Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни светлини за задна скорост


folka

Recommended Posts

Добър вечер колеги!

Имам проблем със задните светлини не се включват като включа на задна скорост.

Проверих всички бушони са здрави,купих нов датчик и го пробвах без да вадя стария само буксата му сложих без да го монтирам на ск. кутия и пак неработи видимо кабела е здрав който е на буксата за датчика,крушките и те са здрави

Та мисълта ми е има ли нещо което още може да се провери или да отивам на майстор?

Колата е фабия 1.4 мпи 68к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги!

Имам проблем със задните светлини не се включват като включа на задна скорост.

Проверих всички бушони са здрави,купих нов датчик и го пробвах без да вадя стария само буксата му сложих без да го монтирам на ск. кутия и пак неработи видимо кабела е здрав който е на буксата за датчика,крушките и те са здрави

Та мисълта ми е има ли нещо което още може да се провери или да отивам на майстор?

Колата е фабия 1.4 мпи 68к.с

Колега нищо не си направил така,нали датчика трябва нещо да му натисне"пъпката" отпред,най добре извади буксата и с едно кабелче направи мост между двете крачета,дай на контакт и виж дали свети отзад :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше кабела към датчика точно в самата букса. На външен вид изглеждаше ок, но леко дръпнах първо една, после другата жичка и втората излезна от буксата, а на външен вид си беше ОК. Проблема ми се появи от вибрациите на двигателя (понеже 1,2 3 цилиндъра хич не тресе :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Колеги,

Къде се намира въпросния датчик?

При мен проблема е, че като включа задна лампата светва, но още в самото начало на хода при отпускане на съединителя почва да примигва и веднага гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ... сигурно добър отговор, но крайно недостатъчен за само-разправа с него от моя страна :-).

Нещо в допълнение - под капак, под купе, ляво/дясно, снимка или да взема да се оправям със световните търсачк :-)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензиновите 1.4 е на корпуса на кутията (като погледнеш нагоре под акумулатора) ... сменя се без да точиш маслото , но трябва да си бърз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да съм 100% сигурен , защото в ЕТОС -а скоростните кутии са описани с каталожни букви , а не по мотори , но вариантите са два - единия да е на избирача на предавките , другия е на корпуса .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.