Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заминал датчик на радиатора?


bubole4ko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Откакто си купих Фабийката, все съм имал проблем с теч на антифриз от тръбичките до лявата предна гума.

 

Казаха ми, а и четох във форума, че е от датчика на радиатора. Майсторът, който ме обслужва, ми каза, че не е рентабилно да се оправя веднага, а чак като дойде времето за смяна на датчика.

 

И така си карах сума ти време - изтича антифриз, светка ми лампичка, доливам и т.н.

 

Известно време не ми беше светкала лампичката, обаче онзи ден контролно вдигам капака и гледам - антифризът ми 3 пръста под минимума. Долях веднага. След това забелязах и че стрелката за температурата на таблото е изцяло паднала в едната страна (на "студено"), въпреки че обичайно ми беше точно по средата.

 

Според вас заминал ли е датчикът на радиатора? Моля, дайте мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на радиатора участва ли въобще в показването на температурата на таблото? Иначе за незагряването блокирал термостат в отворено положение най-вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Не знам дали участва датчикът на радиатора - затова питам :)

А за майсторчето лоша дума не давам да се издума - от пълния порутеняк, който сглупих да купя, ми направи нелоша колица s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на радиатора участва ли въобще в показването на температурата на таблото? Иначе за незагряването блокирал термостат в отворено положение най-вероятно.

не участва,но той е имал в предвид датчика за температурата ,който е до термостата и комбиниран с таблото

от датчика на радиатора може само да загрява,не да изстудява :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да споделя какво се оказа.

 

За незагряването - действително беше термостатът.

 

Течът не беше само от датчика - питата на радиатора беше спукана. Затова се беше усилил толкова.

 

Излезе определена цифра пари, но сега вече проблемации няма.

 

Поздрави и мерси за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.