Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Сега видях поста ти. Голям е този човек!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях поста ти. Голям е този човек!

Имам близък стопанин на хижа в Рила, онзи ден се виждахме и ми каза, че вече се продават изсечените след пожара дървета... И че не бил толкова голям, че да стигне дървесината и най-вероятно скоро ще има нов/и пожари там. Грозна българска картина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

някой знае ли да ли може да сме смени жака /мъжки-мъжки е кабела/ на HDMI кабел. Имам пуснат кабел под подова замазка, който не може да сме смени и някой от малоумните ми майстори го е настъпул и му е смачкал жака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Ако не намериш разглобяема букса в магазините като Конрад и Комет Електроникс, купуваш един, режеш го, прозвъняваш пин по- пин кой кабел на кой пин е и режеш твоя стария и запояваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае някакъв що-годе читав сервиз за ауспуси в близост до КАТ? Вчера чух едно неприятно тропане и звънтене от задната част на Окти като минавам по неравности и след като ми мина какво ли не през акъла накрая видях, че заварката на планката на задното гърне чрез която се захваща на тампона за купето се е счупила и гърнето виси и се клати във всички посоки. Импровизирах малко с подръчни материали (една дебела медна тел имах под ръка) и го закрепих някак, че не можах да намеря никъде отворен сервиз около нас в късния следобед. През седмицата пък съм на работа и ми е малко трудно по-продължителното излизане. Има един арабин на "Симеоновско шосе", който веднъж ме оправи пак задното гърне на VW, след като едни други си бяха оставили ръцете и все още си карам с него, но не знам този човек дали все още работи - намира се малко преди кръстовището с "Г.М. Димитров" от дясната страна ако се идва от околовръстното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ползвах един арабин в близост до Италянеца на Житница- далече ти е от КАТ, но работи до 19 в делнични дни, не почива и през почивните. Сменял ми е цялата генерация на Фабията, както и резонатор на аудито на тъща ми. Без забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пък ми изчезна задна скорост  :sorry: Не мога да вкарам лоста на задна, слиза си надолу без проблем, но неще да влезне задна, вместо това влиза първа.

Така или иначе, ще я водя на сервиз, но ако някой има идеи какво може да се направи, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае някакъв що-годе читав сервиз за ауспуси в близост до КАТ?

 

Ето тук има един, ползвал съм му веднъж услугите и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ето тук има един, ползвал съм му веднъж услугите и съм доволен.

 

Благодаря за информацията. Оказа се че човека на "Симеоновско шосе" си работи. Днес по обед го посетих. Поигра си известно време и сега планката е заварена, даже я усили с още едно парче. Изчезнаха някои доста неприятни шумове. :) Дано всичко е наред. Ето и снимка от Google Maps https://goo.gl/maps/x66zL

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0_59/40-%D0%BE%D1%82-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD_547907.html

 

А ние се чудим защо има разлика от колонка до колонка и от партида до партида на една и съща бензиностанция! Сега е редно да изкарат имената на изловените нарушители и клиентите на пазара да го регулират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера най - на края ми пристигнаха лед крушките за мигачите за О1. Аварийкте естествено светят прекрасно, но мигачите цъкат бързо - заради ниското потребление. Знам, че със сигурност не съм първият, на който му минава през главата идеята за лед мигачи. Четох по братовчедските форуми различни теми, за запояване на допълнително съпротивление към релето....... - не ми хареса. Сблъсквал ли се е някой с някакво по - интересно решение по този проблем ? Търсих лед крушки с по - висока консумация (като халогенните) но не можах да намеря - някой нещо ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този начин на мигане е нарочно направен за да имаш индикация, че нещо не е наред. На по-новите модели най-вероятно вече е помислено и за led-ове, но на по-старите варианта е само резистор. Това което мен ме притеснява е загряването на тоя резистор. Все пак топлината която трябва да отдаде е горе долу равна на консумацията на една крушка, т.е. 21W. А това хич не е малко в затворен обем. 

 

Всъщност тези индикации са и причината да се откажа да оледявам Мица - веднага хваща led-овете и нещо почва да ми свети по таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен по таблото нищо не ми свети - колата е О1 2003г. Елеганс. Ледовете много хубаво светят ама пързото мигане дразни много. А относно топлината - и мен ме притеснява, а и не ми харесва да запоявам или да режа от оригиналната инсталация. Карай, да сме живи и здрави пък другите коли ще са с ледове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има готови релета които заменят старите и ледовете светят нормално и няма греене.

