Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нова кола - нови проблеми!!!


i111111

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Взех една фабиа 1.9 тди елеганс комби.

И какво не и е наред:

1.Капачето на резервоара не се затваря - поразглобих малко и оппа няма нито чопче ни жило се вижда, та ако някои знае от къде минава това жило и как да стигна до там - МОЛЯ!!!

2.От време на време светва една лампа на таблото изобразяваща волан и удивителна.

3.При ляв завой се чува едно като стържете ( тампона е сменен)

4.Дистанционното за алармата не реагира никак и като отключа и го сложа на волана си изпищява(всеки път)

Май е това, но ако се сетя за още нещо ще пиша.

Моля за всякакви съвети акъли и прочие.

БЛАГОДАРЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

Моля за всякакви съвети акъли и прочие.

БЛАГОДАРЯ!!!

 

Колега, моят съвет е да отидеш в автосервиз, да ти прегледат колата, да не се пребиеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега pepino , с удоволствие бих отшъл в сервиз но се намирам в обединеното кралство, а тук отиването до сервиз е равносилно на купуване на още 2 коли.

Именно по тази причина се доверявам на знаещите колеги от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Капачката на резервоара ти къде е? При ляв волан, капачката е отдясно и лоста за отваряне е на прага на шофьорската врата (лява) и жилото съответно минава назад, обикаля под бравата за багажника и стига до десния заден калник. Би трябвало да можеш да си свалиш кората на високоговорителя (освен винта към седалката, има един под лампата или капачето и един при захвата на щората откъм задната врата) и там да гледаш какво става с жилото ти.

2. Проблем със сервото. Лампата може да означава много неща, но щом сервото не изчезва виж как ти е напрежението. Иначе точен отговор само с диагностика.

4. Батерия? Алармата фабрична ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз съм в англия,и аз преди месец имах същтия проблем със светещти лампи по таблото,при мен проблема се оказа,акомулатора, след като го смених всичко се оправи! Дано да е нещто дребно и при теб! Иди в kwik fit ЩТЕ ТИ ГО ЗАМЕРЯТ БЕЗПЛАТНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

акумулатора е нов

капачката на резервоара е от дясно , а лосчето за отваряне и то от дясно-ще сваля кората на говорителя и ще видя какво става там.

А лампата на сервото е на моменти - като загася и запаля пак и лампата гасне- да не е някоя грешка натрупана от сензор?

Алармата ми е фабрична - къде да я търся -тази бятерия?

 

Благодаря на колегите отзовали се със смислени и полезни отговори!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лампата на сервото е на моменти - като загася и запаля пак и лампата гасне- да не е някоя грешка натрупана от сензор?

Алармата ми е фабрична - къде да я търся -тази бятерия?

 

Сервото само с диагностика. Батерията е в ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има четци за грешки (obd2) по 15 паунда ,които могат и да ги трият. Вземи си такъв и виж какви записани грешки имаш. Може да дадеш и грешките тук за съвет ако са ти неясни. Като ги изтриеш може и да угасне лампата, но във всеки случай ще помогне с диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз съм в англия,и аз преди месец имах същтия проблем със светещти лампи по таблото,при мен проблема се оказа,акомулатора, след като го смених всичко се оправи! Дано да е нещто дребно и при теб! Иди в kwik fit ЩТЕ ТИ ГО ЗАМЕРЯТ БЕЗПЛАТНО!

 

Такъв правопис не бях виждал скоро. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A - Благодаря много за точното обяснение за жилото и как да го проверя - елементарно ама като не го знаеш - само шаш!

Беше се извадило - малко тиксо и се надявам да се държи на мястото си!

Мерси много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля. Дръпни си едно ръководство от сайта на Шкода, там е описано как да си отвориш дистанционното и да си смениш батерията, а след това и как да го синхронизираш. Ако това не помага и тук диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструкции за обучението на дистанционното и смяната на батерията го има в AutoData, само намери от къде да си я дръпнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.