Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с палене


momcheto_s_favorita

Recommended Posts

Колеги снощи се сблъсках с един проблем, който ми се случва за пръв път, но както е казано винаги има първи път :-D . Цял ден обикалях из града, до като в един момент бях спрял и вече да тръгвам и нещя да запали (на газ). Тръгнах да е върта и нещо изпука такова, след което втори опит и нищо... стартера върти и не дава признаци никви че ще запали. Цъкнах е на бензин - същатата работа. Пробвах на средно положение да се опитам (без да и подавам газ, за да изчисти ако е задавила) и тъкмо да запали и гасне.. и така няколко пъти. С бутане се пробвахме и пак греда. Чистих дистрибуторната капачка, отварях въздушния филтър, всичко е добре, но отново неуспех. После ме задърпаха и как и ударих 2ра пали, обаче не се форсира... и до като ме влачеха на 2ра до 2000 оборота е държах малко и взе че отпуши и се нормализира.

Тръгнах после минах 10-15 км, изгасих я. Пробвах запали веднага, изгасих пак пробвах, пак запали. И след 10 минути няма и толкова, тръгвам да върта изпука нещо и пак отказа. С едно приятелче свалихме свещите изчистихме ги и на средно положение с 300 зора едвам запали. И се наложи да правя 2 курса от града до едно село да превозвам едни хора и час и отгоре е карах без да е гася, че ме е страх че ще ме остави някъде :mrgreen:

Накрая седя около 3-4 часа и като се пребирах към нас тръгнах да е паля и отново изпука, и тъкмо да загасне и подадох повечко газ и всичко нормално. Преди малко отново си имах малко работа с нея и пали без проблем. Та от описания проблем, не мога да разбера свещите ли са или кабелите или нещо друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пак ти задави , направи една елементарна проба на запалването - откачи главния кабел от разпределителя застопори г о на

7 -10 мм от маса , приятел / колега да ти завърти на стартер и виж тогава цвета на искрата - трябва да има преобладаващ

синьо бял цвят.Ако е жълто - червен и искрата е анемична , невзрачна - причината е комутатор или бобина , въпреки че

маслонапънени бобини дефектират пробиват много рядко.

 

Ако ли не , тогава остава палец или капачка , пробива в тях се вижда само в лабораторни условия .

Препоръчително е да се заменят в комплект.

Успех! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те разбрах кой главен кабел точно имаш предвид. Вчера като сваляхме с едно приятелче свещите да ги зачистим, пробвахме на всички цилиндри прехвърча ток, нямаше нищо необичайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за кабела от бобината до дистрибуторната капачка , но като има ток на всички свещи , подозренията в запалването

се насочват към кабели и свещи.Помниш ли кога си ги сменял за последно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и това да е, тъй като кабелите не съм ги сменвал, а свещите зимата ми прави номера, че оливах с вряла вода беше замръзнало всичко и без да искам и някой кабел съм олял.. и после знаеш кво се получава :mrgreen: Та дойде един познат, свалих мойте свещи сложих едни други, за които ми каза че са на 60 000км карани на ГАЗ. Но странно от както ги сложих тях колата се оправи и съм минал сигурно 5-6 000 км, явно им е дошло времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Еми казаха ми че им давали 50 000 попринцип , може и да има обърквация :lol:

50к км на свещи? Ти да не си с дизел бре? Не знам с какви свещи караш, но при нашите бензини максимума е 10к километра, а то при по-добрите марки. Освен това, ако си решил да сложиш триелектродни - смени ги овреме - за моторите на Шкода (преди модернта ера на VW), различни от 1.6 (Фелиция), триелектродните създават проблеми - идея нямам защо. За Фела с 1.3 - независимо дали е с карб или не излизат само еноелектродни свещи по каталог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.