240мм), но не знам колко амперчаса и какъв трябва да е стартовия му ток- моя е 54Ah/480 стартов ток, ...

 

ЦЪК ... и успех smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Купих една Варта Блу Динамик- 60 Аh 530A стартов ток. Размерите и са 242х175х175 и пасна перфектно s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, моя оригинален акумулатор сдава багажа след 8 г. работа. Фабия 1,2, Акума 44 Аh. Според вас проблем ли е да се вземе акумулатор с по-голям капацитет, защото ми казаха, че щял да се товари повече алтернатора ? И евентуално да ме насочите откъде да си купя. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

52Ah няма да натоварят много повече алтернатора.

Аз лично си го поръчах през сервизчето, в което си подържам колите (Винаров Ауто), уредиха ми прилична цена за Варта, заверката на гаранционната карта след замерване също беше при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас проблем ли е да се вземе акумулатор с по-голям капацитет, защото ми казаха, че щял да се товари повече алтернатора ?........

Това твърдение не е вярно!

Големия капацитет е предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колата и капацитета, който поддържа.

Това, ако можеш да ми го обясниш, ще получиш =D>

 

Темата е дъвкана и друг път. Хората се заблуждават. Едното е капацитет в А/ч, другото е мощност на алтернатора в "А".

Който желае, може да си сложи акумулатор с по-голям капацитет, стига да се вмества на стойката. Печели акумулатор с по-голям запас в него.

За алтернатора няма никакви последствия. Също и за дозареждането на акумулатора. Дори ще го възстановява по- бързо, защото при стартиране, когато е най- голяма консумацията, акумулатора с по-голям капацитет се разрежда по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решиш и аз да драсна 2 реда.

Между алтернатора и акумулатора нали има реле-регулатор? Било механично, било електронно.

И тогава какво следва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.