Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Преди 1 час, maxrpm написа:

https://www.technopolis.bg/bg/Klimatici-i-otopliteli/Klimatici/c/P11120101
 

Заповядай , приятелю.  Кажи "да" на R-32 :)

 

Тц. 22 годишен Hisense. Аз на това вярвам! 2002ра. Още не бях купил Фелицията.IMG_20240817_184247.thumb.jpg.d03af816524ecdc534097f807fb5e74b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, C2H5OH написа:

 

Тц. 22 годишен Hisense. Аз на това вярвам! 2002ра. Още не бях купил Фелицията.IMG_20240817_184247.thumb.jpg.d03af816524ecdc534097f807fb5e74b.jpg

Дано още бачка, попринцип R-22 е по - щадящ към компресора и уреда кара доста по - дълго, но нали знаеш че няма нищо вечно ... ;) Мен Чаво ми каза , климатика ти е китаиски , ще изкара точно колкото му е гаранцията и ще го смениш.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, maxrpm написа:

Мен Чаво ми каза , климатика ти е китаиски , ще изкара точно колкото му е гаранцията и ще го смениш.. :)

Саше, Hisense е китайска марка. Поне си сигурен, че е оригинален.;)

тия китайци вършеят здраво. От Уикипедия:

Цитат

Hisense е голям китайски мултинационален производител на уреди и електроника със седалище в Кингдао, провинция Шандонг, Китай. Телевизорите са основните продукти на Hisense и това е най-големият производител на телевизори в Китай по пазарен дял от 2004 г. Hisense също е OEM, така че някои от неговите продукти се продават на други компании и носят търговски марки, които не са свързани с Hisense. Две големи дъщерни дружества на Hisense Group са регистрирани компании, Hisense Visual Technology и Hisense H.A. И двете имаха държавна собственост от над 30% чрез холдинговата компания Hisense преди края на 2020 г. Hisense Group има над 80 000 служители по целия свят, както и 14 индустриални парка, някои от които са разположени в Кингдао, Шунде, Худжоу, Чехия, Южна Африка и Мексико. Има и 18 научноизследователски и развойни центъра, разположени в Кингдао, Шенжен, Съединените щати, Германия, Словения, Израел и други страни. История Qingdao No.2 Radio Factory, предшественикът на Hisense Group, е създадена през септември 1969 г. Това е годината, в която съществуването й е официално признато за първи път. Първият продукт на малката фабрика е радио, продавано под марката Red Lantern, но по-късно компанията придобива ноу-хауто да прави телевизори чрез пробно производство на черно-бели телевизори, поръчано от Службата за национална отбрана на Шандонг. Това включва техническо обучение на трима служители в друга китайска фабрика, Tianjin 712, и води до производството на 82 телевизора до 1971 г. и разработването на транзисторни телевизори до 1975 г. Първият им модел телевизор, CJD18, е произведен през 1978 г. Телевизионното производство в Китай беше ограничено до 1979 г., когато среща на Министерството на електрониката в Пекин завърши с призиви за по-голямо развитие на индустрията за електроника за граждански цели. След това Qingdao No.2 Radio Factory бързо се сля с други местни производители на електроника и произвежда телевизори под името Qingdao General Television Factory в провинция Шандонг. Цветните телевизори са произведени чрез закупуването на производствена линия от Matsushita, първият от многото трансфери на технологии от чуждестранни фирми, които Hisense е направил, за да остане конкурентен. Компаниите, от които е закупено, включват Hitachi, Lucent, Matsushita, NEC, Sanyo, Toshiba и Qualcomm.

През 2013 г. Hisense изобрети вид прозрачна 3D телевизия. През юли 2015 г. Hisense закупи обект в Мексико от Sharp за 23,7 милиона долара заедно с правата за използване на марката Sharp върху телевизори, продавани в Северна и Южна Америка. През ноември 2017 г. Hisense обяви, че ще придобие 95% контролен дял в Toshiba Visual Solutions за 113 милиона щатски долара. През 2018 г. Hisense стана мажоритарен акционер в словенския производител на уреди Gorenje с 95,4% от акциите. През 2020 г. той представи първия в света истински телевизор с 8K 10-битов HDR екран, който е базиран на AI HDR алгоритъм и система за качество на изображението, претендираща за суперкомпютърна мощност от 6,5T. През май 2022 г. Hisense обяви пускането на първия 4K Fire TV на компанията. Телевизорът има 50-инчов 60 Hz дисплей с дизайн без рамки. Той използва ULED технологията на Hisense и идва с поддръжка за Dolby vision HDR с вграден Fire TV ................

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, joro-120L написа:

Саше, Hisense е китайска марка. Поне си сигурен, че е оригинален.;)

тия китайци вършеят здраво. От Уикипедия:

 

Аз съм с Haier, и двете тела са ми made in china,(теб май външното ти беше made in Czech Republic) но от климатични екипи съм чул че при R-32 налягането е по - голямо , компресора уж е подобрен, но R-22 e по - щадящ , за съжаление фирмите нямат право да ти продадат части за него , дори и да ги имат , няма как да ти ги фактурират , затова ги продават в Турция, където няма забрана (това е информация от преди 2год) По този начин се phase-out ват климатиците с опасния фреон. Понякога се опитват да пълнят R-22 системи със смесица от фреони , но не става, не работят добре и се износват много интензивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, joro-120L написа:

Аз съм с Daikin. Made in Czech Republic.

