Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за смяна на ремък Fabia 1 2006 1,9 SDI.


sasy

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следния проблем и дилема, за това искам да попитам за вашето мнение. Преди година и 2 месеца си купих моята Фабия . Тогава ми казаха и ми гарантираха, че ремъка и ролите са сменяни на 190.000 км и следващата смяна ще е след пробег от 80.000 км . или на 270.000 км . Когато купих въпросната Фабия беше на 206.500 км , а сега е на 222.000 км , следователно от смяната на ремъка са изминати кажи речи 32.000 км (само). Преди 1 месец сменях маслото от Castrol на Shell 30w (не ги знам последните букви), казаха ми, че било по-евтино Shell-а и нямало смисъл от Castrol. Както и да е взех си колата и от сервиза до нас се чуваше едно виене от пред и си мисля сигурно е от смяната на маслото (преди това такова виене не съм чувал). На другия ден вече нямаше такова виене. Но от време на време като си карам се появява това виене. Отидох в сервиз тези дни заради леко скърцане от зад, но в последствие вече беше спряло и ми казах, че няма нищо притеснително по окачването. Но забелязаха виенето от пред и след проверка ми казаха, че ремъка не е оригинален и заради това вие, и че ако се засили виенето трябва незабавно да се смени ремъка и ролките и да се види и водната помпа и т.н. (говорим вече за цифри - не знам колко би струвало сменянето на тези консумативи, но си мисля, че поне ще е 400-500 лв. с работата ???). Та въпроса ми е поне така си мислех , че дори да не е оригинален ремъка едно 50.000 км би трябвало да изкара??? Дали да пристъпвам към сменяне на ремък и ролки или не (да си карам още 15.000-18.000 км . пък тогава). Само да уточня за сервиза, за който говоря по-горе е ЕТ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мога да ти препоръчам един майстор на който сервиза не му е последната дума на техниката но със сигурност няма да те излъже за смяната на ремъка. Сервиза му се намира на хладилника.

 

Тел му е 0884050179 - Юли

 

Аз съм много доволен от него, малко е странен но смятам, че е добър майсто.

 

На мен преди две години ремонта ми излезе околко 450 лв, като смених и водната помпа. Аз също съм с 1.9 SDI

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли научихте, че вяра за "сменено масло, ремък, ролки и филтри" не трябва да имате. Иди си виж ремъка в какво състояние е, че после като не изкара тия 80к км тия 600лв (а смяната на ангренаш е по-малко) ще ти се видят песен пред смяна на клапани и т.н. Провери си и водната помпа и тя може да те докара до основен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега, ако се интересуваш от смяната на ремъка, аз мога да ти предложа смяната на ремъка с качествени части на цена от 420 лева. тази цена включва ремъка + всички ролки и водната помпа, без водна помпа е 350 лева.

сервизът се намира в Дружба. Ако имаш интерес 0895611322 - Спас

поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси спасе вече свърших тази работа, но ще те имам предвид за по-следващи ремонти. Записал съм си телефона ти. Само да те питам информативно след смяна при теб на тези компоненти, след колко киломтра пак би трябвало да се сменят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси спасе вече свърших тази работа, но ще те имам предвид за по-следващи ремонти. Записал съм си телефона ти. Само да те питам информативно след смяна при теб на тези компоненти, след колко киломтра пак би трябвало да се сменят?

здравей колега.

на различните производители консумативи им дават различен пробег км. , а това вече кой на колко хиляди си сменя консумативите си е въпрос на лично предпочитание. аз лично на моят автомобил сменям ремъка на 60 000 км. въпреки, че имам защита, при която не се случва нищо при евентуално скъсване на ремъка. почти всички клиенти, които идват за смяна на ремък, го правят на 60 000 км. , някои го сменят на 80 000, а други на 50 000 , все пак като си се смени на време, си е един вид защита и предпазване от беля, при която ремонта става доста по голяма сума, от цената за смяна на ремък.

това е от мен колега, ако имаш нужда от нещо или някакви запитвания - насреща съм.

поздрави и успех smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.