Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

теч от шибидаха


gogalov

Recommended Posts

проблема е следния появисе лек теч от болтовете на шибидаха поне та забелязах. питането ми с ледното от каде мога да си намеря тези оплътнители за него оригинален е не е слагън допълнително кадели не се рових и не питах е никои неможе да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам са се запушили отводнителните маркучи. Трябва да се четири от четирите края. Имаше навремето майстор на шибидаци на пресечка на Тодор Александров, Одрин мисля или съседна в един гараж. Предполагам има части. Ремонта е трудоемък отнема доста време трябва да свалиш всичко от тавана, за да имаш достъп до шибидаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На аудито онзи ден правих упражнението с отпушването- отложих го и ми изми главата и се наложи да пера прясно прана седалка. Поне чисто новия таван не пострада.

Принципно много педантично се отнасям към шибедаха поради многото главоболия, които може да доведе безхаберието спрямо него и въпреки това на няколко месеца задните отводнителни тръбички се запушват с кал.

Важно е да се знае, че много рядко се запушват от към шибедаха- там трудно влиза голям механичен боклук. Запушването става на изхода, в основата на предните врати или моторния отсег и отзад, на края на задните- образува се тапа от кал и водата и се вдига нивото, като едвам прокапва през калта.

Затова лягате под колата и с твърда тел изчегъртвате калта, после при отворен люк и наклон към всяко от колелата последователно вниматлено наливате по 2 литра вода, за да промиете и калта да изпадне навън.

При затварянето на люка обаче има риск да изцапате/намокрите плата отдолу- при вниматлено забърсване веднага с чиста кърпа, риска да остане петно е минимален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така си я измих- тръгнах- чу се характерен шум на движеща се вода над главата ми, набих инстинктивно спирачки веднага и ми изми главата и намокри долната част на седалката smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.