Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на бутони на форман


rosso666

Recommended Posts

Колеги замислил съм се за един тунинг по таблото на формана си

Но първо да питам хората които разбират от "тоци".Искам да сменя бутоните по арматурното табло с ЦК ключета.По-точно с тези - http://www.tme.eu/bg/katalog/ck-kljucze ... _order=ASC

Оригиналните бутони при позиция "вклщчени" светят и те и на таблото светва индикация.

Аз искам да светва индикацията само на таблото,дали ще може да се направи с тези ЦК ключета он-офф .

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да стане,но трябва да погледнеш оригиналните копчета с колко и какви контактни групи са,за да знаеш какви ключета да търсиш.За някои ключета може да ти се наложи да ползваш и реле с повечко контактни групи,например на копчето аварийните светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам смисъла на тоз "тунинг" ... имаш повредено копче за къси светлини и искаш заради това да смениш всички , или искаш да не се пали подсветката с включване на габаритите ли , какво ли :-k

 

След третото пвочитане почнах да стоплям ... вероятно колегата се притеснява от подсветката на бутоните - споко тя е на отделна жица и се комндва от включване на габарита ... всички бутони с изключение на тоз за аварийни мигачи са с по 2 жици ... демек ЦК-ключета вършат работа за заместители ... имаше на светлините за мъгла една изключваща жица , когато се включат дълги да не светят , но тя може да не се връзва.

Индикацийте идват дирекно от бушонното табло до таблото с уредите ... демек няма значение какво ще включи веригата за да има индикация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото .Всички клавиши си работят,просто имам една идея да променя напълно арматурното табло на колата ...и ще се заложи да променя мястото на бутоните а ако ги направя с ЦК ключета мисля че ще е удобно да ги сложа навсякъде където реша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече ги променях ... стана готино и удобно , но за кратко и си останах с оригиналните бутони .

017305253.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е станало колега ,но аз смятам изцяло да премахма това табло и да оставя само километража но без овалното стъкло.Ще направя едни рингове с диаметър на километража(и оборотомера) и едни кръгли стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.