 

 

http://olx.bg/ad/promotsiya-led-releta-diodni-migachi-cf13jl-02-relay-rele-cf14jl-02-ID2xI8Z.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има готови релета които заменят старите и ледовете светят нормално и няма греене.

 

 

http://olx.bg/ad/promotsiya-led-releta-diodni-migachi-cf13jl-02-relay-rele-cf14jl-02-ID2xI8Z.html

Чудесно - харесва ми решението, остава да попитам: някой знае ли 1 или 2 релета ми трябва и от кой тип ? :coffee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и двете релета не стават. На О1 релето е вградено в бутона за аварийните и е доста по-компактно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и двете релета не стават. На О1 релето е вградено в бутона за аварийните и е доста по-компактно.

:eusa_clap:. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера със сълзи на очите установих, че ми е изхвърчала капачката на джантата на предно дясно колело. Днес, докато рових в aliexpress да си намеря нов комплект, попаднах случайно на ето това - комплект алуминиеви педали и фоотрест за Октавия 2 в два варианта - за автоматична и ръчна скоростна кутия за 14,4 долара! В момента е на прИмоция, ама и нормалната цена от 23 гущера хич не е висока за тях. Та ако някой иска да се тунингова и не го е страх от китайския сайт - добър вариант. Моите миналата година струваха някъде 35 долара, 53 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Днес, докато рових в aliexpress да си намеря нов комплект, попаднах случайно на ето това - комплект алуминиеви педали и фоотрест за Октавия 2 в два варианта - за автоматична и ръчна скоростна кутия за 14,4 долара! В момента е на прИмоция, ама и нормалната цена от 23 гущера хич не е висока за тях. Та ако някой иска да се тунингова и не го е страх от китайския сайт - добър вариант. Моите миналата година струваха някъде 35 долара, 53 лева.

 

Ице, жив да си :) Това стана мое на цена 23лв (заслужава си да се рискува, ако не ми харесат в продавалника и това е):

UT8ig8.XrhbXXagOFbXy.jpg

 

Сега само чакаме един месец - два да дойде в пощата и готово :)

 

Поздрави

 

ПП: Сори за капачката... да не му е трябвала на някого?

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, жив да си :) Това стана мое на цена 23лв (заслужава си да се рискува, ако не ми харесат в продавалника и това е):

UT8ig8.XrhbXXagOFbXy.jpg

 

Сега само чакаме един месец - два да дойде в пощата и готово :)

 

Поздрави

 

ПП: Сори за капачката... да не му е трябвала на някого?

Радвам се, че на някой му свърши работа моето ровене. Няма да останеш разочарован, освен това ще изчезне гадният СКРЪЦ с мокри подметки. Като дойдат свиркай, че има една особеност при махането на фуутреста, а и при слагането на педала на газта.

А за капачката не ми се вярва. По-скоро, понеже бяха леко халтави и ги бях уплътнил с изолирбанд, на някоя дупка си е изскочила сама. Те и да ги поръчам сега ще дойдат когато ще слагам зимните с железните джанти, та няма смисъл да бързам, ще изчакам някоя прИмоция, да слязат под 10 долара. Пък ще трябва на пролет, когато пак слагам тези джанти, да видя как по-добре да ги уплътня в отворите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук-там по пътищата има някакви нови камери, които висят над платното... Квадратни и малки, имат диоди, не са като големите кутии отстрани на пътя... Онзи ден на Хемус при Правец видях, че са сложили - тези скоростни ли са или преброителни?

Към Перник около Драгичево също се намират...

Ако са скоростни - лошо...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже пише из разни места, че ще са за средна скорост...

 

Ето текст:

http://kanal3.bg/news/bulgaria/zakonired/10120-Вече-няма-измъкване!-Камери-засичат-средната-скорост

 

Ето снимка на тези камери (от фиат форума):

11703080_964026113648587_265471034802712

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, имаме 3-5 години, преди реално да заработят...

А дори тогава, актовете/фишовете, ще падат така лесно в съда, както и сега падат снимките с повече от 1 /един/ автомобил!!!

Вратичките/неуредиците в няколко закона и кодекса, са толкова много, че с лопата да ги ринеш...

Отделно, че Пътна полиция /КАТ/, в 70% от делата в Административния съд, нямат процесуален представител ;)

 

П.С. Не одобрявам джигитите по пътя, а за пиещите и "друсащите", съм категорично за затвор, но съм още по-категорично настроен, против ограничения на скоростта, въведени по времето, когато най-бързия автомобил в България, е бил Варшава Комби - любимите "хранилки" на родните пътни полицаи!!!

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.