Ебати късмета, в работата Daikin ите са made in china :) Не говорим , че аз го купих на 869 , а сега го гледам на 1119 , ама да знаш, инфлация няма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, maxrpm написа:

(теб май външното ти беше made in Czech Republic)

Браво бе Саше. Как помниш само. Преди години го писах в някаква тема.

Вътрешните са Белгия. От нискостоящите. R 32.

Преди това бях с китайски Панасоник. 10г. си работеха без грешка и ги свалих работещи.

 

преди 31 минути, maxrpm написа:

Ебати късмета, в работата Daikin ите са made in china :)

С връзки. :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.08.2024 г. at 20:19, joro-120L написа:

Браво бе Саше. Как помниш само. Преди години го писах в някаква тема.

Вътрешните са Белгия. От нискостоящите. R 32.

Преди това бях с китайски Панасоник. 10г. си работеха без грешка и ги свалих работещи.

 

А защо Жоре. Тоя Хайсенс го купих 2002ра. Ей сега като се прибрах трябваше да сменя батериите на дистанционното. От 5 години не го бях пускал. Тръгна все едно за последно беше работил вчера.

Исках да кажа, щом работи си го ползвам. Като се предаде, тогава ше мисля за по-модерни и икономични устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото санирахме къщата. Сложихме външна изолация - 10 см. каменна вата и нова дограма. Трябваха нови, по-дълги стойки за външните тела и удължаване на тръбния път. Искахме и нещо по-добро и енергийно ефективно. Сметките за ток паднаха наполовина, разбира се не само заради климатиците. На Панасониците им намерих приложение. Единия го подарих на баща ми, другия на брат ми. Сега съм с четири бр. Дайкин. Във всяка стая по един, като на две от стаите съм с едно външно тяло. Другите са с отделни. Само да уточня, че са два етажа с по две стаи и стълбище в коридора и всичко е външни стени. 60 м2 е етажа. Климатиците бяха монтирани предварително. Тръбните пътища и гофретата за отводняване са под изолацията. Да е по-естетично.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, joro-120L написа:

Защото санирахме къщата. Сложихме външна изолация - 10 см. каменна вата и нова дограма. Трябваха нови, по-дълги стойки за външните тела и удължаване на тръбния път. Искахме и нещо по-добро и енергийно ефективно. Сметките за ток паднаха наполовина, разбира се не само заради климатиците. На Панасониците им намерих приложение. Единия го подарих на баща ми, другия на брат ми. Сега съм с четири бр. Дайкин. Във всяка стая по един, като на две от стаите съм с едно външно тяло. Другите са с отделни. Само да уточня, че са два етажа с по две стаи и стълбище в коридора и всичко е външни стени. 60 м2 е етажа. Климатиците бяха монтирани предварително. Тръбните пътища и гофретата за отводняване са под изолацията. Да е по-естетично.

Жоре , освен ако си взел субсидия за енергиина ефективност , посочи основателна причина да сложиш 10 см. изолация на 60 см. тухлена стена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Best Forman написа:

Жоре , освен ако си взел субсидия за енергиина ефективност , посочи основателна причина да сложиш 10 см. изолация на 60 см. тухлена стена?

Я прочети пак!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

Я прочети пак!

Да прав си , ама ти четеш с четири .. пропуснал съм кв. м. по начина на написването , ама пак е пресилено да опаковаш тухла с изолация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, The Best Forman написа:

Жоре , освен ако си взел субсидия за енергиина ефективност , посочи основателна причина да сложиш 10 см. изолация на 60 см. тухлена стена?

Като дете , цял живот наблюдавало живота в тухлена къща и карало някой лета там, без изолация ,обяснявам. Лятото е ужасна жега , а зимата е ужасен студ. Липсата на изолация се усеща на всеки етаж, а зимата 1 час след като загасне печката , се будиш от студ с 2 одеяла, стълбището е студено като в пещера. Ако беше моя , по - скоро бих прежалил готината мазилка , но без изолация не.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, The Best Forman написа:

Да прав си , ама ти четеш с четири .. пропуснал съм кв. м. по начина на написването , ама пак е пресилено да опаковаш тухла с изолация.

Я си прави пломби и не се меси дето не разбираш 🍻

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

Като дете , цял живот наблюдавало живота в тухлена къща и карало някой лета там, без изолация ,обяснявам. Лятото е ужасна жега , а зимата е ужасен студ. Липсата на изолация се усеща на всеки етаж, а зимата 1 час след като загасне печката , се будиш от студ с 2 одеяла, стълбището е студено като в пещера. Ако беше моя , по - скоро бих прежалил готината мазилка , но без изолация не.

