Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Точно според доста производители като се запали колата трябва да се потегли веднага,понеже двигатела най-много се амортизирвал с работа на място.Естествено не с газ до балатума,а спокойно до като достигне нормалната си работна температура.Иначе дизел на място ще загрее след около 30 минути :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Не знам какво препоръчват производителите, но аз винаги оставям автомобила една минута да работи на място. После шофирам лежерно до достигане на оптималната работна температура. 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Кой се вози в Ролс Ройс, всичко му е дървено.

 

КЛАСИК !!! Както се казва - you make my day!

 

:banana_red: :banana_guitar: :banana_dancing_1: :banana_dancing_2: :banana_gun: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 аз винаги оставям автомобила една минута да работи на място.

 

По същия начин.

В повечето случаи след 5 минути съм извън града.Карам около 5 минути между 2000-2500об/мин,/такава е пътната обстановка/ и после 3000 и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подгрявам от 2-5 мин. защото като тръгна и след 300 метра трябва да се включа (и то бързо иначе §*@%!) в джижението на булеварда. Паля, слагам си хубаво чанта на седалката, докато сложа панела на музиката и намеря нещо интересно по радиото и 2-5 мин са минали. Зимата когато има сняг или замръзнали стъкла, докато изчистя...10 мин, доволно са минали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрявайте по минимум 15 минути. Даже по - добре половин час. И после се чудете, що ВАГ са нарочени като замърсители на околната среда. :)

 

Колата ми е на 270 000км. Никога не е подгрявана, дори при -20 градуса. Подгряването води единствено и само до опушване на околията нищо друго. Темперирането на мотора се извършва в движение. Особенно дизела на място зимата никога няма да загрее!

 

А на обществен паркинг, някой ако вземе да ми пуши 5 минути.... Направо избеснявам. В Европа за това има глоби!

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място минута поне докато качи маслото. После с показанията за температура на водата - на 90гр, маслото не е на повече от 50гр. Изцяло загряла е след 10 или повече км. Иначе на място има да загрява 15мин за бензин и 30тина за дизел. Много хора не изчакват дори маслото да се качи и се "режат" на старта. Винаги им се чудя, но всеки си знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - добре е да загрява в движение. Така се дава възможност и на ходовата част за загрее заедно с мотора. Никой не казва, че с паленето трябва оборотомера да влезе в лютеницата, но да бръмчиш на място няма никакъв смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място минута поне докато качи маслото.

Това масло по стълби ли се качва? Докато натиснеш съединителя и включиш на скорост маслото вече е горе :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се от къде намирате (тия които го правят) 15 и повече минути да чакате на място да загрее! Зимата дизел ще загрее на място - друг път.

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

 Oказа се, че можело. Имаш 1 месец срок в който МВР провежда оперативно - издирвателни действия за намиране на личния документ. (тоест чакаме някой да я предаде в МВР)  Но аз си поръчах нова.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Мога да обясня защо аз бих спрял по този начин, макар че бих предпочел друго доста по-елегантно решение...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Мога да обясня защо аз бих спрял по този начин, макар че бих предпочел друго доста по-елегантно решение...

 

Поздрави

Хи-хи! Това помня как го дъвкахме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгряването води единствено и само до опушване на околията нищо друго. Темперирането на мотора се извършва в движение. Особенно дизела на място зимата никога няма да загрее!

Тук явно всички карат дизели. Вече започвам да разбирам, защо това е най-масовата кола. Палиш е заминаваш.

За моя мотор, времето за затопляне (не загряване до 90⁰ C) е точно 90 секунди, колкото е времето на работа на вторичната помпа. След това потеглям спокоен, въпреки, че мотора ми явно е  за основен ремонт, си го пазя от излишни натоварвания. 

 

 

Чудя се от къде намирате (тия които го правят) 15 и повече минути да чакате на място да загрее! 

И аз се чудя от къде имат някои хора 2-3к лева за нови турбини и ремонти. Хора различни едни има пари за части и майстори, други имат време за подграване  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, зимата можеш да подгряваш дизелов двигател на място, но 15 минути са недостатъчни (което според мен обезсмисля това занимание). Така че по-добре първите няколко километра да го водиш кротко, вместо на го оставиш на паркинга да 'лопа на място.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moга ли да обявя лична карта за открадната, без да подавам документи за нова ?

