Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откъснаха ми задната чистачка... съвети за нова?


nikolov.ivan

Recommended Posts

Здравейте колеги! Собственик съм на Fabia I, 1.2 HTP 40kw, 2004 г. Безработен съм от няколко месеца, затова я карам рядко и я държа в гараж. За 2 дни я извадих, за да подредя малко гаража и я паркирах пред него. Е не знам кой и защо (просто няма причина) е решил, но ми е отхапал (свалил, счупил, откъснал, което предпочитате) задната чистачка. Чисто и просто. По-странното е, защо е взел чистачката със себе си, тъй като тя е счупена (имаше части от пластмаса останали) :roll:

 

От кликване в Гугъл стигнах до този магазин:

 

http://bit.ly/UE3wL9

 

Тази чистачка ще ми излезе около 25 лв., доколкото разбирам. Въпросът ми е - това ли е чистачката, която ми трябва? И откъде все пак мога да си купя такава, защото не ми се поръчва по интернет. И още нещо - как се монтира?

 

Благодаря предварително за отговорите! До 5 минути ще ви дам и снимка, за да видите, кое точно липсва от чистачката.

 

PS: Моторчето и пръскачката работят.

 

 

 

Ето и снимките:

 

http://i49.tinypic.com/2rgnln8.jpg

http://i48.tinypic.com/674cb7.jpg

 

Редакция:

 

Намерих още 2 вида чистачки на различни цени и производители:

 

Рамо за задна чистачка FAB хечбег - CZ - 28.50 лв.

Рамо + чистачка к-т задна FAB хечбег - DOVOZ - 18.50 лв.

Чистачка задна FAB I - CZ - 14 лв.

Чистачка задна FAB I - DOVOZ - 9 лв.

 

Кое ще ме посъветвате като комбинация? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш на някоя морга с колата и им оказваш задната чистачка че ти трябва после с едно 13 звездогаечно развиваш гайката и махаш счупеното останало парче от шлиците и слагаш тази от моргата и си като нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да започна от въпрос номер 2 - монтирането е елементарно, отвива се винта в центъра, маха се остатъка от счупеното рамо и се поставя ново такова със чистачка, винта се завива отново, върху него се поставя предпазно пластмасово капаче и толкоз...за 5 минути работа.

На въпрос 1 - В еуратек е място къде със сигурност би трябвало да има, купувал съм от там, и цената не беше стряскаща, но беше преди доста време и не помня точно...нищо не ти пречи да се обадиш и да попиташ по телефона.

Друг вариант е магазинът на Сточна гара...също попитай по телефона най-добре...или ако ти занимава да търсиш по автоморги.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, пиша в тази тема, за да не правя нова:

Имам Фабиа 2007-а година и ми липсва капачката на задната чистачка, ако се изразявам правилно. Това е пластмасата, която покрива болта и мястото, от където пръска вода за стъклото.

 

Съответно, когато я няма тази пластмаса, водата хвърчи директно зад колата, а не по стъклото, т.е. не може да се мие. Някаква идея от къде мога да намеря/купя тази пластмасова капачка?

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ питал ли си? Съмнявам се да е скъпа. Или по моргите, ако ти се обикаля, но в случая надали е рентабилно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще попитам в ЕТ. Просто се чудех дали изобщо се продава само тази пластмаса...

 

Благодаря за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз мога ли да попитам откъде мога да си купя рамо за задна чистачка в Бургас за моята кола(може и от друго градове, но магазините да работят с Еконт), че ми я откраднаха.....Беше оригинална, но сега не мисля да купувам такава. Търсил съм в няколко малки магазини, както и в големите хипермаркети, но без успех. Надявам се да има хора, които са си купували рамо за задна чистачка за Фабия 2  :)

Редактирано от Burgaskiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.