Верно ,че и ти минаваш вече в графата застаряващи , ама не само ти си расал в тухлена къща , некои още живеем в тухлен блок .. та ако не ти духа от дограмите , един радиатор ти стига за 65 кв.м. , а на село една печка на горно горене топли 120 кв.м. .. явно зависи от строителя :)

  • Объркан съм 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, тухлен блок и тухлена къща са две крайно различни неща. Едно е да те греят комшии отвсякъде и да имаш едни напикани 20 квадрата външна стена, друго е да имаш четири външни стени. Да та поканя освен зимата да ми покажеш как ще стоплиш у нас с една печка - баш два етажа по 60 квадрата (третия нема те мъча), тухла четворка, без изолация и не ми веят дограмите. Ще стоплиш - едната стая, а като отидеш до веце-то щти са скрие пикалото от студ  😁 
 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да му обяснявам на Гената, като не чете.;) Добре, че Ицо се е включил. Никъде не съм написал зид 60 см. Стените са тухла четворка 25 см. И много добре знам, защото баща ми я строи, до ключ, а аз му носих тухли и вар и квото падне. Общак. Ел. инсталацията е мое дело. Абе, дълга история. Писал съм, че съм и с външни стени. В моят случай, това означава три външни стени на всяка стая. Пари за саниране, не са ми дали и стотинка. За разлика от блоковете, където е безплатно, доколкото знам. Имаше някаква програма за саниране. Изолация, под 10 см. не е толкова ефективна. Стиропор не важи. Каменна вата е най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

Жоре , освен ако си взел субсидия за енергиина ефективност , посочи основателна причина да сложиш 10 см. изолация на 60 см. тухлена стена?

Гена, след като опаковах къщурката с 9см изолация, върху тухла 4-ка, почнах да се будя сутрин не на 14 градуса а, на 20! Сметките ми, потвърдени опитно, показват около 60% спестена енергия! И, ако за нещо ме е яд, то е, че на времето не сложих 15, дори 20cm изолация! Но преди 13 години, 9см се водеха "ехеееее" ... 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, The Best Forman написа:

Верно ,че и ти минаваш вече в графата застаряващи , ама не само ти си расал в тухлена къща , некои още живеем в тухлен блок .. та ако не ти духа от дограмите , един радиатор ти стига за 65 кв.м. , а на село една печка на горно горене топли 120 кв.м. .. явно зависи от строителя :)

Баба ми никога не е признавала отоплението на ток , климатик е мръсна дума за нея, чуе ли я , от 100кладенеца вода ще ти извади как няма къде да го сложи. Думите микровълнова печка, ги приема като лична обида. Проблема е , когато печката изгасне и как вика Чаво, като излезеш да се изпикаеш , като трябва да минеш пред студения коридор , ясно е какво става... Не че аз бих отоплявал стълбище, но изолация би помогнала. Отдавна не съм спал там, но рецептата е ясна - 2 кофи от латекс дърва , 2 вестника "втора младост " 2 кибрита и алармата на телефона през 2 часа :) Имам приятел , който твърди, че може да реди дървата така, че да горят цяла нощ. Баба ми така и не се е научила, аз също. :) Един път ми се наложи да спя на етаж , на който няма печка... Е, не спах, то ти излиза пара от устата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, освен, че трябва да се научиш да редиш дървата, трябва и печката да е достатъчно голяма. Аз се научих да редя така, че с едно зареждане да изкарам 8-10 часа, напълно достатъчно за да не се налага да ставам през нощта. Но и камината го позволява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, PRR написа:

Саше, освен, че трябва да се научиш да редиш дървата, трябва и печката да е достатъчно голяма. Аз се научих да редя така, че с едно зареждане да изкарам 8-10 часа, напълно достатъчно за да не се налага да ставам през нощта. Но и камината го позволява.

На камина, (мисля че някакъв Герканд беше)спах във възрожденска къща паметник на културата, легнах си последен към 1:30, дървата ,само дето отвън не стърчаха. В 7:30 се събудихме от студ всичките... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, то не е целта просто да натъпчеш камината. Напротив. Много дърва предизвикват бързо горене. Зареждаш с 3-4 големи дърва и горят цяла нощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, PRR написа:

Саше, то не е целта просто да натъпчеш камината. Напротив. Много дърва предизвикват бързо горене. Зареждаш с 3-4 големи дърва и горят цяла нощ.

Да де , трябва да можеш да ги набуташ. С тея печки от 1980та , те събират по едно, максимум две, а във възрожденската къща камината беше тази мисля че ( не съм сигурен)https://gerkand.com/en/produkt/wood-stove-kristay/

това не е толкова голямо колкото изглежда... Като сложиш по - голямо , то угаси жарта и започваш наново с разпалките, нафтата и т.н. По едно време мислехме да точим бензин от Aудито, то пък нямало ... :D :D Eдин изключително умен колега , реши да внесе дървата от вън , при вътрешните, без да се замисли, че са мокри, решил че са студени. Няма да ти казвам какъв зор е да се запалят мокри дърва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, темата е дълга, но само дърво не гори. Трябват ти три за добър пламък и стабилно горене. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, PRR написа:

Саше, темата е дълга, но само дърво не гори. Трябват ти три за добър пламък и стабилно горене. 

Това и от една мацка го чух навремето, на едно купонче, сигурно затова не ме огря. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.