Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с палене на шкода фелиция


nik 66

Recommended Posts

Автомобилът е Шкода Фелиция 1.3 50kw бензин моноинжекция двигател S 781.135 1996 Година. Проблемът е в паленето на колата-не е постоянен. Само върти но не пали проверени са :бензинова помпа праща бензин и работи / делко и свещи има искра.На елком не е проверявана за грешки.От Пазарджик съм и искам съвет къде да я проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога за последно сменя въздушния филтър?

Наличието на искра, не винаги е достатъчно - ако не идва навреме...

Бензиновата помпа може и да качва бензин, ма ако е затлачена, може би не е достатъчно? :-k

И дюзата на моното, ако не е чистена, може да се е запушила....

Аз се изходих от личен опит, сега да кажат специалистите smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата за мнението.Само не ми стана ясно какво значи искрата да не е на време.Иначе въздушния филтър е нов горивният филтър не е сменян ще го сменим ще изчистим дюзата защото и тя не е чистена.Ако трябва ще видим и бензиновата помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистрибутурна капачка,кабели на свещи или е@ан комутатор в който прониква влага.

Инак..." искрата не е на време " когато центровката на ъгъла на запалване куца на твоята кола.Така са го измислили гадовете,че да запали един бензинов двигател , трябва подаването на бензин и искра на съответния цилиндър да е в точно определен момент smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и с каква бобина е ... ако е Телефункен (едни големи кютуци подобни на трансформатор на телевизор Електрон) е възможно да прехвърля към ламелите ... при тез малките бобини е по-малко вероятно , защото са обицовани изцяло с изолация , но пак не е невъзможно ... колкото до кабелите - тез новите Тесла със синята изолация дори и нови прехвърлят един към друг (знам го от опит) и за това е необходимо всички да са отделени посредством пластмасови носачи на поне 5 мм. един от друг .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.