Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Преди 3 часа, Алекси Георгиев написа:

Някой има ли представа баса с раздвоената глава, на който свири Ивайло Крайчовски (FSB) какъв е като марка и модел?

 

Отговорът на въпроса е на 6:20 от клипа:

 

 

И Иван Лечев има такава китара.

/качеството не е добро. Стари ленти със Сашо Бахаров - бас/

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Алекси Георгиев написа:

Имам някакви проблясъци, че съм гледал и други музиканти с такива китари и от това съдя че е серийна китара, а жена ми твърди че е къстъм. 

 

Печелиш! От жена ти....не знам какво. :) От мен - бира и музикален поздрав ?

 

 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствен и неповторим. Какво ли е изпитвал докато пее това парче, знаеки че умира…

 

  • Благодаря 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Mishelle написа:

........

 

Мерси, Юли. Страхотно произведение! На тонколоните звучи уникално. Все едно съм там, на първия ред. Направо тръпки ме побиха. Поздрави.

п.п. мисля, че диригент e Пласидо Доминго, част от вълшебното трио с Павароти и Карерас, които са изпълнявали

това произведение. Още по-голямо предизвикателство и чест за изпълнителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо пропуснато.

За националния ни празник Sabaton са представили песен посветена на България. Адмирации за което.

 

 

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Boney M и ABBA съм отрасъл. В колата са винаги на линия за слушане. Такъв кеф ми е като си ги пусна, дето се вика - душата ти пее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм отраснал с тях. Като малък имах един касетофон Philips. Слагах си го до възглавницата и така заспивах. ABBA ги открих по-късно. Ясно е, че са велики, но новият им албум все още не мога да го възприема. Част от мен е на мнение, че по-добре да не го бяха издавали. Нещо като Al Bano и Romina Power - едни от най-добрите за своето време. Наскоро се събраха да пеят отново. Ами на Al Bano що годе му се отдава, но Romina е трагедия, нищо общо с предишния глас. Та по-добре да не го бяха правили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

 

29 март - Световен ден на пианото

 

Честит ден на пианото - един прекрасен и божествен музикален инструмент!
29 март е 88-ият ден от годината, затова е избран да бъде отбелязван като Световен ден на пианото, което има 88 клавиша.

Натискането на клавишите на пианотто задвижва покрити с филц чукчета, които удрят по метални струни, след което се връщат в изходно положение, оставяйки струните да вибрират в своята собствена честота. Тези вибрации се предават на резонаторна дъска, която от своя страна преобразува енергията им в звук, който се разпространява във въздуха. При освобождаване на натиснатия клавиш, вибрациите на струната се прекратяват от специален демпфер.

При нотирането на произведенията за пиано се използват басов (фа) и виолинов (сол) ключ.

Пианото се появява като продължение на поредица от по-ранни инструменти. Първите струнни инструменти, при които струните се удрят, като персийския сантур, се появяват още в Античността. През Средновековието са направени няколко опита за конструиране на клавишни инструменти с удряни струни, като най-ранният сред тях е колесната лира. През 17 век клавишни инструменти, като клавикордът и клавесинът, вече са широко известни. Докато при клавесина струните се дърпат от перца, при клавиркорда те се удрят от малки остриета. Продължителната употреба на клавесина довежда до постепенното развитие на конструкцията на кутията, резонаторната дъска, мостчетата и клавиатурата, която се предава и на ранните пиана.

Като музикален инструмент пианото се развива успоредно с развитието на инструменталната музика, писана за този инструмент. В това отношение може да се отбележи периодът от края на 17 век, когато пианото или неговите предшественици постепенно се еманципират и от съпътстващи (акомпаниращи) застават в центъра на соловите концерти на соловата инструментална музика. През този период особено важно е въвеждането на т. нар. „темпериран строй“, което впоследствие води до извеждането на пианото до статута на най-важен от гледна точка на музикалното образование и на теория инструмент, който на известно ниво трябва да познават всички музиканти.

 

Поздрав по случай празника.:) Изпълнението е от традиционния концерт на абитуриентите от пловдивското музикално училище с Пловдивска филхармония. Участват избрани представители на различни инструменти.

Рахманинов - Много красив концерт. Също той е известен и с трудността на произведенията си. Щерката си избра третата част на концерта, която е най-трудна и по твърдение на някои хора, никой абитуриент до тогава не я е свирил.

/извинявам се за качеството. Такава беше техниката тогава. Снимал съм с видеокамера с касета, след това е прехвърлен записа на видеокасета, после на DVD и накрая - ютюб в две части/

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, пак ще кажа, дъщеря ти е виртуоз (не че не си го знаеш), невероятен музикант.  Да ти е жива и здрава! ?

Да взема да пусна нещо, че отдавна не съм се включвал в тази тема. Малко меланхолия за неделя вечер.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря Влади. Много ценя твоето музикантско мнение! ?

 

И от мен нещо меланхолично, което слушам тези дни:

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@axel Влади и тези слушат Los Lobotomys :)

Много си приличат песните. Тема, ритъм секция. Може и да допълниш, като професионалист, ако нещо пропускам.

Съвсем скоро открих групата Fattburger. Нямат кой знае какво творчество. Като че ли, не са известни толкова Харесаха ми някои неща. Приятен джаз свирят и то доста грамотно, мисля. Като ги прослушвах, тази песен ми заприлича на нещо много познато, но не толкова популярно.

 

1998г.

 

и :

1989г.

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави си, Жоре, наистина си приличат много. В различна тоналност е, но иначе са доста близки. Благодаря, не я знаех тази група, ще я преслушам. ?

Честно казано, не ми хрумват много неща в момента да пусна, но ето един малко по-модерен прочит на джаза. Поздрав!

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Поздрав за именниците! Живота ви да е изпълнен с настроението, което носи това парче! ?

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.