 

 

 Oказа се, че можело. Имаш 1 месец срок в който МВР провежда оперативно - издирвателни действия за намиране на личния документ. (тоест чакаме някой да я предаде в МВР)  Но аз си поръчах нова.

 

На грешно зададен въпрос, грешен отговор! На така зададения въпрос отговора е не - нямаш ли документ личната карта не е обявена за загубена (входящ номер на заявление също е документ). Втория ти пост е относно това след колко време се издирва въпросния документ. Само да спомена, че при липса на подадено заявление за загубен/откраднат/унищожен документ, ако с него се извърши действие си отговорен. Та ти си знаеш какво и как ще правиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега, зимата можеш да подгряваш дизелов двигател на място, но 15 минути са недостатъчни (което според мен обезсмисля това занимание). Така че по-добре първите няколко километра да го водиш кротко, вместо на го оставиш на паркинга да 'лопа на място.

 

Поздрави

Да, ОК. Разбирам. Аз казвам как аз си подкарвам колата, не се опитвам да давам съвети особенно пък на непознати! Моя мотор е стар и докато не затопли няма сила в ниските. Живея в пресечка на оживен булевад, и или трябва да го изрежа студен за се включа в движението, или да изчакам 1-2 мин и тогава да тръгна. Защото аз пък най-не обичам няко да ми се влачи. Ако бързам, нещо спешно, паля 1-ва и газ. Тогава не му мисля загрял, незагрял. (това пак не е съвет!)

 

Поздрави

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На грешно зададен въпрос, грешен отговор! На така зададения въпрос отговора е не - нямаш ли документ личната карта не е обявена за загубена (входящ номер на заявление също е документ). Втория ти пост е относно това след колко време се издирва въпросния документ. Само да спомена, че при липса на подадено заявление за загубен/откраднат/унищожен документ, ако с него се извърши действие си отговорен. Та ти си знаеш какво и как ще правиш ;)

 

 Е естествено че аз искам да я обявя веднага щом е открадната, много ясно. Питах дали мога да мина без тези 21лв , който дадох, докато дойде заплатата. Найстина се изразих малко неточно.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За загряването,едно не мога разбера.Западняците са ги изнасилвали тия каляски и са карани само с консумативи на промиции,даже жабарите само доливат масло,в бегето я купуват на 150 хил. км по табло,а всъщност на 400 000км реални,и са почват едни часовници,едни хронометъри...........един дискусии за масла,по един месец чудене коя марка да се вземе за да не са счупи двигатела.......... едни глезотии.......... те колите в бегето живеят хиляда пъти по добре от хората,като ви слушам  понякога искам да съм кола в бегето :)

Редактирано от Бойко Борисов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло по стълби ли се качва? Докато натиснеш съединителя и включиш на скорост маслото вече е горе :)

И после газта до долу... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За загряването,едно не мога разбера.Западняците са ги изнасилвали тия каляски и са карани само с консумативи на промиции,даже жабарите само доливат масло,в бегето я купуват на 150 хил. км по табло,а всъщност на 400 000км реални,и са почват едни часовници,едни хронометъри...........един дискусии за масла,по един месец чудене коя марка да се вземе за да не са счупи двигатела.......... едни глезотии.......... те колите в бегето живеят хиляда пъти по добре от хората,като ви слушам  понякога искам да съм кола в бегето :)

 

Защо реши, че говориме за изнасилвани от някой друг коли. На доста хора колите са от нови в нас?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо реши, че говориме за изнасилвани от някой друг коли. На доста хора колите са от нови в нас?

 

 

 

 

По принцип говоря :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е естествено че аз искам да я обявя веднага щом е открадната, много ясно. Питах дали мога да мина без тези 21лв , който дадох, докато дойде заплатата. Найстина се изразих малко неточно.

И, ако ти я бяха намерили на третия ден и ти я върнат, а след това се окаже, че небрежно са изтеглили един кредит с нея? Какво правиш? Само да спомена, че имам не един познат изгорял по тази схема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.