Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заключена задна лява врата ...


new_skoda_fan

Recommended Posts

Здравейте колеги,

задната лява врата на Шкода ФАБИЯ 1,9 - Комби, се затвори и по никакъв начин не мога да я отворя!

Нито от вътре с лостчето нито от вън с дръжката или с дистанционното.

Колата е с фабрично централно. Всичките три врати + петата врата се отключват от дистанционното,

но пустата задна лява, не.

Сигурен съм, че проблемът не е в ключето за защита на деца за отваряне от вътре.

Във форума намерих една подобна тема, но тя е от 2010 година... и е свързана с ЕТ.

Дали някой се е сблъсквал с този проблем на скоро и евентуално как го е решил.

Респективно, дали в София, има някъде подходящ майстор за "лечение" .

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

значи става въпрос само за задната лява врата:

Вратата е затворена.

Палчето което показва, дали е отключена вратата е в долно положение т.е. е заключено.

С дистанционното, когато се опитам да отключа, няма никаква реакция, обаче останалите врати се отключват и заключват.

От вън с дръжката не може да се отвори.

От вътре с лоста, за отваряне също не може да се отвори.

Дяволска работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем но при мен няма централно. Правих си експеримент да обера луфта на външната дръжка за отваряне на дясна задна врата. Като дръпнеш дръжката за отваряне се вижда едно чопче с жило което е закачено за дръжката на един канал с навивки. Аз изкарах от средното положение чопчето и изпънах жилото до края и пак го зачопих и доволен затворих вратата, но като рекох да отворя нито от вън нито от вътре. Дърпах суках и докато не върнах в нормално положение не успях да отворя. Другото е че при тебе бравата е с ел мотор и да е прецакано по самата брава. Корите се свалят и да е затворена вратата ако това ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези врати доста често дават дефекти. :evil: Отвътре като дръпнеш бравата палчета отива нагоре и като я пуснеш пак се смъква нали? И при мен доста често става така с вратите, оправят се с много ръчкане, дори веднъж махнах клемите на акумулатора и след това се оправи. Пробвай без дистанционното, а с ключа да отключваш и заключваш - лява врата, после дясна врата и багажника, все ще се отвори. ;) При мен така са се заключвали задните две врати, по време на движение с трима пасажера отзад.... през прозорците излизаха после... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

пиша Ви от центъра на събитието...

Ма...ка му. Като заварена е!

Не се отваря по никакъв начин. Ако знаете що литература изчетох и никакъв напредък.

Вече си мисля, дали да не откача вратата от пантите и да си купя нова врата от някоя морга. ](*,)

Няма ли някъде, някой скрит талант, който може да помогне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш смъкни кората и виж 581366_10150716220963616_211281449_n.jpg тая пласмасария където се закача централното и другите да не ти се е изкъртила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди при някой ключар който се занимава с автомобили сигурно ще знае как да я отвори. Някъде из форума майстори или бял списък имаше похвали за подобни майстори. Ако са се прецакали нещо чарковете по бравата може и да не успееш докато не се свалят корите и да се рови отвътре. Преди време колега с предна врата му се случи и къртиха яко ... Цд... Колегата е с фабрично централно а аз мисля че то е в самите брави и не е като на снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Колегата е с фабрично централно а аз мисля че то е в самите брави и не е като на снимката.

ами се мисля че има нещо което се захабило вътре като тая пласмаса за да не се отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

централното е една кутия на бравата с електромоторче и да се е прецакало мисля че на ръчно отключване би трябвало да сработи или да има такъв късмет че всичко на куп да е сдало багажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, пак

това е резултата:

60 лв - втора употреба брава

20 лв - майстор

 

Сега вратата се отваря и затваря, като на стария ми хладилник s_flag

, а това е снимка на старата брава:

post-2183-138453441724_thumb.jpg

post-2183-138453441727_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

за да не пускам нова тема,предна лява врата беше отворена след потупване по вратата на октавия 1. Алармата и центр. заключване работят, но вратата не се отваряше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.