Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запалителни свещи


testov

Recommended Posts

Количката е Фелиция 1999г. 1.3 карбуратор с новата маска на 32000км реални (аз съм първи собственик).

Предстои ми смяна на свещите и маслото. В тази връзка ме интересува малко информация за свещите. Какви свещи да си купя? НЕ открих точна информация за моя модел интересуват ме точните характеристики на свещта, за да си избера правилна свещ съобразно топлинно число и др. показатели.

Другото, което ме интересува е какво моторно масло ще ми препоръчате (може би е вечната тема) - преди като я купих ми слагаха Liqui Moly 5W40 и така навъртях 30 000км - маслото колкото сипя за 10 000 км не мърдаше на щеката. После почти не се караше и последния път налях Приста 10W40 наливно (да има някакво масло - караше се по 400-500км на година, а после така или иначе ще трябва да сменя маслото). Сега е на 32 000км и след като си монтирах газова реших да я покаравам повечко.

Мисля да сложа Liqui Moly 10W40 (чистото синята туба) какво ще кажете? Един приятел кара такава служебна и слага някакъв Shell.

Дайте ми някакъв съвет (и това, че е на газ не мисля, че ще окаже влияние върху маслото).

 

От скоро пиша във форума и не видях раздел консумативи (като изключим този в купува-продава), където да се обсъждат само проблеми свързани с тези теми за различните модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото колега квото сложиш, няма проблем, но съвет от мен тая приста и масла от тоя сорт никога не си сипвай в колата, сипвай Liqui Moly-то спокойно, ако не го е пипала както казваш отново и налей 5W40, а за свещите ти препоръчвам NGK на всички коли които съм имал, включително и на фелата съм слагал, страшно доволен останах от изминатите километри (на газ). Ето ти и каталог на NGK http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_comm ... engine=1.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото колега квото сложиш, няма проблем, но съвет от мен тая приста и масла от тоя сорт никога не си сипвай в колата, сипвай Liqui Moly-то спокойно, ако не го е пипала както казваш отново и налей 5W40, а за свещите ти препоръчвам NGK на всички коли които съм имал, включително и на фелата съм слагал, страшно доволен останах от изминатите километри (на газ). Ето ти и каталог на NGK http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_comm ... engine=1.3

 

Благодаря за линка.

И аз съм фен на NGK - невероятни са! А за маслото - навремето когато спрях да я карам сложих Приста, защото майка ми караше по 500км на година, а така или иначе на една година ще трябва да се сменя маслото и затова предпочетох доста евтиния вариант с наливно 10W40. Не мисля, че е станал някакъв проблем с двигателя. Но сега вече плановете ми са да я шофирам доста повече и затова купих Liqui Moly 10W40 синята 5 литрова туба баз добавките. Двигателя не гори и грам масло и е на много малко километри, но не виждам смисъл да сипвам 5W40 при положение, че е стария шкоденски двигател, а и това 10W40 мисля че е чудесно масло (а и в ръководството мисля, че някъде имаше текст където пишеше, че на 1.3 двигател да не се ползват моторни масла със спицификация по-ниска от SAE 10W).

А за Пристата така като се замисля в света няма кой знае колко много рафинерии, но за сметка на това има хиляди марки масла, което ме навежда на мисълта, че всичкото масло в света излиза от примерно 10 рафинерии. Така, че кой знае нашето масло под още колко марки по света се продава :) и хората са доволни.

В интерес на истината за 2 месеца изминах 2-3К километра и останах доволен от маслото в момента - на пипане е мазно (то всичкото е мазно, но исках да кажа, че остава един тънък мазен филм, който не се измива и със сапун), мие добре двигателя (става черно), не го гори и т.н.

Тези дни ще налея новото масло.

 

Хубав ден да всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Пристата така като се замисля в света няма кой знае колко много рафинерии, но за сметка на това има хиляди марки масла, което ме навежда на мисълта, че всичкото масло в света излиза от примерно 10 рафинерии. Така, че кой знае нашето масло под още колко марки по света се продава :) и хората са доволни.

Различните фирми слагат различни добавки и подобрители в маслото (разработка на всяка компания), е точно тук е тънката работа и различните масла с различните си качества и цени, четох цяла тема за това ако я намеря ще я кача да я видиш! Поздрави

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата,само че 2000 г. Слагам Castrol Magnetec 10W40 вече 70 000км.(през 10 000км. сменям) не го пипа,работи супер,зимата си пали и като цяло на всички шкоди до сега съм си слагал от него и съм много доволен. Свещи наскоро си сменях и аз и си сложих Brisk (разбира се) racing (по 12-13лв/бр) с 4 електрода са и "уж" осигуряват по-пълно горене. От внушение или не ама ми се пооправи работата на ниски (дойде повече мощ и не се колебае), ускорява по-плавно и ми смъкна разхода. Ама трябва да са ти здрави кабелите на свещите и да ти е читав комутатора, че да усетиш файдата от свещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сипах Liqui Moly 10W40 и смених оригиналните свещи Brisk (с трите електрода) със Шампион RC12YC (по 2лв бройката), по препоръка на колегата The Best Forman (за което съм му безкрайно благодарен), и сега двигателя работи перфектно на газ - без прекъсвания, кихания и т.н. странични ефекти. Със старите свещи работеше перфектно само на бензин.

А относно споровете за маслата (това за мен е вечната тема във всеки авто форум) мисля, че всяко оригинално съвременно масло (от световните марки) имащо параметрите препоръчани от автомобило-производителя, би трябвало да върши работа. Останалото е въпрос на лични предпочитания.

Дори съм убеден, че има и не чак толкова известни масла, които сигурно са много добри продукти, но не са се наложили в световен мащаб (или поне са непознати в България) и ние не искаме да си рискуваме автомобилите с експерименти. Както съм сигурен, че важи и обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.