Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за дневни светлини...


dimonio

Recommended Posts

Ако ги имаш като заводска екстра, можеш да ги активираш, чрез ключе при предпазителите.Ако го нямаш, значи нямаш и реле и съответно няма как да ги включиш.

 

Ако имаш упътването на колата, там при раздела за светлините е описано.

 

ПП: Ето това представлява релето за дневни светлини при Fabia 2/Roomster :

ЛИНК

В комплекта има нужните кабели, упътване, реле и ключ за включване/изключване.

Кодът му е: BEA700002

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за съвета,ще се възползвам от него......иначе в Еуротек е около 90 лв.....

90лв с монтаж или без монтаж?Ако е с монтаж, цената не е толкова висока, защото ако го поръчваш от някъде извън България имаш и доставка да плащаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt018 Този комплект ви включва габаритите при контакт и късите при запалване, без подсветка на таблото. Голям минус е че не могат да се гасят, а за подсветката да трябва да въртите ключа на фаровете до положение на къси. Много е далеч от дневни светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако иска колегата може да си сложи и нещо "афтърмаркет".Това е което си се предлага от Шкода като фабрично.

Относно подсветката на таблото - ми мен лично през деня ми е напълно излишна.А относно изключването - аз не се сещам причина поради която да ми трябва да си ги изключвам в движение, а пък ако е толкова наложително - ключето за изключване се намира точно над краката ти, на една пластмаса разстояние.Това са си точно дневни светлини - нищо повече, нищо по-малко.Твоето на са дневни светлини ами нещо "по-умно"! ;)

 

ПП: Очаквах това включване от теб! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дневните са си фабрични, обаче като са включени, нямам подсветка на таблото. И както казва Бобеца, е напълно излишна през деня такава подсветка изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явка, ти имаш дневни светлини в бронята. А този комплект пали късите при запалване. Е като ги пали поне и подсветката да я включва, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за съвета,ще се възползвам от него......иначе в Еуротек е около 90 лв.....

90лв с монтаж или без монтаж?Ако е с монтаж, цената не е толкова висока, защото ако го поръчваш от някъде извън България имаш и доставка да плащаш.

Със монтажа е тази цена.

А въпросното реле можем ли от другаде да си го набавим и сами да си го монтираме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я не се занимавайте с глупости и взимайте по едно такова! Вече 2 съм слагал на познати и за нашия леон съм взел ама не ми остава време да го сложа. Правя ги на дългите на 40% и свети много добре. При подаване на габарит гаснат. Може да се сложи и едно ключе с един диод да се гасят и от него допълнително (ако не желаете да ги използвате) или да се сложи бушонче което да се вади е още по-лесно. Единствения недостатък е че кабелите трябва да се запоят първо на платката защото няма пуснати като го купите (ама за тази цена...). Връзването е с 6 проводника смятам повече от елементарно smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само дето в закона е записано къси или дневни а не дълги намалени. Някой ден ще има счупена глава защото и намалени дългите си светят високо и заслепяват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През деня да заслепява няма как да стане. Може и на късите да се монтирана 80% или да се вземе по-евтиния модул от същия сайт който няма настройване на проценти. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай някой път да караш срещу мен на намалени дълги през деня пак да ще разбереш дали се чупят лесно фаровете. Ррефлектора е направен така че да изправя светлината вместо да бие леко долу и в дясно и пуснеш ли дълги трябва да мъждукат за да не заспелиш някого. Второ което е по закон е АБСОЛЮТНО забранено и ясно написано КЪСИ или ДНЕВНИ което означава че твойте намалени дълги по никакъв начин не покриват критерия освен да са едносекциони и да излъжиш някого. По тази тема е писано много и няма нужда да продължаваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай някой път да караш срещу мен на намалени дълги през деня пак да ще разбереш дали се чупят лесно фаровете.

 

Хайде да не се заплашваме, еле пък с трошене на коли, че не е ясно къде ще свърши това.

 

027812340.jpg?r=0

 

Много ли ви вадят очите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо,

 

Я пусни същата тая снимчица, ама при мрачно време! Знам, че мнението ти е че не пречиш, но останалите имаме право да НЕ се съгласим с теб! Дългите са дълги. Приеми го. Няма да ти се "изтърка" толкова ксенона ако го пускаш и дневно време, вместо да шмекеруваш.

 

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мрачно време е същото. Затова си я харесвам тази снимка. Половината кола е в сянка. Обещавам и снимка в мрачно време най-скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще свърши с акт и наказателно постановление за глоба от 20 лева без точки за маневра на заден ход и настъпило ПТП с материални щети. Друг вариянт е да намаля заради *** който кара на дълги зад мен и ме заслепява и той да се удари в задницата на колата ми и дано има каско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Щатите има такъв вид застрахователна измама, кола да набие спирачки пред друга и камиона отзад леко да я удари. Докато при една такава инсценировка, камиона успява да спре, обече зад него има пътнически ван и друг камион и резултатът е, че цяло семейство загива сплескано между двата камиона. Тогава и полицията започва да ги преследва подобни тарикати.

 

Ти трябва да си *** да се мъчиш да предизвикваш ПТП! Такива като теб мястото им е в лудницата преди подобна постановка и в затвора след като я реализират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да е светло дългите не заслепяват.Важното е да се сещаш навреме да минаваш от дневни дълги на къси светлини когато стане малко по-тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой говори за измама? Знаеш ли заради ей такива като теб дето карат на ДЪЛГИ СВЕТЛИНИ и заслепяват, колко са пострадали. Скоро имаше случка на магистралата дето един дядо ял бой и изкараха мутрите че за кеф са го били. Всеки ден като се кача в колата и проверявам дали машинките са в най ниско положиние с идеята да улеснявам и отсрещните. Колкото и примери да даваш първо започни с теб и си направи извода какво ще стане ако заслепиш някой дядо и той не види къде кара.

Първо темата може да се затрие до и с поста за идеята с поставянето на устройсво което да вклюва дълги светлини. Няма нужда от съвети които ви правят законо нарушители. Второ идята на тези устройства е да ти помагат да незабравиш пускането на светлините,а не вижти аз какъв гъзар съм като имам на дългите намалена светлина. Трето никъде не съм писал рязко спиране, а намаляне поради заслепяване и инстикт с които да избегна птп. Ако сме на магестрала и караш със 130 и някой те изпреварва, а тоя пред теб намали как ще се почувстваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи колко са пострадали? И кажи колко ми заслепяват фаровете? Имаш снимка за коментар.

 

И чети докрай какво е написано! Примерът не беше за застрахователна измама, а за умишлено предизвикване на ПТП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата излезе от добрия тон. Заговори се за ***, предизвикване на ПТП-та, остава само и да се договори мястото за боя ... По тоя случай мисля да се възползвам от правото си на smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.