Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На колко кг. се стяга главата на 135 мотор?


fisherman772

Recommended Posts

Колеги на колко кг. се стяга главата на фаворит 135? В книгата пише на 17-20Н.м. и после два пъти по 90 градуса това е ясно но проблемът е, че ключа ми почва от 4кг. а няма откъде да намеря друг ако някой знае направо на колко кг. се стяга ще ми помогне много.

 

Благодаря предварително s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягаш равномерно всички болтове на 2 кг или 21 Nm ако не се лъжа (а може да беше и 28) , след което два пъти по 90 градуса и повече не се пипа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стягаш равномерно всички болтове на 2 кг или 21 Nm ако не се лъжа (а може да беше и 28) , след което два пъти по 90 градуса и повече не се пипа!

 

Колега май не си ме разбрал. Ключа ми почва от 4кг няма как да хвана 2-та кг. за да дозатегна после два пъти на 90 градуса питам някой знае ли цялото притягане на колко кг се равнява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма килограми ... в книгата това пише ... аз до сега на първото 90 вдигам на 8 кг. , на второто на 14 за да не щрака ключа , ама как да хванеш двата килограма , ами с друг ключ smile049

Между другото опиташ ли се да пренатягаш болтовете особено ако са стари почват да повличат резбите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.