Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с табло на Mercedes W210


lubomirov1985

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Таблото на колата Мерцедес W210 E220 diesel прави разни магарии - спря да работи километража, скоростомера, светват лампите на ABS, ETS, накладките и ръчната. В началото го правеше само когато е горещо и колата се напече, но вече е почти постоянно. Свалях таблото, но не забелязах нищо нередно - няколко пъти пръсках с контактен спрей. В началото се закрепи за известно време, но вече не помага :(

 

Ще съм Ви благодарен ако ударите едно рамо или знаете при кой да ме пратите да го оправи.

Писах във Форума на Мерцедес, ама глас в пустиня :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само таблото ли свети като дискотека? някакви други проблеми като например , някой уреди да на работят като хората нещо друго да мига. Питам понеже преди време на една позната е с едно Лупо така и мигаше таблото и колата не палеше и се оказа че екуто е финито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно - проблем с лентовите (шлейфовите) кабели по таблото :

 

http://bit.ly/fio0dD

 

Я виж това табло като твоето ли е, че аз само шкодови табла мога да разпозная ... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е. Ще се заиграя и ще видя дали ще стане. Много благодаря, Димо smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали имаше една тема за Наско мисля че се казваше момчето,който се занимава с поправка на табла.Там май беше казано да не се пръска с контактен спрей.Ако греша моля за извинения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя линк, който съм дал се оказа за малко по-друго нещо... Отнася се до проблем със сегментите на LCD дисплея - липса на някои сегменти или цифри. Ако цифровите панели светят правилно по-добре не си играй с лентовия кабел. А що се отнася до твоя проблем може да се презапоят схемите по платката, да се почисти, ако има някакви окиси по крачетата на ИС , но пак трябва да го види човек, който се занимава с електроника. Мисля, че има поне няколко колеги от София занимаващи се с това и може да им занесеш КилометражЪт .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Шкодите повечето индикации се палят по комуникация. Ако и мерджана е така, трябва да се проверят връзките към мозъка на таблото, още повече че преди си го оправял и с контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде някой да си предложи услугите дет се вика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Колко пъти съм ти казвал.........не им качвай краката на таблото? Или поне да са с по-къси токчета!

 

То бива, бива, ама твоето е...... Дерзай сега!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде някой да си предложи услугите дет се вика :)

smile091

 

...хм :-k

 

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники утре ще потърся връзка с един човек от Мерцедес форума - той ще ми каже към кого да се обърнеш за помощ.

А Искрен не го слушай - криво му е, че Фабията влиза в багажника на Меро smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.