Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

? За болтове на спир.апарат.


Sevi79

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми смяна на дискове и накладки, но в кутията с накладки имаше само два болта с лепило против развиване. Как да процедирам, да сложа новите болтове по един от двете страни заедно с по един от старите или да си сложа пак старите. Има ли опасност от повторното използване на старите болтове, и дали да биха се развили? Искам също да питам дали е добре да ползвам графитна смазка вместо медна за плъзгачите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма опасност да се развият аз ги сложих три пъти по принуда защото ми задържаха накладките и правих няколко последователни сваляния. Относно смазката аз ползвам една специална на TEXTAR предвидена за водачи с нея апаратите работят отлично, грес не съм ползвал и нямам представа. Смазката TEXTAR я има тук:

 

http://www.vdauto.com/bg/products.php?id=15

 

Опаковката е като паста за зъби и стига за много време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагайте тез кашкавали от комплектите , защото се разтягат ... по-добре си вземете лепило за резба и слагайте по една капка на развиване ... няма да казвам , че на Формана никога не са сменяни и до сега не са се развивали .

Слагат само по два в комплекта , защото при смяна на накладки се развива само долния болт .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат само по два в комплекта , защото при смяна на накладки се развива само долния болт .

 

В комплекта на накладки TEXTAR са дадени всички болтове и няма проблем с тях. Ще излезе, че правя реклама, но просто такива слагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих два болта от такива комплекти и се оказа , че това жълтото не е лепило а боя и се лющи , а синьото лепило на формановите болтове си седи в резбите , даже главите не ръждясват smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лепило или боя - силикон е. Само дето е устойчивна високи температури.

Ако имаш откъде вземи малко черен високотемпературен силикон и мазни болтчетата преди да ги навиеш.

При мен са със син силикон и дори след 6 сваляния на апаратите в рамките на един месец си седи.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.